» »

Koliko bi bili pripravljeni plačat za softwaresko centralo, ki zna ...

Koliko bi bili pripravljeni plačat za softwaresko centralo, ki zna ...

pro549 ::

Živijo zanima me predvsem koliko bi podjetje plačala postavitev softwareske centrale, ki bi znala interno poveza dve fizično ločeni lokacije z voip tehnologijo, ter bi znal preroutat ostale klice na zunanjo telefonsko omrežje (ali je to telekom, t-2, siol)?

Pyr0Beast ::

Najemnino ali samo centralo.

Koliko povezav na enkrat?

Tam nekje 100kSIT bi bilo kr konkretno za kakšno večje podjetje, če je v to ceno vštet tudi hardwer. Sicer se pa cene za kakšne boljše telefonske centrale gibljejo tudi okoli 5mio
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

pro549 ::

100kSIT?!?
A misliš da sem karitas. To pa ne bo šlo. Žal sem videl bolj zasoljene cene (nekaj mio SIT) ampak za tak denar dela samo študent, če bi bil tak sistem po tekočem traku :P Vem da ima vsaka firma svojo specifiko in zaradi tega je treba prvo potestirat zadeve da ne bi prišlo do kakšnih konfliktov.

Pyr0Beast ::

100kSIT na mesec je malo ??
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Gandalfar ::

koliko stane black box od ciscota skupaj s supportom?

pro549 ::

Pyr0Beast

Če si mislil kot vzdrževanje pol se strinjam. Samo kot končni produkt (plačilo dela) pa se ne strinjam.

sash ::

cisco te košta HW za povezavo dveh točk cca 600-700k + SW (parametriranje in dokumntacija) cca 1M --> 1,6-1,7M sit

K temu je potrebno dodat še kvalitetno iternet linijo na obeh koncih in uporabo cisco telefonov; lahko so sicer tudi drugi, vendar se ta rešitev izkaže za dražjo. Opcijsko se lahko doda v take siseme še GSM vmesnik, posebaj routanje klicev v tujino preko pogodbenih parnerjev (AMIS) podatkovne VPN tunele ....
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Brane2 ::

Ne vidm, kaj je tu toliko za zaračunat. Protokoli so odprti in vse skupaj je samo nekaj SW.

Če že ne obstaja odprtokodna verzija za tole, je pa samo vprašanje meseca. ko pride ven.

Kar pa se tiče profi strank, ki so pripravljene plačati marsikaj verjetno te stranke tudi zahtevajo neko ime in zanesljivost.

Če jim posel nanese tistih par MSIT bre problemov, bodo šle v štacuno po črno škatlo, za katero VEDO da dela, jo dale zmontirat in pozabile na vse skupaj... :\
On the journey of life, I chose the psycho path.

pro549 ::

Brane2:

Samo nekje je treba zaračunat ure izobraževajna, testiranja, razvoja, itd in itd. Zanima me če nek računalničar bi naredil tak sistem v tednu dni kar bi znašalo tudi za poceni inženirje 100kSIT? Mislim da ne poznajo vsi lih v kako deluje sploh navadna telefonija kaj pa VoIP

Brane2 ::

Ja, ne m,islim scat po tvojem znanju in naporih, samo domnevam- da tisti, ki imajo denar bodo hoteli ime in zanesljivost, tisti, ki ga nimajo, se bodo pa sekirali zaradi zastonj variant.
On the journey of life, I chose the psycho path.

pro549 ::

Kdo pa pravi da ne bi bilo zanesljivo?

Brane2 ::

Ne mislim na ne/zanesljiv izdelek, mislim na ne/zanesljivo ime proizvajalca.
On the journey of life, I chose the psycho path.

pro549 ::

To se strinjam s tabo glede neznane firme, ampak sem mislil če bi bila določena firma že ulaufana z nekaterimi uspešnimi projekti za sabo. Saj spet ne more firma že od samega začetka ponujat zastonjske rešitve in s tem propast preden začne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pro549 ()

Brane2 ::

Ne vem. Probaj, če misliš. Nisem rekel,d a to 100% ne bi laufalo. Samo podal sem _svoje_ mnenje.

Če gledam stvari iz svoje perspektive, imam na mesec mogoče 10-15 kSIT stroškov telefona (059/T-2),pa ene 3-4 kSIT stroškov po mobilcu ( par mobilcev).

Tu enostavno ne vidim kakršnegakoli prostora za prihranek, ki bi mi upravičil tak HW/SW.

Tudi, če se postavim v vlogo firme, ki plačuje reciva 100 kSit za tel in ene 50 kSIT po mobilcu za par mobilcev, je vprašanje koliko prihrankov bi mi tvoja rešitev prinesla, sploh če gledaš na to,d aso na trgu dokaj ekonomični sistemi za klic v "centralo firme" na gsm.

Kogarkoli boš hotel prepričat v nakup, mu boš moral poazat cifre, ki govorijo o tem, da investicijo prinese nazaj noter v kratkem roku, mogoče mesecu ali dveh.

Za to pa rabiš kar solidne odjemalce in vprašanje je, če se bo kdo od njih hotel ukvarjat s tabo.

Potem je tu še "droben" problem zaupanja. Če mi ti postaviš svoj HW/SW, preko katerega gredo vsi moji pogovori, kako naj vem, da teh ne shranjuješ interno ali si mogoče pošiljaš izbrane materiale skozi net ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

pro549 ::

Moja ideja je bilaj namenjena o firmi, ki bi imela na več koncih svoje poslovalnice in s tem bi imela prihranek pri kakšnemu telekomovem centrexu. Saj taka centrala bi imela tudi nekakšen gsm gateway, ki bi spet zmanjšalo stroške podjetju in bi lahko človek klical ceneje na fiksne tel cifre. To velja posebno za tiste ljudi, ki so na terenu in še kakšen billing sistem bi imel gor tako da se vidi v realnem času kdo je kakšna klepetulja. Skratka firma bi pri tem primeru kar nekaj denarja prišparala. Ne pravim da bi podjetje s to rešitvijo pridobila v 2 mescih nazaj porabljen denar za centralo ampak v nekem uglednem času pa sigurno.

madmitch ::

Raje se loti česa podobnega za bolj odprt trg, ta rešitev je sedaj samo za nemčijo( še forum na to temo ). Če se boš pametno lotil, ti bo prineslo veliko več kot pa od par strank po mio. Če se res pametno lotiš cen, kjer cena ne bo nikogar bolela, bo zaslužek ogromen.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

Brane2 ::

Mislim,d a za take skrbi Ericcson v SLO, pa tudi Elektro ima kar razvejano mrežo. če me spomin ne vara, ima tudi AMIS nekaj takega, pa tudi ostali ISP ponudniki.

V glavnem, v SLO je že kar nekaj let nekaj večjih imen, ki ponujajo točno to.
On the journey of life, I chose the psycho path.

pro549 ::

A ponujajo za 100kSIT kot je eden omenjal prej gor? Mislim da ne. Saj nisem nikjer rekel da bi dal za take stvari vrednost opreme nekaj mio ampak sem mislil bolj realne nezasoljene cene. Vsekakor ta centrala pa ni bila namenjena kaki firmi ki ima samo 5 zaposlenih.

Brane2 ::

Saj jim ni treba. Ini si ne lastijo samo škatlo, ki bi jo ti priklopil na mrežo, ampak vse skupaj z mrežo samo.

Pa mislim, da v tej splošni konurenci tudi njihove rešitve ne stanejo več bogastva...
On the journey of life, I chose the psycho path.

PaJo ::

Tolko za info, taksne in podobne resitve na slovenskem trgu ze obstajo in se nekater firme s tem resno ukvarjajo in sluzijo denar, stvar pa iz prakse deluje zelo dobro, no vsaj zankrat:D
Vrednost HW in ostalih stvar pa je kar visoka, sploh ce zelis imeti zanesljivo stvar in nadzorovat kompletne promet.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Pyr0Beast ::

Torej, kar sem od enega programerja teh sistemov sišal.
20% cene je hardwer
80% cene je softwer

to je to
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Brane2 ::

Mogoče bi se tu kazalo zamisliti tudi nad omrežjem.

Če ponuja ISP tovrstne stritve, vendar se stranka odloči zate, kaj preprečuje ISPju,d a te s parimi prijemi v firewallu zjebe ko kanto ?

Recimo, da v tvojem TCP streamu vzame vsake toliko en paket in ga drži recimo 7/10 sekunde, preden ga vstavi nazaj.

S tem ti lahko totalka zjebe VoIP, ne da bi bistveno kršil pogoje o razpoložljivem bandwidthu itd.

Kaj potem ? Bo stranka razumela,da tvoja škatla sicer dela B.P., kriv je kao strankin ISP, ki bo pa lahko mirno izjavil, da dobavlja naročeno in plačano storitev, vsaj če gre za navaden xDSL ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

jype ::

Odprtokodna rešitev je http://www.asterisk.org/.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Pyr0Beast ::

To je IMO onemogočanje konkurence, greš pa k drugemu ISP-ju.
Tisto zadrževanje paketkov bi bilo lahko tudi kaznivo, saj ISP brez dovoljenja nebi smel posegati v linijo, oz. analizirati paketke.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Brane2 ::


To je IMO onemogočanje konkurence, greš pa k drugemu ISP-ju.


Kaj če stranka tega iz svojih razlogov noče ali ne more ?


Tisto zadrževanje paketkov bi bilo lahko tudi kaznivo, saj ISP brez dovoljenja nebi smel posegati v linijo, oz. analizirati paketke.


1. To bi mu moral dokazati.

2. Ko bi to dokazal, bi vse skupaj moral spraviti skozi sodni postopek.

3. Za vse skupaj bi si moral vzeti čas in to takrat kot ti stranka skače po glavi, da tvoj VoIP je crap, uradni pa dela.

4. Moral bi imeti tako stranko, ki bi na tehrnico postavila svoj posel samo zato, da izterja nekaj cenejši VoIP in tvoje pravice. In seveda ves ta čas biti brez storitve.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Pyr0Beast ::

1. prešaltaš na drug port
2. podvojuješ paketke
3. uporabljaš dugo povezavo/klienta
4. rečeš ISP-ju naj neha
5. Lavfaš njihovo in tvojo centralo na enkrat, pa dokažeš

Sej maš testni rok npr. 1 mesec, če je stranka zadovoljna, gremo dalje
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Brane2 ::

Zakaj imam feeling, da se ne hecaš ? :\
On the journey of life, I chose the psycho path.

Pyr0Beast ::

To je blo za hec ? :D
Itaq nima smisla smetit.

Torej nekje 100kSIT za vzdrževanje, +kakšnih 100kSIT/mesec za softwer.
HW je pa itak minimum 1mio ali 2. :D
Torej je to za kakšno manjše podjetje kr velik zalogaj, seveda pa se moraš prilagoditi trgu. Kakšno podjetje z nekje 1000 zaposlenimi bi tole lahko uporabilo, če je kej manj zaposlenih ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Gandalfar ::

Jaz bi se bolj vprasal koliko je v sloveniji podjetij, ki jim to sploh lahko ponudis za taksen denar.

Pyr0Beast ::

Bolj malo, telekomu sigruno ne :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Brane2 ::


1. prešaltaš na drug port


In kaj, če to počnem na vseh portih ? Taka stvar sploh ne bi motila browsanja, maila in ostalih aplikacij navadnih smrtnikov, VoIP bi pa verjetno zelo fino sesula.


2. podvojuješ paketke


Če se moj firewall odloči, da gre tvoj paket X spat za 700 ms, bo šel spat, pa ga ti lahko postoteriš. Vsi ostali istovetni paketi bodo izbrisani, dokler un taprv ne priede iz karantene.


3. uporabljaš dugo povezavo/klienta


Ne štekam kaj ma to s klientom. ALi si mislil prehod na UDP ali kaj podobnega ?


4. rečeš ISP-ju naj neha


:D


5. Lavfaš njihovo in tvojo centralo na enkrat, pa dokažeš


Kaj dokažeš ? Recimo da tvoj HW ne dela, njihov pa dela. ISP bo rekel " no, vidite. Kupujte pravi HW, ne pa crap."
ALi recimo, da ne dela ne tvoj ne njihov HW.

ISP bo rekel "ja,bomo takoj urihtali. Potrebna je dodatna UtraTurbo storitev na liniji za zagotovitev QoS, za naročitev katere podpišite tule".

Pri tem lahko stranko fino oderejo za naročnino storitve in po možnosti naključno nategujejo z izpadi storitve (= vklopom delnega filteringa), dokler ne popeni in končno kupi "pravi HW".
Tudi če ne prodajo HW, lahko na storitvi poberejo, kar so hoteli.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Gandalfar ::

2. podvojuješ paketke


Če se moj firewall odloči, da gre tvoj paket X spat za 700 ms, bo šel spat, pa ga ti lahko postoteriš. Vsi ostali istovetni paketi bodo izbrisani, dokler un taprv ne priede iz karantene.


No ja. Se zmeraj se gres lahko sestavljanje prometa. Pac, ce ni paketa ga ni, big deal bo za kratek trenutek micken slabsi signal sam sej ce pogledas danes Skype tudi ne rabi QoS da dela.

Brane2 ::


No ja. Se zmeraj se gres lahko sestavljanje prometa. Pac, ce ni paketa ga ni, big deal bo za kratek trenutek micken slabsi signal sam sej ce pogledas danes Skype tudi ne rabi QoS da dela.


Ampak tam ni finančne vzpodbude, da ne bi delal. Masa folka ga uporablja brezplačno. Tvoj ISP nima bistvenega vzroka, da bi to motil, ker mu itak ne misliš plačat te storitve, razen če nisi vezan nanj, ampak tudi takrat kot majhen uporabnik zanj nisi posebej zanimiv.

Če pa delaš deale za per MSIT po stranki, se to lahko hitro obrne...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Gandalfar ::

Brane2 ::

Aja, še nekaj. Č e ubereš to rešitev, to med drugim pomeni, da pošiljanje in sprejemanje faxov na katerokoli cifro v firmi s simpl analognim faxom odpade, vsaj brez posebnih trikov.

Najbrž je kje kaka večja stranka, ki lahko živi s tem, a po moje bo to večino zanimalo.

Še posebej, če jim tovrstnih težav ne bo nihče omenil in bo stvar celo delala nekaj časa in bo nato kar nehala. Stranka bo to seveda videlo kot okvaro v napravi...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

@Gandalfar:

No, sem vedu. Čisto možno, da sem baksuz, samo meni se ti prijemi zdijo naravnost bleščeče očitni.

On the side note: T-2 dela, ljubi ga deda ! :)) 0:)
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

BTW. če se zanašaš na kripto, boš mogoče dosegel, da bo kak fax sicer šel skozi ampak še vedno ne uideš timelagu.

Jaz lahko zadržim praktično vsak paket za 0.7s

Poleg tega bi takrat moral razložit svoji stranki, da so njeni pogovori odvisni od tvoje "vojne" z ISPjem.

Razen, če se z ISPjem ne misliš sam spustit v sodne boje...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Gandalfar ::

Sej za faxe imas itak web fax vmesnike

Brane2 ::

Saj pravim, recimo da problem faxov rešiš z enkripcijo.

Pošiljaš TCP stream, ki mu jaz ne morem veliko. Lahko semtertja izgubim kak paket, ampak TCP bo naredil retransmit. Recimo ,d a ti moram zagotavljat neko raven storitve in ne morem kar tako zabrist stran večine paketov. Recimo, da stvr lahko zamaskiraš kot http promet in da imaš v kriptozaščitenem streamu obilo ECCja in da lahko zaznavaš manjkajoče dele in ne čakaš na retransmit.
EDIT: za to bi bilo verjetno treba predelat obstoječi TCP stack, ampak recimo da to narediš...

Kakorkoli že, recimo da ti pošiljanja faxov ne morem preprečit. VoIP pa je druga stvar. Tam je timelag itak lahko problematičen in nobena enkripcija ne bo rešila tega...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Gandalfar ::

Kompliciras :)

FAQ: How can I send a fax from the Internet?

Pac, na mrezi se ti pojavi nov mrezni printer na katerega sprintas fax in se prej napises telefonsko kam naj se poslje. Ne bos faxa na VoIP tlacil no :)

Brane2 ::

Zakaj ne ?

Tip pokliče in zateži tvoji tajnici, da nekega računa ni dobil. Ta zagrabi fascikl z računi, potegne ven pravega, ga da v fax in pošlje.

Poanta teh stvari je neboleč prehod s čimmanj zahtevami po spremembah. Nihče te ne bo gledal kako kup starih bab prepričuješ, da nehajo uprabljat fax, ki so ga komajda obvladale in jih ga je še vedno po malem strah in si zmontirajo skener in začnejo uporabljat krneki.

Kako misliš da jaz pošiljam faxe ? Ja, saj imam skener in če kdo zateži za kaj, ker imam v elektronski obliki, se sploh ne matram s tem. Pripnem zadevo v email in piči.
Če jo rbijo barvno in jo imam na papirju, jo pač poskeniram. Ampak če je treba sprejeti/poslati fax, je prastari Iskrin analogni fax na tretji VoIP cifri in dva potega roke in pritisk na knof rešita tudi to.

Zakaj bi spreminjal nekaj, kar dela že dolga leta ? In kaj naj naredim, z kojekakvimi Webfaxi, če bi mi kdo po vsej sili rad poslal fax ? A ni enostavneje imeti obstoječi HW za tistih 500 SIT/mesec na extra številki ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

JE pa tu še ena malenkost, na katero najbrž nisi pomislil.

Podjetja si po faxu pošiljajo dokumente, za katere bi ponavadi najraje videla, da ostanejo med njimi in korespondentom.

Dvomim, da boš našel veliko navdušencev za rešitve, ki zahtevajo, da pošlješ te materiale tja nekam u 3PM in jih bo tam nekdo posredoval do cilja.

Ni bila samo ena pi*darija okrog kopiranja vsebine faxov, celo pri nas.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Gandalfar ::

No sej, ce ti hoce poslat fax ga pac dobis na mail skozi enega od teh servisov


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach VOIP - je ali ni?

Oddelek: Omrežja in internet
174842 (4294) Goodwill
»

Obdržati isdn? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
637193 (6121) shock
»

Kje dobit spodobne VoIP telefone z Ethernet vmesnikom ( za T-2 rabim)

Oddelek: Omrežja in internet
203178 (2296) netko
»

SIOL nove podražitve za praktično vse pakete

Oddelek: Omrežja in internet
433786 (2337) Brane2
»

Je kdo slišal za ADSL brez ISDNja drugo leto? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
545604 (3892) shock

Več podobnih tem