» »

zadeve okoli AT plošč

zadeve okoli AT plošč

SkIDiver ::

Tko. O platah formata AT nimam lih nekega jakega znanja (ATX in AT razlikujem). Moj problem je sledeč. Nucam plato s socket 7 podnožjem se prav za procesorje Pentium 1. Zdej pa moje neznanje. Kake rame uporablajo AT plate? A ma sama plata PCI slote al sam ISA? Pa recimo kok velik disk bi taka plata prepoznala. Jz bi nucu nekje do 2 Gb, zadovoljen bi bil tut z 1,2 Gb (najmanj).

Če ma kdo kj tazga doma predvsem plato pa proc naj pove ceno. Seveda na mail

rc-car ::

Plate imajo (ponavadi) PCI in ISA vodila, 2GB velik disk bi ti se mogla prepoznat.. Ponavadi pa uporabljajo 72 pinski ram, ki more biti za povrhvsega se prikljucen v paru (tako kot sedaj RAMBUS, se mi zdi..)..
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

tico ::

2 Gb diska nebi smel biti problem. Plate z intelovim TX naborom ziher podpirajo tudi SDRAM (mam tako sam).
Mas tudi plate AT z agp portom (mislim da so za amd k6-3)

SkIDiver ::

Jz nucam sam PCI slot in nič več, ker nucam samo 1 mb grafično za nastavitev sistema. Glede plošče bi pa rad čim manjšo. Se prav dimenzije čim manjše boljše je.

Glede rama me zanima kako more bit priključen v paru?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

rc-car ::

V paru pomeni, da moras imeti dva modula..
Torej, ce hoces met 16MB rama, rabis 2x 8MB rama in potem das noter v paru..

Vsaj zdi se mi, da je to potrebno povsod, al pa so kake novejse (beri: malo manj stare) plate, ki tega ne zahtevajo..
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

krucymucy ::

od kje vam to da AT plate majo tud PCI slote... nekatere majo tud AGP... pa tud navadne 168 pinske rame uporabljajo... diska sem tud mel 20GB gor obešenga...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matična ali kaj drugega?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141278 (1051) DustWolf
»

BIOS update, ident. plate...

Oddelek: Strojna oprema
171528 (1369) segedinar
»

RAM in win2k (oz. kako instalirat win2k na comp. z 40MB rama)

Oddelek: Operacijski sistemi
281422 (1137) andrej
»

Kako pospešit Pentium 100 PC? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
533627 (3021) AtaStrumf
»

Mission Imposible xy

Oddelek: Strojna oprema
131158 (954) AlchemY

Več podobnih tem