» »

hitrost signala

hitrost signala

LordTado ::

a ve kdo mogoče kako stran kjer so podane hitrosti signalov,kabelskih telefonskih,elektro....
ajde

Brane2 ::

kako to misliš "hitrost signala" ? Misliš na bandwidth ali na fizično hitrost širjenja ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

neoto ::

A ni k*300.000 km/s, kjer je k nek snovni količnik?

radiator ::

hitrost signala je odvisno od E (epsilon) dielektričnost in u (mi) permeabilnost. Enačbe pa zdaj na pamet ne vem. Če pa jo nucaš pa bom pogledal v kako pametno knjigo. Samo nekak se ni zdi da te ne zanima ta hitrost.
Kaj je jutri že bilo?

BluPhenix ::

c=1/sqrt(mi_nič*epsilon_nič)

Če želiš hitrost potovanja elektromagnetnega vala (c) v poljubnem mediju, uporabiš vrednosti epsilon(=epsilon_nič*epsilon_relativni) in mi(=mi_nič*mi_relativni).

Zgornja enačba je za hitrost svetlobe v vakuumu.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

OChack ::

ja po vodih pa po zraku je kr prbližn enak svetlobi, mal počasnej, v optičnih vlaknih je pa za lomni količnik stekla majša
primer če je lomni količnik stekla 1.5 potem je hitrost 2.10^8 oziroma 2/3 hitrosti svetlobe (3000000/1.5)
Int€l inside, IDIOT Outside

LordTado ::

ja če so kje napisane hitrosti ne da bi si računal,racimo kakšna je hitrost signala po koaksialcu itd...

BluPhenix ::

OChack, kaj si sploh ti napisal? LAhko napišeš prosim v malo bolj razumljivi slovenščini? Hitrost elektromagnetnega vala je točno taka, kot sem jaz zapisal. In vsak signal ki se širi obravnavamo kot elektromagnetni val.

Kako ima steklo lomni količnik? Lomni količnik le lahko le na meji med steklom in še nečem. Polek tega je optično vlakno malo drugačno kot navadna žica (recimo koaksialec). Po žici se namreč širi TEM (transverzalni elektromagnetni val) po optičnem kablu pa nastanejo HEM (hibridni elektromagnetni valovi), večinoma se uporablja rod HE11.

LordTado, zakaj bi pa to rabil?
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

neoto ::

A nima vsaka snov lomnega količnika, signal pa se lomi ravno zaradi razlike le-teh?

BluPhenix ::

Ja, hm lapsus, res je, da ima vsaka snov lomni količnik (silly me), malo čudno sem razumel kaj je hotel povedati. Bolj me je zmotlo to, kar je potem napisal, ker imamo veliko vrst optičnih vlaken, tako da nima veze samo lomni količnik stekla, oz. dielektrika v optičnem vlaknu, ampak je pomembno tudi iz česa so stene, ali ima dvojni dilektrik v notranjosti itd.

Se opravičujem za napako.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

LordTado ::

zakej nakladate teorije,jaz sem v prvem vprašanju vprašal če kdo ve koliko je hitrost.
se pravi hitrost je ...m/s,to bi bil odgovor,ne teorije.

ajde

BluPhenix ::

Poslušaj, pomiri se. Iz navedene teorije bi lahko sklepal da odgovor ni tako enoličen kot ga ti zahtevaš, saj je odvisen od "kabla", iz česa je zgrajen in kako dobro je zgrajen.

Lahko poveš zakaj to rabiš?
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

LordTado ::

rabim za neke teste ki jih delam,zato rabim približne hitrosti.
sej če ni kake strani pa se tema zaključi pa je.

ajde

Duhec ::

TU je nekaj osnovnih podatkov o hitrostih različnih tehnologij po različnih medijih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

hitrost zvoka...hitrost svetlobe ?!=? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10131580 (29629) durrenmatt
»

Najhitrejsa interneta povezava- kako se ji rece?

Oddelek: Omrežja in internet
162416 (1504) Spc
»

Podrt hitrostni rekord

Oddelek: Novice / Diski
395718 (3751) shock
»

Od česa je odvisna barva?

Oddelek: Znanost in tehnologija
384758 (4003) BluPhenix
»

Svetloba ima zavore

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
111788 (1788) Thomas

Več podobnih tem