» »

Povezava dveh računalnikov

Povezava dveh računalnikov

iBojan ::

Ali se mogoče, da povezati dva računalnika tako, da mi ne bi bilo treba vedno prenašati podatkov z disketami ?? Vem, da gre z mrežo kartico, zanima me pa ali gre povezati z kakim RS232 kablom ali kaj podobnega ?? Eden računalnik je P III(Win2K) drug pa je 486DX4 (MS DOS 6.22).

lp, _GeS_

Can ::

Lahko uporabiš InterLink preko paralelnega porta. Zadeva je sila enostavna, če uporabiš Norton commander. Potrebuješ pa malo predelam paralelni kabel, ki ga lahko kupiš povsod.

- SiroTka - ::

Ja sam norton commander je samo v dosu. Lahko se povezes tud z windowsi in sicer instalirat moras direct cable connection (v windows setupu). Pol pa zazenes ta programcek, das en racunalnik kot gost, drug kot gostitelj, izberes port preko katerega se povezes (recimo lpt1) in to je vse.
Obstajajo tudi usb kabli preko katerih se lahko povezes (brez mrezne).

Lith ::

Upam, da boste tole znali cenit, sam sem se namreč iz DOS NCja preselil kar v Windows Commander 4... in tam ni treba nič drugega nastavljat (tako kot direktna povezava rač. v windowsih 9x preko kabla), samo izbereš v meniju Commands -> PORT connect to PC al nekaj tako napisanega in zadeva je 100% v sekundi povezana in lahko prenašaš z okoli 64kb/s preko LPT kabla 1.8m
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

MTB ::

Eh Sirotka, človek bi rad prenašal podatke s PIII na 486-ko, ti pa mu razlagaš o USB-ju.

RS

blue96 ::

lahko uporabiš zip diskete.
.

rabbit_zek ::

ja je možno vsi M windowsi podpirajo dorect cable connection pri tem uporabiš LAPLINK kabel s tem da, ko si nastaviš povezavo greš na opravitelja za strojno opremo in nato pogledaš pod modem tam moraš imeti vse com in lpt porte.. no, tistega ki uporabljaš za povezavo si nastavi hitrost prenosa na največ tako naredi tudi na onem računalniku!
LapLink kabel je brezveze da si kupiš naredi si ga sam rabiš 9 žilni kabel in dva com porta za povezavo pa mi poplji mail ti bom poslal nazaj¨!:D
THE MORE I STUDY, THE MORE I KNOW!
THE MORE I KNOW, THE MORE I FORGET!
THE MORE I FORGET, THE LESS I KNOW!
                 SO WHY STUDY???
                --:[ Rabbit-zek ]:--

Fantom ::

Saj kabel ni tako drag, cca1500sit. Mislim da je škoda časa in živcev, če doma nimaš vseh sestavnih delov.

rabbit_zek ::

no ja imaš prednosti če ga kupiš dela zanesljivo! ampak jaz sem si ga naredil doma vse skupaj sem dal samo 300 SIT in to za com porte nato mi je kabel doma stal 2 leti ker ga nisem mogel probati nikjer.. no ja potli mi je le uspelo in presenetljivo kabel dela super če nastaviš prenos na 120K dela malo počasi ampak še vedsno dovolj hitro da šišne fizično povezavo modemov 56K ... da ne govorim da pri povezavi modemov nimaš nikdar nad 50 kbps-a razen če imaš dobra računalnika!..........:D:D
THE MORE I STUDY, THE MORE I KNOW!
THE MORE I KNOW, THE MORE I FORGET!
THE MORE I FORGET, THE LESS I KNOW!
                 SO WHY STUDY???
                --:[ Rabbit-zek ]:--

iBojan ::

Kako sedaj nastavit, da bo povezava delovala ?? V DOSu uporabljam TERM90 v Win2k pa direct cable, sam mi preverja neko geslo, ko se želim povezati čeprav ga nisem nastavil ;( Kako nastavit, da bo zadeva delovala ok ?

lp, _GeS_

rabbit_zek ::

No ja tako je sicer nevem kako boš lahko preko terminala komuniciral gre pa tako če nisi nastavil dbobenega gesla samo napišeš nek user ali pa kar administratorja uporabiš ! drugače pa bi moralo iti tudi če napišeš kak user in password brez!

če tibo slučajno delovalo preko terminala
moraš pa dati disk v skupno rabo!
če hočeš uplodat z 486 na w2k obratno pa kako ti deluje terminal ... najbolje uporabi kar norton commander na obeh računalnikih program deluje v dosu in ima že v sebi podprto povezavo preko com-a
no ja če ti je v pomoč!
THE MORE I STUDY, THE MORE I KNOW!
THE MORE I KNOW, THE MORE I FORGET!
THE MORE I FORGET, THE LESS I KNOW!
                 SO WHY STUDY???
                --:[ Rabbit-zek ]:--

Administrator ::

Da se tud povezat s kablom COM 2, tko sm mel jest povezana dva pcija se predn sm kupu omrezne.>:D

rabbit_zek ::

Ja pa kaj kaj misliš da si zdaj tip da veš povezat dva računalnika samo s kablom, če človek rabi pomoč mu jo barem ponudi! MOGOČE BO MU PRIŠLA PRAV ! Nismo vsi tako pametni ko eni>:D:D:D>:D>:D>:D>:D:D:D>:D:D:D:D>:D>:D>:D:D:D:D
THE MORE I STUDY, THE MORE I KNOW!
THE MORE I KNOW, THE MORE I FORGET!
THE MORE I FORGET, THE LESS I KNOW!
                 SO WHY STUDY???
                --:[ Rabbit-zek ]:--

- SiroTka - ::

Ce das direct cable connection ti on v vsakem primeru preverja geslo. Vprasanje je kaj ti pol napise, al se ti connecta al ne. Ce te vprasa za password je najbols da ga v winsih pod gostitelj nastavis. V mojem primeru se mi je konektal, sam pol mi ni nasel share direktorija, ceprav sem mel sharan. Pol sem pa napisal ime racunalnika in se je povezal (sicer ne vem zakaj je tako dobro).
Ne vem ce ti bo to kaj pomagalo, kajti jest sem se na obeh povezoval prek direct cable connection.

rabbit_zek ::

Pa kaj ti je če dela brez gesla testirano prazno pustiš pa dela ne me fopaT!!!!!;((;((
THE MORE I STUDY, THE MORE I KNOW!
THE MORE I KNOW, THE MORE I FORGET!
THE MORE I FORGET, THE LESS I KNOW!
                 SO WHY STUDY???
                --:[ Rabbit-zek ]:--

iBojan ::

Sedaj sem poskusil nekaj drugega. Sem dal na oba compa NC-ja pa sem preko njiju probal konektat. Enga nastavim na Master, drugega na Slave in pustim, da se konektata. In tukaj nastane problem, čakam, čakam, pa čakam in nič se ne zgodi ;( Kaj sem kje naredil narobe?

Če me bo še mal zezalo grem takoj v Comtrona pa kupim dve omrežni pa je ;)

lp, _GeS_

rabbit_zek ::

No ja tukaj mi moraš povedat kakšne op-sistem imaš na 486..
mogoče pa za NC ni kabel pravi ali pa je com port novejšega računanika prehiter!
poglej če si v nc-ju postavil enako hitrost com-porta na obeh računalnikih .. najbolje pa je da pa kar connektaš preko nekega terminalskega programa lahko probaš s programom ki je bil v w98 tisti terminal program ki siga lahko usmeril točno na com port tamlle sem jaz sprobal in je šlo... drugače pa si na netu poišči proghram v dosu ki ti prenaša datoteke ziher kakšen obstaja. če ne drugo je podoben telnetu ?????
:\
THE MORE I STUDY, THE MORE I KNOW!
THE MORE I KNOW, THE MORE I FORGET!
THE MORE I FORGET, THE LESS I KNOW!
                 SO WHY STUDY???
                --:[ Rabbit-zek ]:--

rabbit_zek ::

THE MORE I STUDY, THE MORE I KNOW!
THE MORE I KNOW, THE MORE I FORGET!
THE MORE I FORGET, THE LESS I KNOW!
                 SO WHY STUDY???
                --:[ Rabbit-zek ]:--

iBojan ::

486 -- MS DOS 6.22
P III - Windows 2000

Povezati pa sem se poskusil z NC 6. Pa vse hitrosti so naštimane identično, pa še master - slave je ok. Tako, da ne vem kaj je narobe ;(

lp, _GeS_

rabbit_zek ::

Si pogledal tiste povezave MOgoče je tam kaj!
THE MORE I STUDY, THE MORE I KNOW!
THE MORE I KNOW, THE MORE I FORGET!
THE MORE I FORGET, THE LESS I KNOW!
                 SO WHY STUDY???
                --:[ Rabbit-zek ]:--

Fantom ::

Po moje je najboljše da si tudi na 486 naložiš windowse. Pol bi morala stvar laufat 100%.
Drugače pa imaš cel postopek opisan v zadnji številki revije PC&mediji.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mreža med win 98in win7

Oddelek: Omrežja in internet
303263 (2508) Duhec
»

Snemanje win98 brez CD-ROM-a

Oddelek: Operacijski sistemi
171626 (1377) Lincolin
»

Igranje quaka ll preko COM cabla?

Oddelek: Pomoč in nasveti
16973 (773) Zjeban
»

Povezava PC-PC v WIn2000

Oddelek: Pomoč in nasveti
5734 (649) Chessman
»

Windows 3.1?!

Oddelek: Programska oprema
16957 (818) bastadu

Več podobnih tem