» »

Pocket pc gps programi

Pocket pc gps programi

Smrtnik ::

A ima kdo izkusnje z dlancniki in gpsom, zanima me predvsem ce in kako dobit garminov pocketpc program na dlancnik

JOKER ::

Zdaj če prav razumem si totalni "beginner" in te zanima, kako zadevo spravit na dlančnik ?
Simpl ....

Zraven dlančnika si dobil Cradle podstavek (posteljica) ali pa ima dlančnik mini USB vhod.
Ne vem, ker nisi nič napisal in zato ne morem točno povedat.
Na comp si inštaliraš Microsoft ActiveSync 3.8 ali novejšo verzijo, ki je zunaj 4.0.2.8.
Zakaj ? Program služi za sinhronizacijo dlančnika z računalnikom.
Nato priklopiš Cradle ali na COM1 ali USB (odvisno kakšnega imaš), ter sprožiš program ActiveSync, ki ti bo omenjen Cradle sam našel.

Nato dlančnik vtakneš v Cradle. Navigacijski program ki ga želiš uporabljat pa enostavno Setup 2x klikneš in zadeva se začne nameščat na dlančnik.
Imaš pa nekatere programe za navigacijo, ki je potrebno določene programe za lažje delo namestit tudi na PC in od tam se potem ob namestitvi na PC tudi naloži na PDA oz. PPC.

Mislim, da je to bilo tvoje vprašanje ? Kako dobit program na PPC .
________________________________________________________
Ka te češ ....

Smrtnik ::

Pardon, prevec splosen sem bil, to ze imam namrec, tud instaliran TOM TOM pa Navigon.Prvi je odlicen za evropo, drugi pa nekaj malega za ostale drzave (slo, hrv, madzarska, poljska, ceska,....) vendar hudo bogo, slovenija so samo glavne ceste, pa se to ne najbolj uptodate.
Vendar bi rad se nekaj kaj pokriva adria route, od avstrije navzdol. Trenutno ma to dobro izdelano garmin, ali pa se kateri program (kaksen nasvet?). Rad bi garmina dobil na PocketPC, je pa HP Ipaq rz1710 se mi zdi.

JOKER ::

A tako ... res si bil pri vprašanju malo premalo natančen in nisem vedel kakšno pomoč želiš.
Torej, če se prav spomnim imaš dlančnik, kateri nima BT, ampak moraš nanj priklopit GPS miško ?
Glej ... TT 5 je vsaj zame eden najboljših programov za navigiranje, no vsaj zame.
Vsake oči imajo svojega malarja pravijo.
Navigon ni slab programček, ampak karte so preveč požrešne, hočem reči, da zasedajo preveč prostora na kartici saj Evropa zasede če se ne motim 1.3GB !! 8-O

Navigona imaš za sosednje države, kot so hrvaška .... itd. ?
Moram ti povedat še tole, da obdrži TT5 navigacijski program, ker je THE BEST, sploh pa sedaj ko karta Evrope pokriva Hrvaško, Slovenijo, Srbijo ...... !
A nisi vedel tega ? Ja res, karta je zunaj, ampak je poskusna verzija in recimo v Ljubljani še niso poimenovane vse ulice, ampak izdelovalci oblubljajo, da do leta 2007 bo vse tipi topi. Karto sem osebno že sprobal in moram reči, da sem zadovoljen z zadevo, čeprav je vse še v povojih, ampak zgubit se ne moreš. Prav tako sem sprobal navigacojo Turn By Turn in zadeva deluje.

No, toliko o tem. Razmisli ....
________________________________________________________
Ka te češ ....

Reso ::

JOKER:mi lahko prosim poveš kako dobiti testne karte za slovenijo,hrvaško in srbijo za tomtom? Imam od tomtom-a navigacijski komplet nadgrajen na zadnjo verzijo ampak notri ni slovenije,hrvaške..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Reso ()

JOKER ::

Glej ... ti si nadgradil program TT, kar pa nima nobene povezave z kartami.
Nagradil si predvidevam iz TT 5.0 na 5.21 in zadeva ne vpliva na kartografijo.
________________________________________________________
Ka te češ ....

pingec ::

Jst pa imam probleme s tomtom softverjem, namreč ima eno noname BT GPS anteno, pa mi tomtom napise no GPS device, medtem ko pri oziexplorerju vse dela...

A lahko kdo pomaga?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

JOKER ::

@pingec :

Napiši mi, kaj tam izbiraš, ko imaš možnost nastavitve GPSa ?
Po vrsti mi napiši pa bomo probali rešit problem.
Klikneš orodje (ključ) nato Show GPS Status in tam dan potem ... Configure.

Glede nato, da ti napiše No GPS Device, pomeni, da ni zaznal naprave oz. si napačno
konfiguriral zadevo.
Ko pravilno nastaviš GPS, potem pa zgoraj v kotu levo piše : No Valid GPS signal.

Torej .....
________________________________________________________
Ka te češ ....

Reso ::

JOKER:nadgradil sem na celotno evropo iz prejšnjega paketa. Sem gledal na tomtom-u in nisem našel nadgradnje za slovenijo, hrvaško, srbijo. Kakšen link kje se to nabavi bi mi prav prišel:)

pingec ::

jst sm dal: Other BT GPS, potem napiše pls pair your BT gps itd in dam continue in pol morm izbrat port, izberem com 8, ki dela pri oziexplorerju in naj bi bil pravi za moj model (ipaq 5550) Ampak potem napise No gps device, mogoče kaj pri bluetooth povezavi ni prav?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

JOKER ::

@ pingec :

Kako pa imaš nastavljen Baud Rate ?
Ta druga opcija, ki ti jo ponudi TT, ko konfiguriraš svoj GPS sprejemnik .
________________________________________________________
Ka te češ ....

pingec ::

ce grem tam pod configure, je tisto kar sem napisal vse, kar mi ponudi...
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

JOKER ::

To pa skoraj ne morem verjet ! 8-O

Najprej te vpraša kakšen imaš GPS : iz seznama uzbereš Other BT GPS navoljo pa so tri postavke oz. z tvojo izbrano vred štiri !

Nato vpraša za GPS Baud Rate : Možnost izbire imaš od 1200 do 115200 .
Nato vpraša za porte oz. ti da več na raspolago in iz seznama izbereš tvojega, v tem primeru COM 8

.. in potem ti pokaže sliko kjer bi se naj pokazali sateliti. Zgoraj desno so krogi v katerem so sive pikice (pomeni, da trenutno ni povezan z sateliti) ...
.... spodaj pa imaš prikaz jakosti signala z satelitom, ki ti ga zgoraj pokaže.
Ko zadeva vzpostavi komunikacijo z sateliti oz. z satelitom potem se pikica in prav tako jakost signala obarvata modro.

P.S.
Saj pri oziju si moral prav tako nastavit Baud Rate ....
________________________________________________________
Ka te češ ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JOKER ()

Smrtnik ::

Hmmm, no ce je tako, bi pa prosil za link, ali pa kako se imenujejo karte za Hrvasko,Slovenijo,...
Saj jaz sem tud zadovoljen s TTjem, sam to mi se mannjka. Drugace te po evropi pripelje tocno kot le kaj, na naslove.
Navigon imam pac trenutno kot dodatek, ker nimam TTjeve mape. Je pa cuden, sila nenatancen.

pingec ::

JOKER vse tako kot si rekel, razen da ma ne vprasa za baud rate...
?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

JOKER ::

@ pingec :

Ko ti pokaže tole : pls pair your BT gps .... piše na enem gumbu spodaj CONTINUE, kaj pa na drugem ?

P.S.
Karte sem dobil oz. karto sem dobil na CDju .
________________________________________________________
Ka te češ ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JOKER ()

pingec ::

Samo continue, pol me pa vrze na izbiro portov, sej uno z apir sm pa nareil tko kot pise na tomtom strani...
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Jago ::

Treba je vedet, da predstavlja edino solidno navigacijo za slovenijo, hrvasko in bosno program Adriaroute.

Kljub temu da program ni perfekten, je dalec najboljsi oziroma edini na trgu. To kar ponuja TomTom je zaenkrat preslabo. Do leta 2007, ko bi naj tomtom pokril tudi te drzave je se kar nekaj casa, vmes pa adriaroute ne bo počivala. Da ne govorim o tem, da bo v kratkem tudi pri nas izšla karta Slovenije...

Torej, izbire tako ali tako nimaš, za slo, cro, bih je edina Adriaroute.

Za SCG pa februarja letos pride prva rutabilna karta, do sedaj je bila zgolj nerutabilna karta.

Sigurno je najboljša izbira kombinacija teh Garminovih kart, ki so med sabo kompatibilne, kot pa da karto izdela za vse drzave en proizvajalec (sploh za balkanijado).

Garmin je seveda number 1 pri teh zadevah, sploh pa njegov dobavitelj kart Navteq, vodilna firma na tem področju (govorim za Garminove karte, Adriroute je 3th part...)

No in še odgovor na tvoje vprašanje:
Tudi na PPCju je sedaj možno uporabljati Adriaroute preko enega programa, ki emulira garminov sprejemnik, stvar seveda ni "čista", deluje pa brezhibno.

Zadevo in navodila najdeš na konkurenčnem forumu, kjer maš tudi slikovni material.

Sicer pa menim, da bo čez kakšno leto stanje res rožnato ter da bo končno večina proizvajalcev podpirala tudi Slovenijo.

JOKER ::

@ pingec :

... a ti morda v ozadju še vedno dela OZI ?

OZIExplorer se ne ugasne popolnoma, ko ga zapreš z X !
V ozadju ti proigram še vedno dela. Totalno ga ustaviš v : Seting - System - Memory - Runing Prg. ...
Tam klikneš CLOSE ALL in nato probaj zadevo konfigurirat v TTmu.

@JAGO :
ne govorimo o kartah, temveč o problemu, ki ga ima pingec z nastavitvijo svojega GPS sprejemnika . ;)
________________________________________________________
Ka te češ ....

Jago ::

vprašal je kako dobiti garminov program na dlančnik... pa sem še malo več opisal

pingec ::

Sem rešil, baud rate me sploh ne praša, ampak je bla fora da sm samo osnovno BT povezavo skonfiguriral potem pa sel v tomtom in nastavil in je napisal no gps, pa sem pustil 2 minutki in je kar naenkrat zaznalo, zdej pa dela...
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Smrtnik ::

Kjer pa je konkurenčna stran? Da bi si malo ogledal zadeve. Adriaroute od Garmina imam, sam bi se potreboval aplikacijo za PPC, ki bi jo brala.
Eno vprasanje se za TT. Namrec karte evrope imam vse na eni kartici, vendar mi ne preklaplja. Recimo pot v Francijo. Nastavis ruto, nakar mi med avstrijo in nemcijo preklopi, ko pa je bil prehod v Francijo pa ne. A je kje kaksna nastavitev, kjer mu omogocis preklope pri prehodih?

Jago ::

Obišči stran www.mobisux.com forum zvok in slik....

TT je podn, ne zna preklapljat med regijami... Garminove gredo normalno, tudi AR.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navigacij TOMTOM,GARMIN, MIO

Oddelek: Kaj kupiti
1813107 (12545) zee
»

dlančnik za navigacijo

Oddelek: Mobilne tehnologije
122378 (2272) gregaster
»

Dlančnik z GPS, kako do karte?

Oddelek: Pomoč in nasveti
51789 (1712) Dr_M
»

GPS in slo. mapa

Oddelek: Programska oprema
82371 (2235) ToniT
»

GPS navigacija

Oddelek: Kaj kupiti
427273 (5782) Fl[A]sH

Več podobnih tem