» »

Glasen računalnik

Glasen računalnik

cnZz ::

no takle je
ne dolgo nazaj sem kupil novo grafo in napajalnik zdaj mi pa računalnik čudno brni ko kaj delam na začetku je bilo samo ko sam igral cod2 zdaj pa ze samo miško premikam se mi oglaša in mislim da je to kriv napajalnik (nevem pa ali je to ventilator ali kaj drugega) zdaj pa ce bi mi pomagali to ustimat. nekje sem slisam z speedfan al kaj je ze en program zdaj me pa zanima kje to nastavis (ce je res to problem)

pa baje z speedfanom lahko spreminjas FSB?
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |
  • spremenil: cnZz ()

strumf666 ::

Bok!

Kaj pa imaš za eno osnovno ploščo, procesor, grafo in napajalnik? Kolikšne imaš pa temperature? Imaš kakšen dodaten ventilator v računalniku? Če je to brnenje ki praviš da se ti pojavlja zaradi ventilatorja, ki sedaj deluje na višjih obratih potem bi bilo boljše poskrbet za "prevetrenost" in hlajenje računalnika; če boš samo ventilator upočasnil bo še bolj vroče v računalniku in imaš lahko probleme zaradi pregrevanja.

LP
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

Spike Edin ::

Lp!

Kar nekaj cajta nazaj sem imel podoben problem, kateri je bil na napajlniku. Ventilator mi je brnel ... Tako da poglej če imaš isti problem. Drugače se ti pa zih kšna kompunenta pregreva in ti povzroča takšno brnenje:D
The PC Doctor

cnZz ::

ja maticna je ASUS A8NE-FM grafo mam GeForce 6600GT procesor AMD64 3000+ @1800 (tole bi rad spravil na vec ampak baje ne morem) pa nobenga ventilatorja nimam vec
drugace pa pri SpeedFan ko pogledam Fan1:je vecino pod 3000rpm ko pa kaj delam kaksen progrma igra mi gre pa cez 3000 tarat pa zacne brneti
temperature so pa naslednje:
CPU:-128C (ok ayd tole nism sigurn ce je prou ampak tkole mi pise v SpeedFan pa mam zraven modro puscico navzdol)
Ambient:45C(niha med 45 in 55 kar je pod 50 imam zeleno kljukico zraven)
Remote:66C(rdec ogenj)
HD0:66C(rdec ogenj)
Temp1:40C (modra navzdol
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

strumf666 ::

Zmanjševat obratov ti glede na napisane temperature (razen od proca >:D ) ne bi svetoval, bi ti pa priporočal, da daš en ventilator na sprednjo stranico, da ti bo vpihoval hladen zrak v ohišje (če se le da naj piha tudi po disku) in enega pod napajalnik (na zadnjo stran), da ti vroč zrak izpihuje iz ohišja. To tudi preveč drago ne bi smelo bit, ventilatorji so cca 1-2k (če imaš možnost različnih velikosti daj čim večjega). Splačalo bi se tudi ponovno namestit procesorski hladilnik pa z kakšno srebrno pasto namazat vmes. Če se ti bo potem še vedno isto dogajalo, bo pa verjetno treba zamenjat procesorski hladilnik.

Aja, da ne bom tako na pamet govoril, poskusi še s kakšnim drugim programom, da vidimo koliko je dejanska temperatura procesorja - mogoče je čisto v redu, pa ti pač samo ventilator brni.

LP

P.S. Lahko za začetek tudi samo stranico ohišja snameš, ponavadi že to precej pomaga, če nimaš nobenega dodatnega ventilatorja notri.

P.P.S. Kako baje ne moreš navit proca? Proc se da praktično vsak (razen izjemno slabih primerkov) navit. Samo najprej za hlajenje poskrbi.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

cnZz ::

hmsam pa tud nevem ker ventilator to dela ker pred kratkim sem kupil grafo in napajalnik samo mislim da je napajalnik ampak sj je vseeno poskusil bom tiste vase predloge
hm a je mogoče kaj veze z tem da imam računalnik preblizu stene oz lesa?

pa lepo te prosim na kolenih ce ves kako se da moj proc navit
imam pa AMD64 3000+ (zdaj dela na 1800) matično pa ASUS A8NE-FM (pa kokr sm ze spraseval so problemi z matično da ne morem navit)
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

strumf666 ::

Če imaš računalnik blizu stene ponavadi ni problem, razen če blokiraš kak vent ali hladilne reže; slabše pa je če bi ga imel zraven radiatorja,...

Če praviš da se ti obrati dvignejo ko poženeš kak program in potem tudi zelo v kratkem spustijo, potem je skoraj sigurno procesorjev vent ta ki ti ropota; probavat pa nikoli ne škodi.

Za navijanje: si sploh poskusil navijat ali ti je samo kdo rekel, da se ne da? Za navijanje imaš dosti vodičev napisanih, če te pa kaj posebej muči oziroma ne gre po vodičih pa povej točno kaj ne gre, pa se bo sigurno našla kakšna rešitev. Če se ti pa da pa lahko probaš proc tudi pri kakem kolegu, ki ima kakšno bolj navijaško osnovno ploščo, pa boš takoj videl ali je kriv proc ali plošča ali ram.

A na CD-ju od osnovne plošče pa nimaš programa za gledat temperaturo? Včasih je bil ASUS Probe.

LP
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

cnZz ::

ja sj lih to sem premisljeval ce bi vzel proc ven iz mojega compa pa dal na nek drug pa bi tam navil in potem spet nazaj v moj comp zdaj me pa zanima ce ko ti navijes procse nastavitev shrani v procu ali v biosu tam kjer navijas
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

strumf666 ::

Nastavitve so shranjene v biosu. LP
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

cnZz ::

hm a je pol ksna druga sansa de bi ksn hardware prestavu in tam nastavil bios pa spet nazaj na svoj comp ? ali pa saj nekaj podobnega
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

strumf666 ::

Kar se prenašanja nastavitev tiče, je edina varianta, da si jih zapišeš in potem pri sebi vneseš. Ni pa nujno, da bodo pri enakih nastavitvah enaki rezultati; ti samo stestiraj svoje komponente (ram, proc) v drugem računalniku do kolko se jih da navit in potem poskušaj, če boš lahko v svojem dosegel približno isto.

LP
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Overclock 8600 GT in E6750

Oddelek: Navijanje
352187 (1286) JC Denton
»

Koliksna je lahko max temperatura plosce in cpuja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
728979 (6378) Vuli
»

Problem z Gigabyte 7600gs na agp vodilu

Oddelek: Strojna oprema
221597 (1173) Shegevara
»

Cool `n` Quiet Control in AMD 64

Oddelek: Pomoč in nasveti
322955 (1706) Racunalnik
»

koliko naj bi bila temperatura CPUja ... ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
222223 (1537) xenon74

Več podobnih tem