» »

kateri dlančnik naj kupim?

kateri dlančnik naj kupim?

štef ::

Prosim vse, ki kaj vejo o dlančnikih ali ga celo imajo da mi pomagajo pri izbiri
Kupil bi dlančnik ki spada v nižji cenovni razred.

Hvala vsem za odgovore:))

Meamoto ::

Zelo ugodno jih imaš tukaj.

Za model ti je pa težko svetovati, če ne poveš, zakaj bi ga uporabljal.

JOKER ::

Glede dlančnika je tako :
Najprej moraš pri sebi razščistit, za kaj ga boš sploh uporabljal ?
Ko si odgovoriš na to vprašanje, potem pa si pogledaš kakšnega potrebuješ.

Če misliš imet dlančnik za poslušanje MP3 datotek, ter za gledanje videa, potem je to totalno zgrešena investicija saj so dandanes MP3 playerji sorazmerno poceni in ni treba zaradi tega vreči takšen denar dobesedno proč.

Ponavadi se ljudje "zaletijo" prehitro in kupijo dlančnik najnižjega cenovnega razreda, ampak ne misli, da so vseeno poceni !
Cene se še vedno gibljejo kar visoko. Na koncu vidijo, da jim stavri ki jih vsebuje ne zadostujejo in potem človek porabi ogromno denarja za te vse dodatke, da ima na koncu zadevo takšno kot je želel.

Potem si uporabnik zaželi GPS. Potem ugotovi, da njegov dlančnik sploh nima BTja tako da si ne more omislit sprejemnika na BT .... itd, itd .....
V glavnem, treba je vedet za kaj ga boš uporabljal šele potem si jih oglej.

Jaz osebno sem dlančnik kupil zaradi navigacije in že v štartu sem gledal, da bi kupil dlančnik, ki ima integrirano GPS anteno, ker se mi ne dopade, da bi moral posebej nosit GPS sprejemnik in posebej dlančnik.
Naslednje kar sem gledal je bilo, da če že kupujem, da naj ima potem GPS sprejemnik najnovešji čip in sicer SIRF III, kar omogoča sprejemanje 20 satelitev (nikoli jih ni 20 naenkrat, največ 8 - 11), ter boljši sprejem signala na slabših lokacijah in v gozdu pod krošnjami dreves. Dobro se je obnesel tudi v avtomobilu, ki ima atermično steklo.

Pozornost moraš posvetit tudi hitremu procesorju ... itd.
No jaz sem za svojega pred letom dni dal cca. 121.000 sit.

Če te kaj zanima samo vprašaj ....
________________________________________________________
Ka te češ ....

roli ::

Če ga pa rabiš kot organizator,za zapiske,.... in si pripravljen odšteti malo denarja pa si kupi kaj iz Palmove serije Zire.Jaz imam palm zire (osnovno verzijo),ki sem ga lani kupil za 20k (teletrgovina).Meni čisto zadošča.Bil sem pošteno presenečen,da sem si na njem lahko pogledal celo filmček in slike.Drugače pa ti zagotovo priporočam tiste,ki imajo PalmOS in ne MSjevega sistema.
http://www.r00li.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roli ()

štef ::

ej najlepša hvala vsem za pomoč.:))
zdj sm gledal tega za 35 000 SIT ker res rabm sam neki tko, da se mal spoznam še s tem pa mal za zabavo.
Pa kartice itak že mam (SD,.....).

IPAQ rz1710

Tehnične podrobnosti:
Samsung 203MHz,
32MB SDRAM,
32 MB Flash ROM,
IR vmesnik/USB/Serial/,
SD/MMC slot,
barvni zaslon LCD TFT očutljiv na dotik,
ločljivost 240x320 točk,
65.563 barv,
baterija 1000mAH LiON,
MP3 predvajalnik,
priložen USB kabel,
napajalni kabel

Najlepša hvala, pa še kakšen predlog ne bi bil odveč!

profii ::

JOKER kot kaj pa je označena integrirana GPS antena?
kaj pa še potrebuješ da ti GPS resnično dela?

Meamoto ::

To je sicer OK, ampak po mojem mnenju se ti splača dodat tistih 10k za 1950 za boljši procesor in Wlan vmesnik...

štef ::

zanima me kakšen se vam zdi tale tam zgoraj, glede na to da nisem preveč zahteven

je cena ugodna glede na zmogljivosti, zanima me zakaj ste mi svetovali palmOS, zakaj bi bil bolši ta?

Meamoto ::

Eh, z OS-i je približno tako kot večna Win vs. Linux debata. Vsak bo našel polno prednosti svojega priljubljenega OS-a, edini način da ugotoviš kateri je 'boljši' (beri: tebi bolj všeč/primeren/simpatičen), pa je, da jih enostavno preizkusiš in pogledaš...

JOKER ::

JOKER kot kaj pa je označena integrirana GPS antena?
kaj pa še potrebuješ da ti GPS resnično dela?


Kaj potrebujem ?
Samo navigacijski program, ter v programu označim Port na katerem je GPS antena, počakam 40 sekund (mrzli zagon) in ..... gasa.
________________________________________________________
Ka te češ ....

profii ::

se prav sam adria route al pa tis2006 pa to je to?
a če kupš un BT navi modul gre tud po istem kopitu?

JOKER ::

Adria Route deluje, TIS2006 oa ne oziroma TIS ni za dlančnik.
TIS lahko imaš na notesniku, na notesnik pa imaš priklopljeno GPS miško (ne mislim miško za klikanje), ampak GPS Mouse se tej zadevi reče.
________________________________________________________
Ka te češ ....

JOKER ::

Ja z BT moduli gre enako, s tem da v programu na dlančniku pač označiš .. Bluetooth GPS ... itd. Potem mu določiš še Baud Rate .... in zadeva deluje.
________________________________________________________
Ka te češ ....

profii ::

katere mape delujejo pa na symbian?
a navi na pametnih telefonih deluje tud preko gps bluetooth?

JOKER ::

Hmmm ... sedaj si me pa našel .
Kako delujejo programi za navigacijo nebi vedel, ker se mi to nikoli ni zdelo praktično zaradi premajhnega zaslona, pa naj si bo to telefon z največjim monitorjem.

Vem pa, da se dobijo navi programi, ki laufajo na Symbianu.
________________________________________________________
Ka te češ ....

profii ::

ravnokar sem se malo igral in našel Nav4all. inštaleru sem si ga na k700 pa nekak kr dela neki. samo piše mi da morm inštalerat gps modul. drugače pa program dela. samo zanima me kako se potem naložijo karte na telefon. ker ta prog. je velik 700kb. neki se je povezoval preko gprs za dl nekih slikc pa jezikov. samo nevem če je to to. nekje bi si mogu sposodit gps bt modul da bi probal.
za na telefon se mi zdi pa zato praktično ker veliko prišparaš. res pa da je majhen zaslon. samo za sred gozda gledat kje si je tud dost velik :)

JOKER ::

Da bi kdo to instaliral na Ericssona še nisem zasledil. Ponavadi to uporabljajo na telefonih, kateremu je možno dodatno vtaknit spominsko kartico in na kartico se potem namestijo mape za navigacijo. Mislim, da ima telefon premalo notranjega spomina za izvajanje le tega.
Tudi pri dlančniku se mape namestijo na kartico in zasedejo od 102Mb do 1G, odvisno od programa do programa.
Moraš pa vedet, da mape, ki ti se prikazujejo na telefonu ne morejo biti tako natančne, kot naprimer pri dlančniku, kjer imaš tudi hišne številke.
________________________________________________________
Ka te češ ....

Antonius ::

JOKER, daj zaupaj katerega si nabavil, oziroma, katerega bi danes nabavil za isti namen (prvenstveno GPS, integrirana antena, dosegljive mape, ...)

JOKER ::

Pred dobrim letom sem nabavil sledeč dlančnik:
YAKUMO DeltaX Navigator

Vem, nakateri boste rekli ni neka firma ! Seveda, ker nekaterim je ispod časti imeti dlančnik brez zvenečega imena.
Povdarit moram, da deluje pa dosti bolje kot nek Asus in ostala zveneča imena... itd.
Poznam kolege, ki so imeli oh in sploh pa niso bili najbolj zadovoljni.
Ima dober - močan procesor, za tiste čase dosti RAMa in ROMa (2x64MB) , integriran MP3 Player ter Picture Wivier ... itd.

Zraven tega pa sem dobil v kompletu popolnoma vse.
Polnilec, avtopolnilec, držalo za v avto, navigacijski program Marco Polo 2, SD kartico ...

V glavnem sem z njim zelo zadovoljen, glede nato za kaj ga uporabljam.
________________________________________________________
Ka te češ ....

JOKER ::

... aja, kaj bi nabavil ?
Mislim, da bi se ponovno odločil za isto firmo in pravtako za integrirano GPS anteno !
________________________________________________________
Ka te češ ....

Antonius ::

JOKER hvala za odgovor. Tudi sam imam enake poglede na "ime" proizvajalca. Daj povej še, kateri OS imaš gor in kateri soft za GPS.

JOKER ::

@Antonius: kako enake poglede ? Pomeni, da daš dosti na zveneče ime proizvajalca ?
________________________________________________________
Ka te češ ....

Antonius ::

Ravno obratno, ime mi ne pomeni nič. Zato sem zelo vesel informacij o manj znanih proizvodih, katerih "ta pravi" forumaši sploh ne poznajo. Imaš mogoče izkušnje z I-GOjem?

JOKER ::

Ufff ... sedaj sem šele videl, da sem spregledal vprašanje, ki si mi ga zastavil .:8)

OS, ki je naložen je : Win Mobile 2003 SE
ZA GPS pa uporabljam :

- Navigon (mi ni najbolj všeč zaradi majhnih ikon v meniju)
- Tom Tom 5.0 (predvsem uporabljam samo tega)
- iGo (ki je vizualno zelo simpatičen)

Tako kot si rekel. Ne pomeni firma vse. Ne kupujem stvari, da bi frajer ispadel pred drugimi temveč kupujem stvari, ki so meni všeč in praktične.
Za moj dlančnik sem se seveda pozanimal na netu pri večih prodajalcih in šele takrat sem se odločil za nakup. Resnično sem z njim zadovoljen in deluje že leto dni kot ura, baterija pa tudi ni zgubila na kvaliteti.
________________________________________________________
Ka te češ ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JOKER ()

Antonius ::

Izgleda, da je ta izdelek še vedno aktualen (če sem prav razumel si ga nabavil že pred enim letom, kar je za takšno robo že prazgodovina). Kaj gre antena dol, če GPS ne rabiš in priloženi Marco Polo Navigator 2 je kaj vreden?

hlodek ::

No super, da mi ni treba odpirat nove teme.
Rabim GPS za navigacijo in sem se spomnil, da bi lahko obenem dobil se dlancnik(sem genij a ne:D ).
Gledam malo po bolhi levo in desno, a v tem sem cisti zacetnik in se mi res ne sanja kaj naj kupim. Dal bi do recimo 100 tisoc, na bolhi videvam tudi taksne za 60 tisoc, ki zgledajo kar vredu. Najpomembnejsa mi je zanesljivost, ker se mislim na ta GPS tudi zanasat, z novodobno elektroniko imam pa veliko slabih izkusenj glede kvalitete.
Torej, kaj mi priporocate? Kaj taksnega bi bilo vredu?

mile ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mile ()

JOKER ::

@Antonius: hja prazgodovina praviš, ampak za tiste čase leto dni nazaj je bil ta dlančnik bi lahko rekel oh in sploh, predvsem pa prvi na tržišču, ki je imel integrirano GPS anteno in po vrhu tega z SIRF III čipom.
Antena ne gre dol. Ko anteno pospraviš se lepo vsede v ohišje dlančnika in dlančnik zaradi tega ni nič bolj debel na tem mestu. Za anteno je prav dlančnik poglobljen na tistem mestu kjer je antena.
Marco Polo 2 !? Eh ... sploh ga še nisem zaštartal, saj sem imel že prej programe za navigacijo, ker to ni bil moj prvi dlančnik.

Toliko sedaj o tem.

@hlodek: splača se glede nato, da je nov, zapakiran in da ima garancijo ter vso to opremo.
________________________________________________________
Ka te češ ....

Antonius ::

Saj vem, da sem že tečen. Ampak poznaš mogoče ta model in kaj misliš o njem: Yakumo deltaX 5 BT (Dom. stran).

JOKER ::

Tega modela ne poznam, ampak po karakteristikah vidim, da je isti kot moj, s tem da tale, katerega si ti dal link ima OS Win Mobile 5.0 in pa Bluetooth.
________________________________________________________
Ka te češ ....

AlienGT ::

JOKER, morda nisi opazil še ene razlike, da ima ta model 512 MB ROM, medtem ko ima tvoj model 64 MB.

Standby time je tudi sicer nekaj daljši, vendar to je specifikacija.

No, ker tudi sam že nekaj časa iščem zanimiv dlančnik z vgrajenim GPS modulom mislim da sem se tudi sam že odločil za moj naslednji nakup.
Važno je da se dela, pa četudi škoda.

JOKER ::

Saj res ....
No, mojih 64Mb je "puna kapa" !
________________________________________________________
Ka te češ ....

hlodek ::

In kako se 64MB obnese na GPS-u, koliko so kaj velike mape ene drzave? Samo se nekaj (neumno vprasanje, vem). Za GPS je treba placevat kaksno narocnino ali je zastonj?

JOKER ::

Zakaj neumno vprašanje ? Morda se kakšnim morda zdi neumno, ki ponavadi pametujejo, kar je opazit tudi v tej temi, da se nekateri delajo da vedo vse, a ubistvu nimajo pojma ali pa dlančnika sploh nima.
64MB z GPSom nima nobene veze. Mape naložimo na kartice, kot so SD,MMC in CF.
Program za GPS se naloži na dlančnik (ti programi zasedejo zelo malo prostora) ostalo, karte mest se pa naložijo na kartico.
Predvsem moraš biti pozoren na kapaciteto kartice, najbolje, da že v štartu kupiš 1G. Nato moraš biti pozoren na hitrost kartice. Če je kartica počasna kot recimo, da ima 66x Read se da zgodit, da ti kart nebo prikazovalo tekoče.
Najbolje vzet kartico 133x Read Speed, najbolje pa da daš še nekaj cekinov zraven in vzameš Hyper Speed.
Ne rabiš tako kot pravijo nekateri imeti dlančnika z veliko ROMa, saj je možno aplikacije s pomočjo programa naložit pravtako na kartico in ne na dlančnik, tako da ti programi laufajo iz kartice direktno (na Today Screenu si narediš samo bližnjice) in se izogneš prenapolnjenosti Roma na dlančniku.
Osebno imam naložena dva programa za navigacijo,DivX predvajalnik, Sudoku in še nekaj poslovnih zadev in imam prostora še več kot pol na dlančniku.
Pri tem dlančniku je specialno rešeno tole, da ima že integriran MP3 predvajalnik in pa program za gledanje in obdelovanje slik, tako da teh stvari ni potrebno naknadno nameščat in zasedat prostora.

Kako so velike karte ?
Odvisno od programa do programa.
Recimo najmanjša karta pri TomTomu je Avstrija/Švica, ki zavzame 108Mb.
Pri iGOju pa recimo komplet zavzame 930Mb.
Je pa tako, da pri vsakem programu lahko izbiraš kaj si želiš naložit.
Recimo če greš v Italijo, potem ne potrebuješ Avstrije in švice ter Nemčije in si pred odhodom na kartico naložiš samo karto Italije. Mislim zadeva ko enkrat prideš noter je čist simpl.

GPS signal je zastonj in se ne plačuje ! Hja, to bi se še manjkalo.
________________________________________________________
Ka te češ ....

mile ::

hitrost kartice nima veze pri dlancnikih, itak so drugje omejitve

JOKER ::

A da ne praviš ?
No potem bi pa rad videl, kako ti bo delala zahtevna navigacijska mapa, DivX video in MP3 datoteka, ki jih boš predvajal iz kartice ki ima najvišjo hitrost branja 33x ?

Sem zadevo sprobal na Compaqu (hiter procesor 466MHz), pa ni bilo tako kot bi moralo biti. Vse se je zatikalo, preden je pa začelo predvajat datoteko pa je trajalo nekaj časa (uporabljal sem kartico z 33x hitrostjo)

Zakaj potem proizvajalci povečujejo hitrost karticam ? Zaradi lepšega ?
________________________________________________________
Ka te češ ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JOKER ()

mile ::

33x hitrost je 5MB/s

tazga internega prenosa iz katice v ram ne zmore noben dlancnik. pika.

/edit : type

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mile ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dlančnik za navigacijo

Oddelek: Mobilne tehnologije
122379 (2273) gregaster
»

Dlančnik z GPS, kako do karte?

Oddelek: Pomoč in nasveti
51789 (1712) Dr_M
»

Programi za dlancnik

Oddelek: Programska oprema
61119 (1055) JOKER
»

Dlančniki

Oddelek: Mobilne tehnologije
51866 (1682) Mih@@
»

Pocket pc gps programi

Oddelek: Programska oprema
222314 (2033) Jago

Več podobnih tem