» »

Disketnik s serijskim (RS232) priključkom

Disketnik s serijskim (RS232) priključkom

barbarpapa1 ::

Pozdravljeni

Na enem izmed strojev v proizvodnji se nam je v kontolerju pokvaril disketnik. Gre za enoto, ki je povezana preko serijskega (RS 232) vmesnika. Zanima me, ali ima kdo na raspolago takšno delujočo disketno enoto, ki bi jo bil voljan prodati ali kratko posoditi (za kakšen dan). Velikost disket ni pomembna (Samo 8˝ naj ne bo :D )

LP

Jože

barbarpapa1 ::

Pozdrav

Kaj res gre za tako arhaičen kos računalniške opreme, da nišče kaj takega nima, oz nič ne ve o tem....


LP


Jože

jukoz ::

Disketnik preko serijca je pa redkost. Se ti ne zdi?

Ajt!

barbarpapa1 ::

Seveda je redkost, zato pa tu sprašujem! Baje so takšne zadeve bile v uporabi pri prvih prenosnikih, kaj več pa tudi jaz ne vem. Je pa dejstvo, da stroji, stari 15 in več let v proizvodnji niso ravno redki in mnogi prav lepo delajo. Seveda smo se obrnili na serviserja za omenjen stroj, ta nam pa je za omenjen disketnik hotel zaračunati taaakšno cifro (preko 1000€ 8-O ), da smo se odločili preveriti še vse ostale možnosti, predno se znebimo omenjenega denarja....

Sam nekako računam na člana z nickom Brane 2, ki ima kar nekaj izkušenj s predpotopnih HW-jem. Če ne bo odgovora, ga bom po ZS kontaktiral.

LP

Jože

b ::

Jaz mam disketar iz mojega bivsega prenosnika, ki ga je bilo mozno zadegat noter namesto CD enote ali pa prikljuct preko kabla, ki je na disketarjevem koncu proprietary, na racunalnikovem koncu pa DB-25. Po mojem da je RS232 :).

Ce te zanima, me poklici na 040 293 607 nekje med 10. in 18. uro.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Električni motor - vrtilna hitrost

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
429999 (7823) marjan_h
»

Provizija - ustrezna oblika pogodbe

Oddelek: Loža
241840 (1307) Smurf
»

Tehtnica z izhodom o informaciji o teži

Oddelek: Strojna oprema
142429 (2154) Šmorn
»

Kje kupit prenosnik z RS232 COM portom

Oddelek: Kaj kupiti
353798 (2756) johnnyyy
»

Strojništvo vs. Meteorologija z geofiziko

Oddelek: Šola
395084 (4370) jype

Več podobnih tem