» »

Problem z novo matično ploščo

Problem z novo matično ploščo

klemen1989 ::

ok.
imam velik problem z mojmu računalniku. pred kratkim sem kupil novo matično ploščo albatron na socket A(z trgovine melom.si). ko sem jo prejel vse preklopim in ko zaženem se monitor ne pržge. plata ma integrirano grafiko zato moje sploh nisem daval notri(sem pa probal tudi z mojo grafo) in nikakor ne dela. probal sem tudi zamenjat rame in disk, procesor tudi nevem če je kriv.
zato sem se odločil da pošlem plato nazaj, nakar me pokličejo iz meloma da jih plata dela kot nova... a bi lahko bil mogoče napajalnik ?
prosim za pomoč počitnice so tu jaz pa že 2 tedna brez kompa o.o;; ....

=.=V

aja btw, ko prižgem komp se monitor ne pržge, na računalniku pa gorita zelena in RDEČA dioda.

[moderator]: Spremenil naslov teme, da bolj jasno odraža problem.
  • spremenil: gfighter ()

Klemzz ::

če ti power pa hdd lučke gorita hkrat kak kabl nisi dobr na plato dau, al pa narobe obrnu,...prever tiste od ohišja k se na plato prkuplajo

klemen1989 ::

ja sem mel probleme s tem, sprva mi sploh niso gorele, ampak mislim da tisto sploh nima veze z delovanjem računalninka, pač lučke, imam prav ?

Klemzz ::

a k pržgeš komp se ti vetrnice zalaufahjo, pa disk uklop?

klemen1989 ::

vse zalaufa, sam ekran se ne pržge, ne in ni grafična hin, ker sem probal na intergrirani in na moji radeon 9200.

:/

lolek84 ::

Ko je men računalnik skurilo je delalo podobno. Napajalnik je še vedno vrtel, .... Vendar pol z menjavanjem komponent sem opazil da je šla plata+procesor+napajalnik.
Upam da pri tebi ni šlo kaj takega... Čeprav od zdaj naprej prisegam na UPS ker ta prenapetost ki lahko pride je kar nepredvidljiva-ko pa pride pa skuri če imaš srečo kot jaz kar precej komponent;(

PS. jaz priporočam vseeno da posebej preveriš komponente,... Ker čist možno je da katera ni dobra... Čeprav ti tega ne želim sam vseeno preveri če imaš 2 računalnika pa se malce igraj s komponentami

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lolek84 ()

klemen1989 ::

plata je nova, procesor dvomim da je hin, je sploh možno da je vse to zarad napajalnika ? ker vse se zažene le monitor ne. monitor je ok :P

lolek84 ::

Probaj če imaš doma kak drug napajalnik pa nanj priključi. Ker moj je tudi kazal znake življenja samo je bil fuč... vse se normalno vrtelo pa vse samo vseeno ni blo nekaj ok..

Preveri napajalnik pa poročaj...

klemen1989 ::

porihtano. ni se prižgal dokler nisem izklopil kabla iz DVD roma čeprav nevem zakaj, vendar to me pravn ič ne zanima, zanima me če je možno da je od nonve plate moj procesor 500mhz počasnejši ? mel sem athlona 2600+ 21,ghz zdaj mi pa piše 1900+ 1600 mhz.. a je to možno al so mim ga na servisu spidzli ?

Klemzz ::

pejt u bios pa nastau fsb na 166 oz. 167MHz, loh da so se nastavitve sesule

muzičar ::

Posodobi BIOS.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

grafična kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7922999 (21810) LukaTCE
»

Po zamenjavi cpu & NB coolerja se komp ne pržge

Oddelek: Pomoč in nasveti
401888 (1579) Klemzz
»

GA-K8NS + memory led ???

Oddelek: Pomoč in nasveti
121356 (1171) zazo-x
»

Skurjena maticna ali procesor?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141275 (1044) Lery
»

Problem z kompjuterjem. HELP!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
71025 (916) VASkO

Več podobnih tem