» »

ADS-l Siol in zagon XP

ADS-l Siol in zagon XP

mp5 ::

Lep pozdrav vsem!

Sem novopečeni lastnik povezave 1024/256 pri podjetju SIOL. Problem je sledeč. Pri zagonu računalnika, zelo dolgo traja da začne računalnik normalno delovati, ker tako dolgo išče povezavo. Se pravi, pridem v Windowse, vendar nato čakam še približno minuto +/-, da se vse naloži.
Pred tem sem imel ISDN, pa nisem imel teh težav. Nekje sem zasledil, da moraš neke IP-je spreminjat.

Za vse odgovore se vam že v naprej zahvaljujem.

5er--> ::

mp5 ::

Ok hvala, deluje. Mogoče še veš, kako naredim, da se mi internet sam vklopi pri zagonu.

5er--> ::

CiDial
Naštimaj ga in ga daj v Start -> Programi -> Startup (Zagon)

mp5 ::

Hvala še enkrat.

DonPierre ::

Ko je že odprta tema, me zanima sledeče: sej to je v bistvu statični ip ali se pač motim. In tega naj bi dobiv od siola??? Po domače vprašano, ali je to legalno, ali je to nekako skoz neke stranske vrata zadeva, da se ip-ji kar tkole preko foruma talajo?

Tnx za odgovor

#000000 ::

AAA 8-O LP

Duhec ::

Pierre :), res je statični/fiksni ampak je to interni IP in ne zunanji IP od ponudnika interneta npr.SIOL.
Npr. z IP2 programčkom enostavno vidiš tako WAN (zunanji) IP, ki ti ga v trenutku vklopa na net dodeli tvoj ponudnik interneta.Če zaprosiš za fiksni IP pa to številko ponudnik fiksira in vedno, ko vzpostaviš povezavo z netom je ta številka nespremenjena. To se potem uporabljajo za kakšen home www server al pa za vse živo. Tolk na kratko.
Drugače jke povezava z internetom dinamična in se ti z vsakim vklopom praktično zamenja zunanji (WAN) IP. Notranji pa seveda ostaja nespremenjen in je na voljo uporabniku, da si popedena in skonfigurira svojo mrežo kot si sam to želi.

Hypno ::

Pierre,

obstajajo IP range-i, ki so rezervirani za lokalne mreže (192.168.x.x, 10.x.x.x ipd.) in so "potalani" vsem v vednost :D
Great are mysteries of the mind ...

DonPierre ::

Tnx za odgovore, določene stvari mi na žalost pač niso jasne in potlej človek meče vse v isti koš...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372329065 (29521) ignats
»

Varnost statičnega IP? Davčna blagajna (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7615642 (13264) Er333
»

Ipconfig 192.168.1.2 (remote dekstop

Oddelek: Omrežja in internet
222952 (2546) StratOS
»

Postavitev web serverja na domači mašini z WinXP

Oddelek: Omrežja in internet
143025 (2690) Gwanaroth
»

ADSL modem -> Switch -> Router, kako da so vsi v istem subnetu?

Oddelek: Omrežja in internet
384749 (4268) SasoS

Več podobnih tem