» »

Receiver + S750 zvočniki

Receiver + S750 zvočniki

shladnik ::

Takole je: imam zvočnike S750. No, kadar so delali so bli čist kul, zdaj pa je crknil woofer. A je možno, da bi jst zdej teh 7 zvočnikov prklopu na kšn receiver, ki se jih da dobit. Zanima me predvsem glede "kurjenja" zvočnikov. Prosm za mnenje koga, ki ve kaj govori :-)
Pa še to: woofer, ki ga prklopiš na receiver mora met svoj ojačevalc , al kako?

lp

delfinus ::

Lahko priklopis, kot sem videl so tile mali zvocniki 70W RMS, torej gre. Seveda pa jih ne toriraj, ker tem multimedialnim zvocnikom in njihovi nazivni watazi ne zaupam prav veliko. Kar se tice pa subwoferja. Kupis sub posebej, vecinoma bos tako dobil samo aktivnega, kar pomeni, da ima ojacevalec. Priklopis ga pa preko chinca direkt na Reciever (SUB out). Ostale satelite prikljucis normalno na reciever front L-R, back L-R, surround (center). Ce pa ima reciver se kaj vec outputov (6.1, 7.1) pa se ostala dva. PAc glej pri nakupu, da bos kupil tak reciever, ce zelis vse zvocnike gor. Ne kupuj pa prehudega ker se za te zvocnike to pac ne izplaca.

shladnik ::

hvala :-)

Sm že mislu da je moja ideja popolnoma nora :-)
Gledal sem Sony STR-DB798 (90 jurjev). Ta ima sicer 7x135W. To verjetn nebi dolg zdržal? Nikjer nisem še opazil kakšnega z 7.1 receiverja z caa 70W na kanal. Še najbližje se mi zdi (spet) Sonyjev STR-DE497 (55 jurjev), ki pa je 6.1.
Mnenja?

delfinus ::

Tole bi blo vec kot odlicno. Poganjas pa lahko dosti bolj kvalitetne zvocnike kot so tvoji. Imas pa 7.1 7x80W. Cena ugodna. Kakovostnejsi od Sony-a. KLIK Marantz SR4600

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

shladnik ::

TNX a lot :)
misim, da bo to tisto kar iščem :)

pblaz ::

ma dej nč ni narobe, če je ojačevalc močnejši. hujše je, če je prešibek in gre potem, ko bolj nažgeš, v clipping.

pblaz ::

je pa res, ne kupuj sonyja in podobnih jajc. tale marantz bo ql, drugače je pa nad zakon, yamaha bi bla za te zvočnike tudi zadovoljiva.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri A/V reciever? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6310734 (7745) BigWhale
»

Receiver do max 300 eur

Oddelek: Zvok in slika
333844 (2804) Trancedeejay
»

5.1 receiver in dva zvočnika?

Oddelek: Zvok in slika
122617 (2487) Trancedeejay
»

[Hi-Fi] - DTS, Dolby Digital, Dolby Pro Logic II,... (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
537600 (6355) gumby
»

Racunalnik -> Reciver (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
534598 (4141) filtr

Več podobnih tem