» »

SONY DV Camcorder to PC transfer preko GF7900 GT

SONY DV Camcorder to PC transfer preko GF7900 GT

TheAnswer#3 ::

8-)

Hellow =)

Kot večina ljudi, imam tudi jaz eno vprašanje in en problem tukaj... |O


Ker sem v tej stvari še začetnik, me zanima, če mi lahko poveste ali je možno prenest film iz mojega SONY-ja na računalnik preko grafične kartice WinFast GF 7900 GT, ker nimam nikjer vtikača za tisti DV kabel al kaj je že, ko je na videz podoben USBju...

Na grafični imam pa samo en okrogel vtikač, kot da bi bil za S-Video.
Kaj naj naredim, da bom dobil film na računalnik? Lahko preko USBja dobim tako zvok in sliko ali morem naredit kaj drugega?

P.S. Preko USBja mi kamere ne zazna. ;((

Sami problemi....



Hvala vsem za odgovore!

kanon ::

Zdravo!

Kot prvo je zelo čudno, da kamere računalnik ne prepozna prek usb-ja. Sam imam tudi sony-evo mini-dv kamero, in svoje posnetke zmeraj spravljam na pc preko firewire (iLink-tako sony imenuje firewire) priključka na moji kameri ter seveda na računalniku. Če imaš ti tudi mini dv kamero, si lahko pomagaš z mojimi "nasveti" spodaj. :)

Ker vidim, da imaš grafično 7900gt, me zelo čudi, da nimaš tudi matične plošče, ki bi imela integriran firewire port. Saj ga najverjetneje ima, samo ti zanj verjetno ne veš, ker je ponavadi zraven portov usb. Pa tudi večjih dimenzij je kot na kameri!!!!!!! Velik je toliko kot usb, samo drugačne oblike je. Če pa tvoja matična nima firewire porta, ti pa priporočam obisk najbližje računalniške trgovine, kjer lahko kupiš PCI firewire kartico, katero pač vstaviš v PCI režo...... Te kartice imajo ponavadi en firwire kabel priložen, samo potrebno je preveriti, če je na enem koncu priključek tak, da bi pasal v kamero. Drugače pa lahko kabel kupiš posebej. Če kupiš kartico in kabel, te nebi smelo priti več kot 5000 sit. Za cenejšo verzijo pa obišči bolho :D

Lp

TheAnswer#3 ::

Hvala kanon, mah vzel sem eno matično pač za 20K tak da zgleda da res nima, bom kupo kartico pa bo šlo, če ne gre
drugače. USB pa res zajebava, tudi ko vključim na kameri "usb stream on". Zgleda da nimam gonilnikov za mojega sonyja....

bo pač treba kupit kartico :P


hvala

lp

Jago ::

Kako dobiti film iz DV kamere na PC/DVD sem napisal tukaj:

http://www.sloreactor.com/forum/index.p...

mas se par slikic.

Zadeva je sila preprosta.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako stare kasete digitalizirati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5316099 (10267) BorutK-73
»

Fire-wire vs. USB?!?

Oddelek: Strojna oprema
293728 (3565) Vikking
»

Iz kamere na dvd

Oddelek: Programska oprema
172115 (1995) CaqKa
»

[JVC GR-DF570E] Težave s firewire povezavo :$

Oddelek: Pomoč in nasveti
322106 (1882) Looney
»

Firewire kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
697311 (6459) BadWolf

Več podobnih tem