» »

Loto program

Loto program

boss-tech ::

Tasta zanima ali obstaja kak program, ki bi mu izračunal najboljšo kombinacijo glede na prejšnje izžrebane številke... ima kar dosti zapisanih kombinacij

Sej vem da so verjetnosti vseeno majhne ampak naj proba ;)
http://tovornik.info

strictom ::

Napiš mu en program v Cju da mu zgenerira 7 naključnih števil, pa je.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

boss-tech ::

On ima v bistvu zapisane zmagovalne kombinacije za kar nekaj časa nazaj... zdaj pa bi rad dobil iz teh številk največkrat ponovljeno kombinacijo... oz verjetno številke ki so bile največkrat izžrebane... pol bi mogu verjetno vsako številko pogledat kolikokrat je bila izžrebana in potem najti 8 ki so najvišje?
http://tovornik.info

Fave ::

Za začetek naj si prebere tole.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

kocba ::

To mu pokazi

LeQuack ::

Loto je nateg.
Quack !

WarpedGone ::

pol bi mogu verjetno vsako številko pogledat kolikokrat je bila izžrebana in potem najti 8 ki so najvišje?

Lahko greš po tej poti in računaš na to, da so te kroglice nekako drugačne, kar jim poveča verjetnost izžrebanja. Problem je da mašino za žrebanje in kroglice menjajo, zato ta strategija propade.

Lahko pa računaš na "zakon velikih števil", ki sili da bodo vsa števila približno enako pogosto izžrebana. Če greš na to, pišeš cifre, ki so bile do takrat najmanjkrat izžrebane. Ta ideja mi je dolgo hodila po glavi, pa sm zadnč se spravil spisat simulator.
Na kratko, nekaj "profita" sicer je, ampak nič res omemebe vrednega. Glavni problem je, da je enostavno premalo žrebanj, da bi se to lahko izkazalo kot bistveno boljše.

Vgradil sm 4 različne strategije:
- Fixed - piše vedno isto kombinacijo
- Random - vsakič si zmisli novo kombinacijo
- Repeat - vsakič vpiše točno prejšnjikrat izžrebane številke
- History - dela histogram izžrebanih številk in vpiše 8 tistih, ki so bile dotakrat najmanjkart izžrebane

Danes sm stvar še enkrat spustil. Po 100 milijonih žrebanj, so bili takile rezultati:

Strategija: štirice, petice, šestice, sedmice
Fixed: 2270528, 188481, 6270, 54
Random: 2272933, 187428, 6266, 44
Repeat: 2271053, 187901, 6187, 63
History: 2273825, 188398, 6264, 59

Danes je "zmagal" celo navaden ponavljalec. če bi stvar spustil do milijarde žrebanj, bi šel v vodstvo History ampak z vsega kakih 5% prednosti pred ostalimi strategijami.

Program temelji na navadnem psevdorandom generatorju v FreePascalu. Ne znam ocenit koliko so rezultati dejansko splošni, koliko jih pa ta psevorandom "pokvari".
Zbogom in hvala za vse ribe

c3p0 ::

> Lahko pa računaš na "zakon velikih števil", ki sili da bodo vsa števila približno enako pogosto izžrebana. Če greš na to, pišeš cifre, ki so bile do takrat najmanjkrat izžrebane. Ta ideja mi je dolgo hodila po glavi, pa sm zadnč se spravil spisat simulator.

Kar bi npr. pri metu kovanca pomenilo, da če 10x pade cifra, da je za naslednji met večja verjetnost glave, kar je nonsense. (ob predpostavki pravičnega kovanca in brez goljufij)

WarpedGone ::

Po milijardi žrebanj so rezultati:

Strategija: štirice, petice, šestice, sedmice
Fixed: 22.731.461, 1.880.334, 62.730, 557
Random: 22.731.264, 1.879.640, 62.577, 581
Repeat: 22.727.231, 1.880.925, 62.284, 549
History: 22.737.341, 1.882.525, 63.022, 548

Če so žrebanja neodvisna, so pač neodvisna. Statistika tako ne more vpeljat kake nove odvisnosti, ki bi jo lahk izkoristil. Zgleda je tistih 5% od zadnjič pač slučaj, danes je igralec s spominom dobil celo najmanj sedmic.
Zbogom in hvala za vse ribe

KoMar- ::

Morda bo tole komu koristilo: http://www.grbec.si/2006/11/sedmica/

fosil ::

Tudi če bi recimo napisal program, ki bi napovedal izžrebane številke s verjetnostjo, ki za 5% večja od naključne (kar je že zelo veliko), bi bil še vedno na zgubi.
To pa zato, ker gre v nagradni sklad samo 50% vplačil.
Tako je!

Loki ::

igranje lota je na splosno dokaj velik fail.
I left my wallet in El Segundo

Apple ::

Kovanec si ne zapomni, kaj je bilo prej... Zato ne moremo govoriti o tem, da je po 10. metu večja verjetnost, da bo padla glava.
LP, Apple

c3p0 ::

Žogice v bobnu pa si?

Andruxa ::

@LeQuack: zanima me v kakšnem smislu se ti zdi loto nateg, a to govoriš o vsem znanem dejstvu, da je verjetnost zadetka zanemarljivo majhna, ker tu ce so pravila jasno napisana ni prav nobenega natega. Ali cikas na kaksno goljufijo in krsenje pravil?

edit: skladnja
Lp, A

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Andruxa ()

Apple ::

Sago, hmm, tudi žogice v bobnu si ne zapomnejo...
LP, Apple

WarpedGone ::

Tule se meša "apriorna verjetnost" s "statisično verjetnostjo" (matematiki me popravte, če sm sfalil izraza).

Ko mečeš idealen kovanec brez spomina, je vsakič verjetnost posameznega rezultata 50%.

Ampak če kovanec vržeš 200x zapored in je v prvih 100 metih cifra padla 48x in v drugih 52x, lahk iz tega naknadno potegneš da je bila v drugi polovici metanja večja verjetnost da pade cifra: 52%, v prvi polovici pa le 48%. Problem je da za to "statistično verjetnost" nucaš podatke o tem kaj se je res zgodilo in je tako uporabna le za nazaj. Za vnaprej maš le to "apriorno verjetnost".

Edit: za boljšo ilustracijo, kaj mislim: Recimo da sem rezultate teh metov pisal na listke in jih dal v dve vrečki, v prvo rezultate prvih 100 metov, v drugo rezultate drugih dveh metov. Če žrebam listek iz prve vreče, a je verjetnost da bo na listku pisalo CIFRA 50% al 48%? Seveda da 48%. Ampak če bi z metanji ponavljal "dovolj dolgo" bi ta verjetnost limitirala proti 50%.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Kot je enkrat rekel Thomas, iz te statistike lahko razbereš, na katere cifre ljudstvo več stavi. Kar pomeni, da bi potem moral izbrati ravno tiste, ki niso pogosto v sedmici. A to še vedno ne poveča nobene verjetnosti dobitka. Le zmanjša možnost, da si boš sedmico delil s kom drugim. Razni programčki in "sistemi" so izguba časa.

Predpostavljam, da se žogice in boben vsake toliko menjajo in razne mikro posebnosti na dolgi rok ne pridejo do izraza.

Raje igrajte poker.

Izi ::

Kdor je vsaj povprečen v matematiki se ne bo nikoli v življenju odločil za igranje lota.
Loto je popolni nateg neukega ljudstva.
V vseh igrah na srečo je sicer možnost dobička precej manjša kot polovico ampak imaš vsaj kakšno možnost. Pri lotu pa nimaš tako rekoč nobene možnosti.

Če izpolniš in vplačaš en listek z 10 kombinacijami imaš 0,000065% možnosti za sedmico.
65 milijonink procenta za 10 vplačanih kombinacij. Nekdo se dela norca iz neuke raje.

Loto pri nas se je začel pred približno 50 leti.
Začeli so z 6 od 49, potem 6 od 39, na koncu pa se je uveljavila 5 od 36
Loto 5 od 36 je bil potem dolgo v uporabi in celo jaz sem ga igral kar nekaj časa. Kljub močno večji možnosti za zadetek od današnje nisem nikoli nič zadel. Nekaj trojk sem in tja.
Leta 1985 pa so po narejeni anketi med igralci lota prešli na sedanjih 7 od 39, kjer je igranje lota samo še stran metanje denarja.

Če že moraš hazardirati potem pojdi v igralnico na ruleto, kjer imaš več milijonkrat večjo možnost, da boš obogatel. Na ruleti v najslabši možni kombinaciji igraš na 1 od 36.

Tista prava "igra na srečo" pa je kot že omenjeno je samo Poker.

imagodei ::

Poker seveda ni igra na srečo. Si dal v narekovaje, pa je vseeno zavajajoče.
- Hoc est qui sumus -

Thomas ::

V vseh igrah na srečo je sicer možnost dobička precej manjša kot polovico


Možnost dobička je lahko večja od polovice pri recimo Black Jacku.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

imagodei ::

... če ga pametno igraš ;)
- Hoc est qui sumus -

Thomas ::

Sej .. ampak imamo tudi loterije, kjer zadane vsaka srečka. To, da je povprečen dobitek manjši od cene srečke je drugo. Ne moremo preprosto trditi, da:

V vseh igrah na srečo je sicer možnost dobička precej manjša kot polovico
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

imagodei ::

True that.
- Hoc est qui sumus -

bosmla ::

Verjetnost gor ali dol jaz sem (se v bivsi Jugi) zadel 5x petko (vplacano je bilo samo deset kombinacij) v 7 zrebanjih - stevilke (vedno druge) mi je izracunal moj lasten "program" oz kar v Excelu napisane formule - nic revolucionarnega je pa jemal tudi verjetnost iz ze izrebanih stevil oz. je lovil "vzorec" glede na prejsnje dobitne kombinacije. Potem pa sem se trikrat placal in nic dobil pa sem nehal igrat...

ahac ::

Kdor je vsaj povprečen v matematiki se ne bo nikoli v življenju odločil za igranje lota.
Loto je popolni nateg neukega ljudstva.
V vseh igrah na srečo je sicer možnost dobička precej manjša kot polovico ampak imaš vsaj kakšno možnost. Pri lotu pa nimaš tako rekoč nobene možnosti.

Če izpolniš in vplačaš en listek z 10 kombinacijami imaš 0,000065% možnosti za sedmico.
65 milijonink procenta za 10 vplačanih kombinacij. Nekdo se dela norca iz neuke raje.


Nima veze.
Jaz sem sicer igral loto samo v ZDA (ker je dobitek še ene 100x večji kot pri nas). Smo že delal načrte kako bomo zapravil denar, komu bomo kaj dal, itd.. Pa ne zato, ker bi res verjel, da bomo kaj dobil... ampak je to bila pač neke vrste zabava, ko smo se dolgočasil. Zato se pa tudi reče: igra na srečo. Pač daš tistih par € in igraš. Če na konc lajfa ugotoviš, da si naredu izgubo, nima veze.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Izi ::

Pustimo zdaj malenkosti.

Hotel sem samo poudariti, da je loto narejen za molzenje denarja od neuke raje.
Ker pa ima človek hazardiranje v krvi, se ljudje z nekaj več izkušnjami in znanja raje kot za loto odločajo za hazardiranje na Borzi.

Čeprav boste vedno prebirali, da je loto najbolj razširjena igra na srečo to ne drži. Borza je daleč bolj razširjena igra na srečo, čeprav beseda "igra" ni namenoma nikoli uporabljena.

Pri Borzi imaš neprimerno več vpliva na rezultat kot pri lotu, čeprav je pri obeh sreča še vedno odločilna.
Pri igrah na srečo ponavadi velja, da večja kot je možnost za dobiček, večji začetni vložek potrebuješ za igranje.
Za igranje lota tako potrebuješ samo nekaj Eurov, ki pa so realno gledano bolj ali man stran vržen denar.
Za igranje v igralnici že potrebuješ nekaj 100 Eurov, ampak možnost, da jih boš podvojil je že kar precejšnja, če seveda veš kdaj nehati. Nehati takrat ko dobivaš je za povprečnega človeka nepredstavljivo težko.
Za igranje na Borzi pa potrebuješ najmanj nekaj 1000 Eurov, da sploh lahko začneš in da ima vse skupaj nek smisel. Tudi pri tej igri je najpomembnejše in najtežje najti pravi čas kdaj nehati. Le redko kdo zmore dovolj samokontrole in moči, da dviguje v času največjega blagostanja in rasti in nato vlaga v času recesije, ko zamudniki delajo samomore in so vsi črnogledi.

Najbolj smiselno je torej, da se pridružiš največji igri na srečo, ki jo igra cel svet in celo cel svet temelji samo na njej.
Ko jo obvladaš in seveda če je sreča na tvoji strani potem je to kmalu edina stvar z katero se ukvarjaš v življenju. Noben Borzni hazarder namreč ne hodi več v službo, saj se dnevni dobički (ali pa izgube) merijo v tisočih Eurov.

Thomas ::

Borzna igra ima samo to "napako" da boš dolgoročno gotovo dobival, tako kot pri loteriji dolgoročno nujno izgubljaš.

Itak se dolgoročno gledano, moramo vsi obesit na borzo in od tam izmolsti svoj zaslužek ali mezdo.

Ni za pričakovati, da bo drugih del vedno dovolj za vse. Torej, čimprej se bo treba oprijeti borze. Vsi.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

blackbfm ::

Ja samo pri lotu imaš še šestico, petico itd kjer je bistveno več možnosti da zadaneš. Sploh če igraš sistem, je kar ok recimo. Drugače pa niti ni tok stran vržen denar, odvisno no kako gledaš..ker pol zbranega denarja gre v humanitarne namene al kako že:P


Noben Borzni hazarder namreč ne hodi več v službo, saj se dnevni dobički (ali pa izgube) merijo v tisočih Eurov.


Kar se tiče pa borze se pa ti mal umiri. Da se greš ti borznega hazarderja rabiš kar konkreten kup denarja in ogromno informacij. Od par tisoč evrov sigurno ne morš preživet na dolgi rok..to je nekako tako kot če bi pričakoval da boš vsakič z eno kombinacijo zadel sedmico pri lotu.


Borzna igra ima samo to "napako" da boš dolgoročno gotovo dobival, tako kot pri loteriji dolgoročno nujno izgubljaš.


Ima še eno napako in sicer to da je podvržena manipulacijam in kot mali delničar tukaj pač nič ne moreš.

Thomas ::

Daytrading in razvejani derivati. Da lahko staviš tudi na to kako manipulirana je kakšna delnica. To je prihodnost za nezaposlene, upokojence in tiste ki so šli po (delu?) spat. Zanje ma mašina, da služi denar na ... hour (minute) tradeu.

To bo taprava šihtarija, klasičnim odklenkava, itak.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

preem ::

z lotom lahk zaslužiš edin če imaš svojega lastnega :-P

Thomas ::

Ne ... to očitno ni res. Nekateri pač so zaslužili z njim. Jasno, povprečen igralec beleži zgubo, a to še ne pomeni, da se naprimer na "prenos sedmice v naslednje kolo" ne da služiti.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

preem ::

da, če greš in se ti userje, potem lahko zaslužiš. če pa greš notri z namenom zaslužiti pa sam veš kakšna je verjetnost da dejansko zaslužiš.

Thomas ::

Ne vem kakšna. Če bi vedel in bi bila dovolj velika, potem bi šel.

Dogmatiziranje, oslanjane na zdravorazumske aksiome kakor "na igrah na srečo ne moreš v nobenem primeru zaslužiti", je neumestno. Situacija je kompleksna in morda obstaja možnost služiti na lotu. Morda ne obstaja. Ne vem.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Matthew ::

Sam sem igral loto skoraj eno leto in sem bil ves čas na nuli, torej niti izguba niti dobiček. Igral sem bolj kot ne za zabavo (temu primerno so bili vložki minimalni) in približno na toliko časa sem zadel kakšen manjši dobitek, da se je ravno pokril znesek, ki sem ga že zapravil odkar sem prejšnjič zadel.

Zabaval sem se, obogatel nisem, brez denarja pa tudi nisem ostal :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matthew ()

preem ::

ko boš sedmico zadel me pa poklič. do takrat lahko pa še meni nakažeš en evro vsakič ko boš šel listek vplačat.

Thomas ::

Jaz ne bom zadel sedmice in ne bom našel zlata na Pohorju.

Ne bom pa tako "pameten" kot si ti in trobil, da ga tam zanesljivo ni. Ne vem, če je.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

preem ::

ne pravim da ga ni, samo tako mizerna verjetnost je, da se ne splača na to zanašat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: preem ()

Gizm0 ::

Kdor je vsaj povprečen v matematiki se ne bo nikoli v življenju odločil za igranje lota.
Če izpolniš in vplačaš en listek z 10 kombinacijami imaš 0,000065% možnosti za sedmico.
65 milijonink procenta za 10 vplačanih kombinacij. Nekdo se dela norca iz neuke raje.

Če je dobitek dovolj velik, postane igranje lota +EV. Za eno kombinacijo plačaš 0.25€, verjetnost, da zadaneš sedmico je 1/(39 C 7), kar je približno 1 proti 15 milijonom.
Torej 15 milijonkrat zgubiš po 0.25€, 1x moraš torej dobiti približno 3,75M € da je EV=0. Se pravi, če je glavni dobitek večji kot 3,75 milijona €, se loto splača igrati.

Za bolj natančen rezultat pa je treba zraven še upoštevati verjetnost zadetka šestice, petice ter štirice. Prav tako pa se ne sme zanemariti tudi koliko davka plačaš od dobička, ter kakšna je verjetnost, da si glavni dobitek razdeliš z nekom drugim.

Torej je treba samo počakati, da "neuka raja" napihne glavni dobitek na približno 3,75M €, kar naredi igranje lota profitno. Loto torej je premagljiv :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

loto / jackpot (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5919389 (1681) oo7
»

Euro Jackpot (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22575505 (19459) cen1
»

LOTO (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
982152621 (58024) krneki0001
»

loto - avtomatski vpis številk

Oddelek: Loža
365753 (4640) msms
»

Premišljevanje malega majstora.

Oddelek: Loža
122275 (2021) jeb

Več podobnih tem