» »

Problemi z internetom

Problemi z internetom

brezimni ::

Imam čuden problem na katerega še nisem naletel. Pred kratkim sem na novo naložil windowse xp na kolegičin pc, ker je prejšnji delal ful počasi pa virusi itd... No stvar je v tem da sta v mreži 2 računalnika preko rutera povezana na internet. Do prejšnjega tedna je vse delovalo kot mora, nakar en dan ponoči se izgubi povezava za internet (na obeh hkrati. Nevem kako je pc iz DCHP ja , si sam izmislil nek ip in ta je bil noter vpisan, seveda ko sem zopet dal na samodejno je takoj internet zopet zalaufal. Sem si rekel če je samo to je mala malica, grem pogledat še drug računalnik, tam pa je bilo nastavljeno tako kot mora (samodejno), a omejena povezava, kao ne more določiti ip naslova. Pa probam ročno napisat, tam se sicer poveže ampak interneta ni, pa tudi do rutera ne pridem. Mogoče je kaj z ruterom narobe, sprobam še prenosni pc, tam sem pa takoj v minuti bil na internetu. Mislim je mrežna mogoče crknila, dam drgo noter isto stanje. Premenjal kable na ruteru pa tudi isto, zgornji pc ima normalno internet, spodnji pa pod nobenim pogojem

Kaj bi to bilo, tudi če izklopim požarni zid in antivirus (avg) ni nič boljše. Tudi v varnem načinu me ne spusti gor.Obnovitev sistema tudi ne pomaga, Oken se mi ne da več gor delat ker so stara komaj slab teden. Kaj bi blokiralo omrežno povezavo in kako odpraviti
Dol pa jo je zabrisalo ko si je dopisovala z kolegico po mesendžeru.

Vsaka pomoč dobrodošla.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372328617 (29073) ignats
»

Kateri ruter?

Oddelek: Kaj kupiti
394729 (2834) Redman
»

Žični prenos podatkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
759859 (8380) joker16_7
»

Internet povezava

Oddelek: Pomoč in nasveti
102745 (2527) JOKER
»

keri ruter do 100€ z mnogo featursi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7415148 (12895) neres

Več podobnih tem