» »

[ Linux ] Wlan povezava med PC-ji

[ Linux ] Wlan povezava med PC-ji

damo123 ::

zanima me kako se lotiti naslednje nalogice

Rad bi postavil tri PC-je in v prvem in zadnjem bi bile dve v drugem pa tri PCI d-linkove wlan kartice. Delovati pa bi moralo takole:
- v prvem in tretjem PC služi ena kartica kot AP druga pa kot povezava na drugi računalnik PC to PC
- drugi PC pa bi mel eno kartico za povezavo PC1 to PC2 in drugo kartico za povezavo PC2 to PC3 tretja pa bi služila kot AP.

Za to sem se odločil ker je ta izvedba cenejša in lažje nadradljiva da se nadzirati sprejemno moč in pa še mnogo drugih ugodnosti kot so konfiguracije po meri... Je pa problemček ker sem na področju linuxa začetnik.

Zato me zanima če je kdo že kje kaj podobnega zasledil, če ima kdo kak predlog kako se lotiti te zadeve, kje naj bi bile težave, kateri lunux naj uporabim, bi bilo modro imeti še X-se ker sem začetnik.

lp
damjan
  • spremenil: BigWhale ()

kekz ::

Kakšen je razlog za tako kompliciranje?
Zakaj ne preprosto v vsak PC 1 kartico in vsi komunicirajo preko tiste?

damo123 ::

hm

ja no mal je kompliciranja je pa bol zagotovljena fiksna hitrost med PC-ji ki so fiksno povezani tako da se noben povezat na kartice katere so namenjene povezavi med računalniki in zato se tahitrost ne zbija.
to je ena zadeva
druga je ta da na vsako od teh kartic priklopim eno zunanjo anteno (usmirjene in 360 antene).
tretja zadeva je ta da če se kdo poveže na kartico ki je konfigurirana kot AP in ima malo slabši signal in da mora zaradi tega kartica menjati modulacijo, ponavlat pakete ... se lahko naredi kar nekaj prometa in bi hitrost padla tudi drugim...
pa rad bi še spremljal kvaliteto povezave
to imamo sedaj s kolegi že podobno postavljeno samo, da je namesto PCI kartic so kar AP (dwl200ap+) in to dobro špila samo če želimo nadgradit višjo hitrost povezave nas to preveč stane če kupimo nove AP. PCI kartice pa so nekoliko cenejše sploh če gledam da rabom 7 kom.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548306 (497) Lonsarg
»

WiFi v bloku

Oddelek: Omrežja in internet
344353 (1047) starfotr
»

Težava s TP-linkom

Oddelek: Omrežja in internet
224319 (3834) Hayabusa
»

WLAN rešitev

Oddelek: Strojna oprema
201490 (1197) CCfly
»

wireless mreža (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10412339 (8893) pujsek_

Več podobnih tem