» »

DVD-RW namesto CD-RW

DVD-RW namesto CD-RW

iNDigo_Child ::

Pred kratkim sem kupil DVD-RW pekač in ga namesto CD-RW pekača (ki sem ga vzel ven iz compa) priključil na comp. Priključil sem ga z istimi kabli, kot je bil priklučen prej stari pekač, toda ko zaženem comp, mi pri zaznavanju IDE mašinc napiše, da zaznava namesto NEC DVD-RW nekaj, kar bi se napisalo NFC DFW-GF...oz., če se tako izrazim, kr neki. Vse lepo in prav, toda ko to napiše, noče iti naprej. Potem izključim DVD in zaženem le s trdim diskom in vse spet dela. Potem probam spet s s starim cd-rw pekačem, če sem slučajno kakšen kabel natrgal, toda cd-rw pekač dela brez težav. Kaj bi bil vzrok, da mi dvd pekač ne dela? Probal sem tudi na starejšem compu (350mhz, 64mb ram,pentiumII,...), pa dvd pekač dela brez problemov. Ne dela le na novem računalniku. A je slučajno kaj odvisno od Biosa? Na starem compu imam namreč starejšo verzijo, na novem pa novejšo. Plis, pomagajte!
Svet pripada tistemu, ki ga najbolj ljubi!

krneki0001 ::

A si naštimal kaj mora biti - slave al master? Če imaš en kabel in na njem že disk, potem mora bit na slave naštiman, po defoltu pa so ake zadeve naštimane na master, tko da prestavi jumper na dvd-ju.

5er--> ::

Mogoče DVD pekač zahteva 80-žilni kabel? (oz. probaj menjat kabel / pustit samo DVD na tistem kablu...)

muzičar ::

Uf ko preberem NEC me kar zmrazi. Če delajo so eni izmed najboljših ampak da dobiš takega, ki dela je pa res umetnost (dva meseca sem moral trpeti da sem končno dobil delujoči problem.

Skratka povej kateri NEC je to. Sicer pa po vsej verjetnosti je fuč ali kot se na servisu izrazijo defekt.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iščem pomoč WIN

Oddelek: Pomoč in nasveti
13973 (809) marc100
»

pri snemanju cd-ja javlja napako

Oddelek: Pomoč in nasveti
151561 (1384) schwarzvald
»

SATA Pekač

Oddelek: Strojna oprema
172215 (1442) DJ MartiNi
»

Nero 6.x in zmrzovanje pri 99%?

Oddelek: Programska oprema
351646 (1065) bastadu
»

Zunanje ohisje+pekac,tezave z bufferjem,a kdo ve?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151033 (913) Realman

Več podobnih tem