» »

Obdržati isdn?

Obdržati isdn?

«
1
2

Tammih ::

Zdravo!
Odločam se za nakup paketa ADSL. Trenutno imam doma ISDN linijo (Telekom), torej dve številki. Zanima me, če je res možno, da podpišem pogodbo z AMIS adsl (samo 5900 za 1mb), prekinem ISDN ter vseeno lahko z samo eno številko surfam in telefoniram hkrati. Doma imamo namreč podjetje tako, da mora biti št. vseskozi dosegljiva, internet pa bi tud meu prižgan;) ... Kako je možno, da lahko oboje hkrati z le eno številko? :\

HVALA

jurre ::

seveda lahko, pri ADSLju nimas nikoli telefona zasedenega, ker dobis zraven spliiter, ki ti razdeli linijo na 2 dela (na en kabels prikljucis modem, na drugi pa telefon).

Tammih ::

Torej sem 2 leti živel v zmoti:O ...hvala

mitja_i ::

Če se navežem na naslov tele teme, potem definitivno NE! Odjavi ISDN, ker je zadeva predraga in ponuja manj kot IP telefonija. Torej vzami polno razvezan dostop (brez ISDN). Še najceneje te bo prišlo pri T-2, 1 Mbps / 256 Kbps 4.793 SIT 20 €, če si dovolj blizu centrale. Če boš vzel pri njih še telefonijo bo vse tako kot je bilo - ISDN telefon na isti številko (lahko tudi obe!), vseskozi dosegljiva in internet bi lahko imel prižgan.

cekr ::

Če imaš podjetje, je bolje, da ISDN obdržiš, ker je precej bolj zanesliv in bolj kvaliteten kot IP telefon.

Če recimo pride do izpada elektrike, ti bo ISDN delal, telefon preko xDSL pa prav gotovo ne.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

amigo_no1 ::

Če recimo pride do izpada elektrike, ti bo ISDN delal
Dect base dela na elektriko , mar ne ?

Če zmanjka elektrike dela samo old style brez pstn telefon, ki se napajo samo preko linije.

Tale npr. ne bo delal:
http://www.bolha.com/oglas2121971


Pri ISDNju sta 2 glavna + 1 pomožni kanal (B).

Na enem glavnem kanalu si surfal po netu, na drugem kanalu pa se je brat pogovarjal po telefonu.

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

mi smo ravno tako doma, ki imamo domače podjetje obdržali ISDN ko sem zdaj naročil T2.
morda zaradi enostavnosti, da ni treba nič zamenjevati pa tudi da se slučajno številka ne bi spremenila. pa še telefonski aparat bi moral nov kupiti, in on od isdn-ja bi ti ostal viška.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

cekr ::

Če recimo pride do izpada elektrike, ti bo ISDN delal
Dect base dela na elektriko , mar ne ?

Če zmanjka elektrike dela samo old style brez pstn telefon, ki se napajo samo preko linije.



Ne piši stvari, katerih nisi preveril.

ISDN telefon ti bo čisto lepo delal, če odpove elektrika. Poskusi pa boš videl.




Razne brezvrvične variante ba nokjer ne delujejo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

mitja_i ::

@gruntfurmich
Če naročiš ISDN vmesnik pri T-2 lahko obstoječe aparate uporabljaš tudi naprej (kot sem že napisal.) Če izpolniš obrazec za prenos se številka tudi slučajno ne bi spremenila. ISDN samo moti signal in imaš tako lahko probleme na večjih razdaljah.

amigo_no1 ::

Slučajno sem bil zadnjič pri nekomu v eni firmi, ko je zmanjkalo elektrike (imajo pa nekaj takega):

vrvični telefonski aparat Eurit 67
http://www.telekom.si/zasebni_uporabnik...

Ni delal.

Zgodovina sprememb…

cekr ::

En telefon ISDN bo vedno delal. Samo nastavljen mora biti tako.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Tammih ::

Bok!
Sm je pa fora v tem, da če jaz hočem prekinit isdn, se rešm plačevanja tistih 3600 SIT na mesec, sm če hočem še kej telefonirat moram pa vsaj naročnino za klasično telefonijo (2600 SIT) plačvat, torej prihranim samo 1k na mesec, a ne? Samo ADSL tut ni dost?? Mam prou?

mitja_i ::

Na T-2 imaš lahko samo VDSL (internet pač). Telefonijo lahko doplačaš posebej - seveda tudi z (brezplačnm) ISDN vmesnikom. To te pride najceneje (ni več sploh položnic od Telekoma) in najlažje (temu se reče polno razvezan dostop). Lahko pa obdržiš ISDN (seveda ga lahko tudi downgradaš na navadni analogni PSTN) in samo dodatno zraven vzameš internet. To pa je potem skupno razvezan dostop, kjer še vedno plačuješ tudi Telekomu.

'FireSTORM' ::

mitja_i
manj ponuja isdn kot ip telefonija?

delajo pos terminali na ip telefoniji?
delajo alarmi na ip telefoniji?
delajo mogoče faxi na ip telefoniji?
niti eno od naštetih, razen nekaterih izjem pri faksih...
Those penguins.... They sure aint normal....

mitja_i ::

Vse dela na IP telefoniji,
delajo pos terminali!
delajo alarmi!
delajo faxi!
Lahko dokazljivo! Razen nekaterih (zelo redkih) izjem pri zelo slabi kvaliteti linije.
IP ponuja vsaj na T-2 tudi več! Poleg identitete klicočega v obliki številke, se lahko vidi tudi ime naročnika! Imenik v samem telefonskem aparatu je tako skoraj brez pomena!

'FireSTORM' ::

zanimivo da bratrancu ne laufa fax na 300m od centrale:\
Those penguins.... They sure aint normal....

mitja_i ::

Drugače pa se v primeru težav lahko obrneš na tehnično podporo na št. 0590 000 02. PSTN/FAX vmesnik sicer ne dela čudežev - to ni analogna linija. Če uporabljaš kratek (dober tel. kabel) za povezavo vmesnika in faxa ne bi smelo prihajat do težav. Daljši kabli lahko skurijo vmesnik. Na tej razdalji 300m res ne bi smelo prihajat z linijo. Morda pa vseeno - raje pokliči in naj preverijo če je vse ok z ul in z šumom. Lahko pa je kaj na nastavitvi vooda. Potrebno je preveriti!

Tammih ::

ja T-2 je fajn zadeva, sam na mojem koncu še ne pride v poštev... V igri je amis adsl

mitja_i ::

Hja ok, potem to nažalost spremeni zadeve... Ja Amis je kul, men je boljša kakšna Volja npr... Vsekakor pa je vseeno kakšen telefon imaš (ISDN, navaden) - internet ti bo delal ločeno. Razcepnik ti bodo montirali pred telefon v stanovanju. Vsekakor pa ne rabiš plačevat ISDN naročnine. V nobenem primeru!

Aja, pa še to, če misliš karkoli spreminjat pri Telekomu moraš to narediti preden sploh podpišeš pogodbo za Amis. Torej najprej odjavi ISDN, zamenjaj na navadno linijo, potem pa naroči ADSL.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitja_i ()

kozjakovec ::

Nam maja poteče pogodba za ISDN,internet pa imamo od Sinfonike(po novem Siol).Zanima pa me namreč kakšen je postopekda odjavim ISDN,ali drugače ,če grem nazaj na klasičen priključek,ali bom imel kakšne stroške(tako informacijo sem dobil od sodelavke). Res so pogoji navedeni v pogodbi ,vendar so osebne iskušnje verodostojnejše.

Brane2 ::

Znebi se ISDNja. Je stara zadeva, ki bo zagotovo vplvala negativno na DSL prenos.

Če te skrbi zanesljivost VoIPa, si pač omisli aku napajanje ali pa recimo kak majhen UPS, s katerim boš najbrž lahko napajal še kaj.

SPloh pa ko elektrike zmanjka je telefon še najmanjši problem, vsaj za firmo. Tudi če te dobijo na telefon si ponavadi brez računalnika itak mrzel...
On the journey of life, I chose the psycho path.

alexz ::

kozjakovec ::

Torej me bojo zaračunali 12 jurjev,ampak od decembra me Telekom ne Siol ne bosta vidla več.

Mitja99 ::

jeje997:Če recimo pride do izpada elektrike, ti bo ISDN delal
Eurit 35 preverjeno dela ob izpadu napetosti, edino kar ne dela je osvetlitev zaslona.

FireSTROM: zanimivo da bratrancu ne laufa fax na 300m od centrale
Da mu bo to pri T2 delalo bo mogu ob nedeljah bolj konkretno puščico polnit:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja99 ()

'FireSTORM' ::

Brane2 vsaka dobra(in hkrati velika) firma ma bosanca v kleti(rezervno napajanje aka dizl motor z 1000litri nafte)>:D

Mitja99 ni T-2, je SiOL
in kako puščico?
sploh pa ni na glavo padel da bi še v nedeljo delal :D
Those penguins.... They sure aint normal....

amigo_no1 ::

Zelo čudno , v mojem primeru ni delal (vezava skozi prenapetostno zaščito ?).

kulSMS ::

če imaš firmo bi definitivno odsvetoval voip telefonijo (vsaj zaenkrat). raje navadno analogno telefonijo.
če se modem resetira ne dela nekaj časa (ko ni elektrike pa itak nič ne dela),
včasih pride do kakih nenavadnih piskanj, popačenj itd... (siol)
pa pri prenosu številke lahko pride do zamud (t-2)
sogovorniki večkrat pravijo da se slabo sliši

PS: dokler sem imel isdn doma sem bil prepričan da fiksnega telefona skoraj nihče ne uporablja, potem pa sem ugotovil da ga (ko so bili zmeraj kakšni problemi z voip). Sedaj je malo boljše, na začetku (kak mesec ali dva) je bilo .....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kulSMS ()

OmegaM ::

Mi smo obdrzali ISDN, preprosto zato ker ce zamnjka elektrike si se vedno deosegljiv, in ker imam svoje stanovanje v svojem delu hise in imam tudi tako svojo stevilko, tak da za tistega tisocaka se ne bomo jokali, ker se itak porazdelijo stroski
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

multiscan ::

Vraga firma pa se špara pr 1ksit(5€) za naročnino
Halo?8-O
Sicer pa saj vem...več imaš bolj si škrt>:D

IP telefon se nikakor ne more primerjat z navadnim klasičnim fonom ali isdnjem.Vsaj po kvaliteti ne, funkcije, ki so zraven se več ali manj brezvezne.
ISDN mislim da ne moti prenosa podatkov raznoraznih dsljev, ker dela na drugih frekvencah in z drugimi procedurami.
Mal se je treba pozanmat preden telekom skenslaš al sploh lahko dobiš amisov(al pa kak drug) internet, da ne ostaneš brez vsega pol pa ....v jok pa na drevo:D

Delovanje ISDN brez elektrike je zagotovljeno, mal moraš prebrat navodila:O pa aparat na štrik moraš imeti, če pa si brez štrika.....a ti mobitel dela s prazno baterijo?????

mitja_i ::

Kakšen IP telefon se ne more primerjat s čim točno? Po kvaliteti?

multiscan ::

po kvaliteti zvoka,hehe kvaliteta debate je odvisna od sogovornika:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: multiscan ()

kulSMS ::

mitja_i mislim da je tu bolj debata o kvaliteti slovenske ip telefonije ne pa ip telefonov

mitja_i ::

No IP telefonija (vsaj na T-2) je cenovno ugodnejša, zaneslivejša, ima boljšo kakovost zvoka in ima več dodatnih funkcij kot ISDN. Tako da pravzaprav tukaj sploh ni primerjave.

kulSMS ::

zanesljivejša ... to skoraj ne verjamem ali pa imaš blazno srečo(si mogoče na optiki?).
isdn, ki sem ga imel cca 3 leta mi ni delal, le enkrat ali dvakrat vendar takrat ni delalo nič (niti linija mislim da so nekaj s kabli delali na telekomu)

Matheeew ::

Ehhh....Mitja...lepo te no prosim...zanesljivejša in boljša kakovost zvoka:\ In zakaj se torej ljudje in podjetja potem še vedno izogibajo IP telefonije in vztrajajo na dragih PSTN, ISDN, CENTREKS prikjučkih?

shock ::

Ker je prenova takega sistema DRAGA (velik enkratni strošek)!!! Grem stavit, če dam vam poslušat zvok ip telefona ali isdn telefona ne boste mogli ločit kater je kateri. Tako da o kvaliteti ne kdo ve kaj filozofirat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shock ()

Snegec ::

Pejt na SIOLov ADSL, pa počakaj, da Telekom izgradi optično omrežje, ki bo tebi dostopno brez doplačila, tistim, ki so pa na AMISu trenutno pa ne :)

Ni vse zlato kar se sveti.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

Matheeew ::

@shock: v nekem testnem okolju ja.....drugače pa može- samo daj mi oboje za 1 mesec v uporabo (ISDN ali PSTN ter IPt.)...ni vrag da ne bi ugotovil.

Glede na to, kakšna je razlika v ceni naročnine in pogovorih bi to VELIKO (ali spet ne toliko?) investicijo podjetje hitro "pokrilo".
Večje kot je podjetje, večja bi verjetno bila investicija, a bi hkrati več denarja mesečno prihranila.

multiscan ::

zanesljivejša?
Od kdaj pa je IP protokol zanesljiv?O zadevi bi se dalo debatirat......
No katere 8-O od teh dodtanih fuknkcij pa v praksi uporabljaš?Mislim zares uporabljaš....


No pa mi povej al kupiš avto ki je lep pa ima velikoooooo opreme al boš kupil avto ki je zanesljiv ?
Jest vem kaj bi vzel....

Še tole....
Včasih se da na IP številko priklopit čist navaden telefon

Ej mitja_i a tole nate leti???

T2 je kot fantomsko podjetje, do vodilnih SE NE DA priti. Enostavno so zasciteni kot kocevski medved… Ni nadrejenih, imel sem opravka z vodjo klicnega centra (nek Mitja…), to je tak predrznez, da ni vecjega. Po 5-minutnem pogovoru mi je dobesedno spustil slusalko, potem sem spet klical in ta isti osebek “bil na malici”. Toliko

To sem pobral z ene druge teme...:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: multiscan ()

shock ::

Matheeew

Do nedavnega ni bilo lih tako poceni.Zadnje čase so se cene znižale glede hardwera in terminalov. Če pogledaš na trgu pred 1 letom nazaj si imel bol malo možnosti voip telefonije. Zdaj pa že imaš kar en kup voip telefonov. No pa so še drugi dejavniki kot so umts telefoni z integriranim sip clientom kot je Nokia E60 itd in itd.

Matheeew ::

Se strinjam.

Pač sam mislim, da velikost investicije ni več dejavnik, zaradi katerega podjetja (lahko tudi ostali) ne menjajo obstoječe z IP telefonijo. Težava je po moje ravno v zanesljivosti in kakovosti.

shock ::

Kakovost česa? Zvoka, storitve , ... itd? Jaz ne vidim nobene razlike, kvečemu samo prednost IP telefona.

mitja_i ::

Od kdaj pa je IP protokol zanesljiv?O zadevi bi se dalo debatirat......
Od kdaj pa je IP protokol nezanesljiv? kako je sploh protokol lahko nezanesljiv?
@multiscan - ne to verjetno ne leti name, ker jaz nikomur ne spuščam slušalke... Poklicna deformacija pa to. Pa tudi če bi bil - kaj ima to veze z zanesljivostjo IP telefonije?
@matheeew - o točno kakšnih težavah govoriš? Si lahko malce bolj precizen? O kvaliteti smo že debatirali - zvok preko IP telefonije ima (lahko) večjo kvaliteto, saj lahko uporablja več pasovne širine in kvalitetnejše kodeke. Glede zanesljivosti pa je očitno - če ni elektrike ni telefonije nasploh, saj ne vem, kdo sploh še uporablja žične telefone. Potem se dajmo tukaj raje pogovarjat o zanesljivosti električne dobave, ki dandanes sploh ni slaba. Je še kaj, kjer je zanesljivost faktor?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitja_i ()

Matko ::

@mitja_i

Se sreča, da ni očitno kje delaš. >:D


Klasična telefonija je v zreli fazi in če sem odkrit niti ne vem, kdaj je nazadnje zatajila.

Pri IP telefoniji je v igri veliko več faktorjev, ki poslabšajo zanesljivost/razpoložljivost,
zavedajmo se, da je v otroški fazi in jo pestijo porodne težave.

- redno nadgrajevanje omrežja
- nedosegljivost z določenih tujih operaterjev
- če ni interneta tudi telefona ni
- veliko uporabnikov se pritožuje čez odmev
- omejevanje T-2 na njihovo opremo (kdaj bodo znani podatki za SIP strežnik)

Kdor hoče zanesljivost mora ostati na klasični telefoniji.

IP telefonija je tiste, ki telefona ne rabijo nujno in želijo privarčevat.
Ali imajo zelo veliko odhodnih klicev, tako, da sem jim izplača vzporedno s klasično.
In razni tehnofriki.

BlazP ::

Mitja_i : IP protokol je nepovezavni protokol in kot taksen nezanesljiv. Je samo best effort. Od kdaj je tako? Odkar obstaja.

mitja_i ::

@Matko - ok, dam ti delno 2/5.
- redno nadgrajevanje omrežja (seveda je to nemogoče zaustavit - gre tudi za dodajanje novih funkcij)
- nedosegljivost z določenih tujih operaterjev (to je povsem odvisno od posameznega operaterja, ki nima nadgrajene svoje baze - to se lahko pojavi tudi pri novem klasičnem (ISDN) omrežju - neodvisno od tehnologije)
Tole si pa zgrešil:
- če ni interneta je lahko samo telefon, saj deluje v povsem ločenem omrežju
- veliko uporabnikov se NE pritožuje čez odmev - gre za lastnost fizičnih telefonov
- omejevanje T-2 ni IP telefonija! Obstajajo tudi ponudniki, ki nimajo omejitev! Pa tudi to je le začasno...

Matko ::

>- če ni interneta je lahko samo telefon, saj deluje v povsem ločenem omrežju
če že dlakocepimo, kadar se modem ne sinhronizira, tudi telefonija ne dela, mar ne

>- veliko uporabnikov se NE pritožuje čez odmev - gre za lastnost fizičnih telefonov
navadni PSTN telefon, ki drugače deluje OK ima preko VOOD-a odmev, to pomeni...

>- omejevanje T-2 ni IP telefonija!
???

mitja_i ::

če že dlakocepimo, kadar se modem ne sinhronizira, tudi telefonija ne dela, mar ne
ne boš verjel, ravno T-2 ponuja IP telefonijo tudi preko optike, kjer ni težav z neustreznim (bakrenim) omrežjem. Tam sploh ni modema.
navadni PSTN telefon, ki drugače deluje OK ima preko VOOD-a odmev, to pomeni...
to pomeni, da ali telefon ni ustrezen ali pa da ni bil do konca nastavljen vmesnik. Tukaj gre za vmesnike in je veliko finih nastavitev - vsekakor to ni lastnost IP telefonije.
Ne pozabi, govorimo o prednosti IP telefonije nasploh.

shock ::

No da dodam še jaz. Jaz sem med tednom v LJ in imam T-2, doma pa SiOL in pri obeh imam polnorazvezan dostop in pri obeh uporabljam VoIP telefonijo. Moje izkušnje: zvok je isto kot prej, ko sem imel ISDN (PSTN); kar se tiče zanesljivosti nisem opazil kakršne koli izpada. Mogoče jaz nisem čudak, ki rad klicari okoli 00-05 - ponavadi se takrat nadgrajujejo omrežja (če se že).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shock ()

Matko ::

Ne pozabi, govorimo o prednosti IP telefonije nasploh.

A si se zaplezal? >:D

Bodoče uporabnika ne zanima teorija (PPS tehnologija), ampak realnost s terena.
Kdor se spusti v avanturo brez, da bi poznal pluse in minuse je milo rečeno neumen.


Sam samo podajam informacije. Na uporabniku je, da se odloči, kaj je za njega najbolje.
Lahko posluša zaposlene, ali pa uporabnike. ;)

PS: Vam je že kdaj kakšnen trgovec svetoval konkurenco? :\
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Znižanje stroškov ADSLja (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7310700 (9402) Lonsarg
»

Montaža Siol DUO

Oddelek: Omrežja in internet
121883 (1763) Prometnik
»

Kdo še ima oz. želi ISDN ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141637 (1315) OldSkul
»

IP telefonija in ISDN

Oddelek: Omrežja in internet
82705 (2437) shock
»

Kaj je najbolje storit v trenutni situaciji?

Oddelek: Omrežja in internet
222442 (1708) roscha

Več podobnih tem