» »

Delo na bencinski

Delo na bencinski

1
2
3

CWIZO ::

Ja sej pac reces da ni treba pa je. Ipak pa ti v tem casu k ti natankas in placas ze spuca...
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

Keyser Soze ::

Če je vredna greha, pokažeš kartico in vprašaš, kje ima režo "za potegnit". :D

Drugač pa rečeš, dani gotovine in da ne bit razočarani ker ne boš dal "tringelta". Če ti opere šipo pa še toliko bolje.

_marko ::

Klemen: Ne bluzi.
Brisalci ti ne spravijo dol žuželk, ki se v steklo zaletijo pri 150+km/h pa če imaš nevem kake brisalce.
Sem delal na bencinski črpalki in tudi novi S klasi niso brisalci dovolj dobro delali.
Začuda pa z gobico in krpico in nemalo truda tole spraviš dol.

Poprečno pa ljudje dajo od 100 do 200 SIT. Vsaj tako so par let nazaj.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

BigWhale ::

Jaz ponavadi, k grem placat samo kartico s sabo vzamem. Da se ja vid, da jo s sabo nesem.

Se najraj pa tankam tam kjer je placilni terminal kar na avtomatu.

tsh2 ::

MadMax ne razumeš. Ona ni prostovoljka tam in gleda samo na to, kje bo več zaslužila. Če bi ti delal tisto delo, bi tudi gledal na to. Bedasto od tebe je pa to, da si ti to vzel osebno. Ljudje to prevečkrat delajo, mislijo da se svet okoli njih vrti. :D

klemen22 ::

MadMax ne razumeš. Ona ni prostovoljka tam in gleda samo na to, kje bo več zaslužila. Če bi ti delal tisto delo, bi tudi gledal na to. Bedasto od tebe je pa to, da si ti to vzel osebno. Ljudje to prevečkrat delajo, mislijo da se svet okoli njih vrti.

No no, hotel je samo povedati da ima pač spomin tista dekla nekje na ravni zlate ribice.:D
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

MadMax ::

tsh2:
Kako ni prostovoljka? A jo morda kak pimp kontrolira izza vogala?
Sploh se pa ne gre za to, da je ona izbrala boljšo varianto, ker sem bil prvič sam na bencinski, pa se gospodični ni ljubilo premaknit celulita. V drugo je pa damica iskala manj dela, ker je pač bila šipa čista.

klemen22:
my point exactly :D
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

tsh2 ::

mislil sem to, da ne dela zastonj. aja zdaj razumem, njeno lenobo si hotel izpostaviti.

klemen22 ::

mislil sem to, da ne dela zastonj. aja zdaj razumem, njeno lenobo si hotel izpostaviti.

Za izpostavit je najmanj: lenobo, preračunljivost, spomin.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Reso ::

Meni gre pa to čiščenje na živce. Pridem na petrol in ko natankam hitro tečem plačati nafto preden se mi kdo nalepi na šipo z brisalcem.
Neumno se mi zdi dajati 100,200 sit za čiščenje ene že čiste šipe, če lahko dam 900 sit in imam cel avto čist. Pa še vedno se nalima na moj avto tudi če je okoli več zelo umazanih avtomobilov.

_marko ::

Reči, da ti ni treba očistiti šipe in imaš problem rešen...
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Tilen ::

Do osebe, ki mi na Petrolu scisti sipo imam enak odnos, kot do nekoga ki pometa neko parkirisce. Zavedam se, da to dela, ker je za to placan in ni odvisen od moje napitnine.

Mogoce bom kdaj razmisljal drugace...

Da pa nekdo gre v tak biznis, kjer placilo sploh ni zagotovljeno, tega pa sploh ne bom komentiral.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

_marko ::

->Da pa nekdo gre v tak biznis, kjer placilo sploh ni zagotovljeno, tega pa sploh ne bom komentiral.

A ti zaslužiš na smeno tudi do 27 jurjev v 8h urah!?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Tilen ::

Marko, ne razumes. Tega ti nihce ne garantira. V primeru, da na bencinsko hodijo samo Resoti in Tilni bo zasluzek 0 sit. Get it?

Pa ce bi boljse prebral nisem ciljal samo na ta primer. So tudi drugi, podobni. Recimo "dodatki" za natakarje ipd. Zakaj so pa oni placani? Saj tudi oni kdaj dobijo kaj od gostov. Hecno ne? Pol pa tut njim vzemimo place.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

l0g1t3ch ::

Vendar je treba gledati povprečje :\
Ne hodjo na petrol sami škrtuhi in niti ne sami bogatini. Da pa ne bo kdo misliv, da jim je hudo al pa da se ne splača to sploh ni res.
Deklica, ki dela v lok na petrolu zasluzi več kot tisočaka na uro v povprečju + 200 sit kar plača petrol.

Tilen ::

A ce ne dam napitnine tistemu, ki mi spaca sipo sem skrtuh? 8-O

Hude mate eni. To da on/ona dobi 200 na uro mene sploh ne zanima, saj se je vendar odlocil/odlocila opravljat to delo za ta denar.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Jan987 ::

jah velika razlika je med eno lokalno črpalko, kjer boš zaslužil zelo malo in pa eno črpalko kjer mim hodijo nemci na morje. Kolega je delal na taki kjer je bilo veliko turistov (ob avtovesti) in je reku da da 99% nemcev saj 1euro, na vsake toliko časa pa se najde tud kdo ki da 5ali pa tudi 10 eurov.

Tody ::

Jah je treba ločit, če je čistilec normalen človek te bo prvo vprašal in če se strinjaš in mu potem nič ne daš si škrtuh. Če pa se ne strinjaš pa itak nima kej sikat :)

Jest sem zmeri dal 100 sit :)

Jan987 ::

jah če vpraša in če dovoliš je normalno da mu daš, samo so pa tud taki ki se ti prilepi na šipo braz uprašanj, pol pa mu pač nič ne daš pa te grdo gleda.

l0g1t3ch ::

@ Tilen

Oprost napačen izraz, nisi lih skrtuh zarad tega. Sam pač tak sm napisu da pač na pumpo hodjo taki k ne dajo nic al pa taki ki neki palačjo eni več eni manj.

Drug del tvojga posta pa kaže da si čist zgrešu bistvo mojega pisanja.

"Hude mate eni. To da on/ona dobi 200 na uro mene sploh ne zanima, saj se je vendar odlocil/odlocila opravljat to delo za ta denar."

Ona dela tam, ker DOBRO zasluži, kljub odvisnosti od dobre volje tistih, ki dajejo napitnino je POVPREČJE tako, da ona dobi povprečno TISOČAKA na URO + 200 sit od petrola kar znese 1200sit/h

Men se to zdi precej dobro plačilo in to na eni pumpi v šk loki kaj šele kje tam kjer gre ogromno tujcev mimo na morje

Tilen ::

Sem kdaj rekel, da je placilo slabo? Jaz samo pravim, da je pricakovat od nekoga, ki ni tvoj delodajalec denar precej smesno.

To, da se njim placuje ko ti spucajo sipe je bolj "navada" kot kaj drugega. To, da pa dobijo 200 na uro pa pomoje samo zaradi te navade. In ce jaz njim ne dam dodatnega denarja za to kar ze oni itak dobijo placano pa se res ne pocutim slabo.

To je nekako tako, kot npr. ko kdaj moji mami prinese kdo kaksno simbolicno darilo za to, da je uspesno pridobil obrtno dovoljenje ali kaj podobnega. Potemtakem naj zaradi tega, ker ona to dobi, njej zbijejo placo za 100k?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

OrkAA ::

Kaj pa če bi si predstavljal, da je vsak avto posebej, ki pride na črpalko njihov "delodajalec". Meni se sliši logično...

Petrol bi lahko imel redno zaposlene čistilce, vendar jih pride ceneje, če pač študentom odstopi neko površino, kjer je stalen pritok denarja zagotovljen.

Podobno se obnašajo klošarji, ki stojijo na vratih večjih trgovin. To nikogar nič ne stane, denar pa le dobijo.

Tilen ::

Tocno to sem hotel reci. Vendar nisem hotel biti tako direkten.

Dejstvo, ki tukaj gre v nos predvsem redno zaposlenim je, da bi cistilci sip z _normalno_ placo zasluzili tudi do 2x vec kot redno zaposleni.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

BigWhale ::

Meni je danes ena deklica spucala vse sipe na avtu, ko sem tankal in potem placeval gorivo. Pa se mi je zdelo prav, da ji dam nekaj.

Keyser Soze ::

Meni pa niti ne gre v nos. Konec koncev lahko odpreš podjetje, ki se ukvarja s tem.

Zaposliš par folka, skleneš pogodbo s petrolom. Tako da pokrivaš tiste najbolj obiskane servise. In to je to.

Oni so redno zaposleni, verjetno preko pogodbe o delu (nisem kadrovik). Plačani so po uspehu. Ti dobivaš procente. Petrol tudi del. In to je to. :D

P.S.: Če je lepa si je sigurno zaslužila. >:D

Zgodovina sprememb…

OrkAA ::

Gre se za to, da pomivanja oken na črpalki niti ne potrebujemo, ker okna nikoli niso tako kritično umazana, da ne bi zdržala do celotnega čiščenja avtomobila.

Študentje so pač našli nekakšno "tržno nišo", ki je nihče ne izkorišča in tako pridobivajo lahko zaslužen denar. Kdor ve, da študentje potrebujejo denar pač plača, ker ga to skoraj nič ne stane.

OwcA ::

Moram priznati, da sem sam na čiščenje oken vedno gledal kot na dodano vrednost črpanja prav na tej črpalki, torej nekaj kar mi je ponujeno in ne zaračunano (četudi implicitno preko napitnine).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

BigWhale ::

Owca, tudi jaz in ce kdaj komu kaj dam, je to bolj pravilo kot izjema.

Mogoce bo po vsem tem branju postal bolj radodaren... ;) Danes sem tisti deklici dal 500 SIT.

klemen22 ::

Danes sem tisti deklici dal 500 SIT.

Super glih za ene cigarete. Radodaren si BW
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Tilen ::

Smeh.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Bramac ^^ ::

Ah.. Nevem, sej če vam gredo tisti ki to delo opravljajo na živce, mu preprosto rečete naj vam ne čisti. Veliko ljudi je pa veselih ko jim greš spucat šipo. Taki tudi po večini dajo neko napitnino (100 SIT ali 200 SIT v povprečju), so pa tudi take pozitivne izjeme kot BigWhale, ki ti dajo neko večjo vsoto.

Kot so nekateri rekli da brisalci vse naredijo, če bi blo to res zakaj bi potem sploh rabli čistit šipe, ker bi tako ali tako bile vse čiste. :\

Pa tu se ne gre samo za to da ti čistiš šipe. Ker si zaposlen pri petrolu in ti plača je logično da postoriš še vsa dela zunaj (tako ni treba redno zaposlenim).

Tilen: Sej je vseeno, če je plačan ali ni. Kot si reku ti nebi dal nič, ampak na svetu obstajajo še drugačni ljudje kot ti, ki pa ti z veseljem dajo nekaj denarja.

Dejstvo, ki tukaj gre v nos predvsem redno zaposlenim je, da bi cistilci sip z _normalno_ placo zasluzili tudi do 2x vec kot redno zaposleni.


Zakaj bi se oni glede tega pritoževali? Mogoče bi se ti pritoževal, ampak do zdaj meni še nikoli ni noben rekel kaj glede zaslužka. Eni te celo pohvalijo če veliko dobiš,.. Pa tudi namesto njih v tej vročini opraviš vsa dela zunaj.

Sicer menim da je samo OwcA dojel poanto tega dela, torej zakaj ga Petrol sploh ponuja na svojih servisih. Za druge je pa to vse neko posredno "fehtanje" denarja. V glavnem če se vam zdi tistih 100SIT škoda vas noben ne sili da jih dajte. Itak je to vse stvar posameznika ali bo sploh kaj dal.

EDIT: Pa ker že govorite, da gremo čistit samo neka moderna vozila. Jst rajši grem čistit neko normalno ali slabše vozilo v katerem so vozijo samo normalni ljudje, ki se ne nosijo, se s tabo mogoče še kaj pogovorijo in ti na koncu tudi dajo neko napitinino.

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Jaz sem hotel samo reci, da je _nepravicno_ znizat nekomu 1h na 200 sit ali pa sploh brez placila in se zanasat na to, da ti bo nekdo nekaj dal.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

klemen22 ::

Pa dejansko koliko tejle "prostovoljci" potem zaslužijo na dan s temi prispevki če npr. stojijo nekje na eni bolj oblegani bencinski pumpi oz. postajališču, npr. na Lomu? Ker to se mora med vikendom nabrat na uro zihr ene 10k sit ali se motim? Torej, ni vrag da ne bi v eni uri mimo pripeljalo ene "20 BigWhale-ov".
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Tody ::

klemen sej si dobil podatek da tudi do 27k. Še zmeri pa veljajo tržna pravila. Dober dan vam operem šipe ? In če reče ne potem greš do naslednjega in te boli kurac.

Bramac ^^ ::

Tilen: Zakaj bi blo to nepravično? Ker itak če je tisti dan sreča dobi študent lahko veliko več kot je pri drugih poslih povprečna ura študenta.

Klemen: na servisih kjer hodijo tankat slovenci včasih prideta 2 taka kot je bigwhale na dan, včasih pa noben. Tako da je vsota bistveno nižja kot si jo ti predstavljaš za 1 uro. Sicer to govorim za normalne servise, za tiste ki pa delajo na avtocesti pa niti ne verjamem da bi lahko toliko zaslužili na uro, pa vseeno če so sami tujci.

Pa kot je madmax pisal o lenobi nekih čistilcev, sej taki delajo verjetno to delo zadnjič ker se itak vse razve in naslednjič dela ne bodo dobili.

Tilen ::

Bramac ^^, ne vidis problematike v tem? Saj ne recem da ne dobijo potem. Ampak sklepamo lahko, da bodo v kratkem natakarji in podobna delovna mesta zacela z isto taktiko. Za delodajalca precej ugodno, seveda.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

OwcA ::

da bodo v kratkem natakarji in podobna delovna mesta zacela z isto taktiko.

Dokler prvi nimajo sabo še vedra blata in drugi ne pluvajo po krožnikih, je njihova "taktika", hvala bogu, precej neobvezujoča za stranko. Treba se je zavedati, da slab natakar/čistilec naredi neprimerno več škode ugledu, kot ga lahko izboljša.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

delfinus ::

Letos sem imel EURO Trip Avstrija, Ceska, Nemcija, Nizozemska, Belgija, Luksemburg, Francija. Cistilci/ke so bili na bencinskih crpalkah samo v Sloveniji in na Ceskem. Prisli so brez vprasanj. Kar se tice pa umazanosti sipe na dolge ture, da je problem, ko furas po avtocesti 150 in 160 in ti kar poka po sipi, ko svoj konec naredi svasta od mrcesa. Sem imel parkrat sipo kot barvni mozaik. Bozanje sipe tu ne pomaga, rabis gobo in krepko drgnit, to pa tisti cistilci ne pocno, ker samo nekaj z metlico pobozajo in koncajo svoje pocetje.

lp, D.

menjalnik ::

Dopoldne sem spoliral avto, s čistilom očistil šipe, posesal itd. Slučajno prazen tank in se lepo odpeljem na Omw, počakam nekoga pred menoj, da natoči gorivo in nato zapeljem na tisto mesto, ugasnem avto in lepo vidim, kako dve študentki debatirata 3m od mene.

Vzamem "pipco" in začnem točit in kmalu zatem pride študentka in skoraj začela čistit, brez vprašanja, pa je videla, da se šipa in avto sveti, nakar zaupijem "Kaj delaš?" in ona šipo ti bom očistila8-O Sem rekel "A ni že dovolj čista?" in pol kr šla neki jamrat kolegici, mislim ej, pol sta me pa še gledali jezno;( Včasih so me še vprašali zdaj, pa že kar napadejo.

Castiel ::

menjalnik je izjavil:

Dopoldne sem spoliral avto, s čistilom očistil šipe, posesal itd. Slučajno prazen tank in se lepo odpeljem na Omw, počakam nekoga pred menoj, da natoči gorivo in nato zapeljem na tisto mesto, ugasnem avto in lepo vidim, kako dve študentki debatirata 3m od mene.

Vzamem "pipco" in začnem točit in kmalu zatem pride študentka in skoraj začela čistit, brez vprašanja, pa je videla, da se šipa in avto sveti, nakar zaupijem "Kaj delaš?" in ona šipo ti bom očistila8-O Sem rekel "A ni že dovolj čista?" in pol kr šla neki jamrat kolegici, mislim ej, pol sta me pa še gledali jezno;( Včasih so me še vprašali zdaj, pa že kar napadejo.



Nimaš ravno nekih vrlin kar se tiče dela z ljudmi, kajne? Zavpil si, čeprav si videl da prihaja k tvojem avtu. Lahko bi prijazno rekel da naj ne čisti.

Če je bila luštna bi lahko še kakšno telefonsko izmenjal.

Ampak ne, rajši si bedanec in kričiš da se te sliši v sosednjo vas.


ps.: ti bedanc nesramni, si pomislil da si ji bil morda všeč in je zato pristopila? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

menjalnik ::

Prišla je do blatnika od avta, če nebi rekel bi ženska začela čistit, brez vprašanja, dam roko v ogenj, da bi to naredila. Vem pa, da moja teta vedno da kak euro, ker je enkrat izvedela, da naj bi bili plačani samo od tega in so se ji izgleda zasmilili.

Dvomim, da je zato pristopila do mene, če te že zanima kakšna je bila, priznam da ni bila tako slaba, pa vseeno, vsaj vprašaš lahko, če želiš da ti očisti šipo. Ko grem naslednjič natočit, če bo steklo umazano in, da me bojo vprašali če lahko očistijo, bom seveda za stvar, in sem pripravljen dati tudi napitnino, če bo v redu narejeno.

Sem pa bral tale članek http://www.delo.si/clanek/85218 in sem presenečen, jaz moram tri/štiri dni delat, da pridem do takšnega zneska.

Castiel ::

če mi kak študent očisti šipo dam drobiž. pol eura če mi očisti samo prednjo šipo oziroma primerno več, če mi očisti vse. (se zgodi redko, pa vendar).

Če pranje vozila v mehanskih avtopralnicah stane do 10 eur, se mi zdi 1-2 eur za ročno pranje stekel čisto primerno.

Nima veze do kam je deklina prišla, lahko bi jo prijazno odslovil.

btw, ko sem videl kak znesek dobijo skupno mi je prišlo na misel da bi dal odpoved in šel na petrol čistit šipe :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

49106 ::

A da je 60€/h primerna tarifa za pranje stekel :D

menjalnik ::

Mogoče ob avtocesti

Double_J ::

Pol ni tko kot v Mcdonaldsu, kjer šef pobere napitnino?
Dve šivanki...

49106 ::

Ne gledam koliko študent zasluži, ampak kakšno tarifo plačaš ti.

Castiel ::

49106 je izjavil:

Ne gledam koliko študent zasluži, ampak kakšno tarifo plačaš ti.


ti plačaš 1 eur. Če je študent priden in v 1 uri očisti 60 avtov in zasluži tako 60 eur..zakaj pa ne?

zato, da se ti avto opere v avtopralnici pa nihče niti migne ne. Samo gumbe je treba pritiskat, se to moraš včasih kar sam naredit :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

Double_J ::

Sej nobeden ne zasluži 60€/h, ampak na dan. Torej dobi 6€/h, če je recimo 10ur tam.
Dve šivanki...

49106 ::

Bistvo je, da glede na količino vloženega truda, to ne more biti ustrezno plačilo.

Castiel ::

49106 je izjavil:

Bistvo je, da glede na količino vloženega truda, to ne more biti ustrezno plačilo.


ah daj no. Toliko zaslužijo morda ob tistih največjih bencinskih na avtocestah in morda kakšnih večjih krajih. Drugod so lahko veseli če pospravijo 30 eur dnevno in so nadrti iz strani ljudi, ker jim hočejo umiti stekla.

Pa še to dobijo samo dekleta, fantje dobijo precej manj ponavadi. (pač fantje rajši damo napitnino dekletom kot fantom... :D )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brisalci na vozilu

Oddelek: Na cesti
469891 (7279) ...:TOMI:...
»

Delo med počitnicami po OŠ

Oddelek: Šola
223611 (2716) Meizu
»

[fork] Pomivanje sip na bencinski vs. IT sluzba (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
558991 (7698) Pegaz
»

"Bencin kelnarji" se vračajo, napitnine? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10817956 (15061) c3p0
»

Nenapisano pravilo-Napitnina za brisanje stekel...

Oddelek: Loža
443371 (2292) tiborrr

Več podobnih tem