» »

Skurjena maticna ali procesor?

Skurjena maticna ali procesor?

shrimataji ::

Hoj...

Brat ima zelo glasen ventilator na svojem racunalniku, zato sem se odlocil, da namestim tisji vent in vecja hladilna rebra (proc je athlon xp 1600).
Ko sem odstranil stari hladilnik, sem rahlo spucal (nezno) staro pasto s procesorja, previdno namestil nazaj tako kot je bilo, namazal novo pasto in namestil nezno (z nobeno silo) nov hladilnik ter zagnal racunalnik in potem se je samo slisalo - neko sumenje, nakar sem rac TAKOJ ugasnil. (Rahlo se je vohalo kakor bi se nekaj zasmodilo). Snel dol NOVI HLADILNIK , namestil STAREGA - vmes pocekiral proc (rahlo je smrdel po smodu). No zatem se enkrat zalaufal, sicer komp se je prizgal, lucke normalno delale , samo zaslona se ni videlo?

Torej, predvidevam, da je mogoce kaj skurjeno, vendar ni mi jasno kaj, kako in zakaj, ko sem pa tako previdno namescal notri?

Se komu sanja kaj narediti oz kaj bi lahko v tem primeru nedelovalo?

Kakrsnokoli mnenje bi mi zelo zelo prislo prav, saj racunalnik ni moj, je bratov namrec, tako da vas prosim, ce mi lahko kako pomagate. (brat pride v nedeljo domov in bo veselo...ajs)

Lep pozdrav vsem.
...Ni velike razlike med genijem in norcem....

Primoz78 ::

Mogoce staticna elektrika...ko si prijemal CPU v roki itd....tako je sel tudi en opteron, mislim da od Fliskota ce se ne motim...:\ Ker ce svetijo lucke na kompu itd. plata je se cela...katero maticno pa mas?...a ma kaksne diagnostic LED lucke na njej?...ker tiste lucke marsikdaj povejo kaj je narobe ;)

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

shrimataji ::

Hm....

Maticna je od QDI-ja (Kinetiz 7E, apollo KT133A Chipset). Rac se lahko prizge, vendar se ne zaluafa, kar pomeni, da se ne slisi tisto tresenje od trdega diska, enostavno ne gre naprej, ipd. Samo prizge se in obstane. Crna slika (monitor ne deluje oz ne dobiva slike iz graficne kartice). Na prvi pogled bi rekel, da graficna ne deluje, vendar sem ze probal 2 delujoce in je isti problem.

Ma ne wem, to smodenje mi je cudno, ravno dovolj, da si mislim, da je CPU sel v k.. ali slabse se maticna.

Se nekaj: " ce bi bila maticna skurjena, potem se jo sploh ne bi dalo zalaufati?" Glede LED luck pa, hm... mislim, da je samo tista glavna priklopljena (zelena, ki gori), drugih pa mislim, da nimam vstekanih.

Hvala za tako hiter odgovor.
...Ni velike razlike med genijem in norcem....

Pyr0Beast ::

Kaj, pa če si grafo malce ven staknil (zato, ker manjka par šravfov na sredini), ko si proc+hladilnik gor montiral ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

shrimataji ::

Ja popolnoma stekam kaj mislils, vendar sem stestiral 2 graficni in ni problem v tem.


Ocitno vidim, da ne no nic iz tega in bo treba kar po nov proc (sploh pa te athlone 1600 xp, ki je tezko dobit in vidim, da bo bolj jeba).

Bom se malo pocekiral, ce je kaj, vendar trenutno sem totalno brez izhoda.

Hvala za poste.

Aja se nekaj, mislite da je riskantno ta proc stestirati na drugem pc (abit nf 7 ) ? Da mi ne bo skurilo te plate, ce je mogoce proc skurjen?
Lp
...Ni velike razlike med genijem in norcem....

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Nima se kaj skurit na drugi plati. Po mojih izkušnjah je proc +rami najbolj trdoživo, sploh stari intli. (Komp preživel udarec strele, 2x disk šlo, če češ, ti grafo poslikam, kako jo je prežgalo, cdrom +pekač, napajalnik je znotraj razmetalo. Proc preživel bp (tist c 600@927), rami pa še danes delajo.
če je proc v kurzschlusu se plata ugasne.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

shrimataji ::

Torej potem ni proc v kurcu, ce se prizge pc in črn ekran?

Kaj je potem, plata sla?

No, bom vstavil notri ta "skurjeni proc" v mojo plato (ABIT NF7) , samo upam, da jo ne bo skurilo, ker potem imam se eno sranje potem.

Res kr neky, da se ne pržge, saj nisem metal proca v steno, ampak res nezno zamenjal in nista.

Lp
...Ni velike razlike med genijem in norcem....

TOP ::

Pa morda veš iz katere komponente je zasmrdelo

shrimataji ::

Aja se nekaj?

Je mozno, da se proc skuri po 2 sekundah, ker jaz mislim, da nisem kej prevec paste namazu, ker je nisem imel veliko. Je mozno, da zaradi tega?
...Ni velike razlike med genijem in norcem....

shrimataji ::

TOP je rekel: Pa morda veš iz katere komponente je zasmrdelo

Ja, iz CPU je. Vonjalo se je rahlo po smodu. Ma verjetno imam smolo in je res sel cpu.:\

Ampak res to je bilo prižgano max 3-4 sekunde.

Slisalo se je pa kot rahlo cvrenje, vendar res brez razloga zakaj bi se?

Jaz mislim, da je cpu sel, bom ga pa stestiral na svoji maticni, ko pridem iz btc-ja, grem po pasto.

Ce tam ne bo delalo (na drugi plati), potem je res cpu, vendar potem mi ni jasno, ker je

Pyr0Beast rekel: če je proc v kurzschlusu se plata ugasne.

Hm.Plata se prizge, vendar vidim lahko le crn zaslon, kar pomeni, da potem ni proc v kurcu? Ali pac je?
Skratka, bom porocal kasneje, ko stestiram proc na svoji drugi maticni, ce tam deluje ali ne.
...Ni velike razlike med genijem in norcem....

Zgodovina sprememb…

[-=Jaka=-] ::

Tezko vrjamem da bi ti sou proc, razn ce si kj cudn notr utaknu al pa nisi hladilnika dobr pricvrstil na procesor, men se je tud podobno ze zgodil, sm dal mal vec paste, vse se 1x dobr namestil - pricvrstil in je delal ... poglej ce je kabl v disku da ga nisi po nesreci vn spulu ...
WW 3

Pyr0Beast ::

Je proc šu not BP, ali si ga tlačil. Poglej, kako so pini obrjeni na socketu in procu. Maš tak cooler, za našravfat? al za na sponko. Si pazil, da je kooler dobro sedel gor na proc, ker je socket na enem delu malce dvignjen.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

shrimataji ::

Najprej hvala vsem za odgovore.

Tako, sem stestiral zadevo:

Torej problem je bil : Maticna QDI, athlon xp 1600 (tezava s procesorjem). Procesor sem stestiral na maticni plosci ABIT NF T v.2.0 in je bil isti problem kot pri maticni plosci QDI. Nakar sem vstavil procesor od ABITKE - athlon xp 2200 v maticno plosco od QDI-ja in je zadeva laufala brez problema.

Torej, sklepam, da sem zaradi svoje nerodnosti skuril procesor.Bodisi je to zaradi statike ali nepravilnega vstavljanja.

V glavnem, ugotovil sem kaj je bilo narobe, tako da bom drugic bolj previden.

p.s.: mogoce ve kdo kje bi se dalo dobiti starejse procesorje athlon xp 1600 ali do 1900 xp, ker te zadeve je bolj tezko dobiti v danasnjih casih?:\ :\

Hvala in lep pozdrav.
...Ni velike razlike med genijem in norcem....

Pyr0Beast ::

Prebrskaj po malih oglasih, sigurno se kakšen najde.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Lery ::

Heloou

Če te še zanima za procesor mam jaz enga xp 1600 ,je pa na plati in bi ga blo za stestirat.

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razstavil, očistil, sestavil - nehal delovati

Oddelek: Strojna oprema
487654 (5735) cegu
»

Matična zviti CPU pini (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
7313042 (10596) solatko
»

Kaj sem naredil? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
955175 (3891) Timmah
»

Kako naviti AMD 1600XP

Oddelek: Navijanje
301844 (1379) Hux
»

AMD XP 2000+ proti Pentium 4 2.2 GHz (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
604376 (3483) G4nj4 5m0k3r

Več podobnih tem