» »

PO Box - ali obstaja slovenski ekvivalent?

PO Box - ali obstaja slovenski ekvivalent?

pirx ::

Na internetu večkrat zasledim naslove v stilu:

Charles May
PO Box 236
Hugo, MN55038--278
US

Ali si je možno tudi pri nas ustvariti kaj podobnega? Torej ne bi rad objavljal svoj hišni naslov, temveč "poštni"? Si lahko tudi jaz, kot fizična oseba ustvarim nekaj podobnega? Kako potem ta naslov sploh izgleda?

(PO - Post Office)

Meamoto ::

p.p. oziroma poštni predal.

Za informacijo, kako do njega, pa najboljše, da se obrneš na najbljižjo poslovalnico pošte.

MTm2H37rqt7B ::

Mensezdi, da rabis za postni predal, imeti neko kvoto prometa...

pirx ::

Pravkar sem klical na pošto in pravijo, da je zadeva zastonj, vendar bi moral imeti vsaj 10 pošiljk na mesec. Mislim, da tega minimuma ne bom izpolnjeval.

V bistvu želim odpreti neko stran na netu in objaviti naslov za morebitne donacije od ljudi, ki bi se jim zadeva zdela koristna. Ampak nekako ne bi imel dobrega občutka, če bi imel objavljen prav hišni naslov... Kaj pa vem... Nekako mi ni všeč.

Druga možnost pa je tako zvana "poštno ležeča pošiljka". Pri tej opciji pa bi moral za vsako prejeto pošiljko plačati 750 SIT za prevzem - kar pa bi bilo kar nekaj glede na pričakovan znesek donacije.

Anyway, če ima kdo kakšno dobro idejo, kaj napraviti v takšnem primeru, bi bil hvaležen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirx ()

Nejc Pintar ::

Če pa ne boš imel tistih 10 pošiljk, začni sam sebi pošiljat.:\
Lahko je biti prvi, če si edini!

pirx ::

Z mojega naslova na p.p. ali kako misliš? Ne vem, če jim to ne bi postalo sumljivo! :)

Nejc Pintar ::

Pa ti še mama kakšno pošto pošlje, mogoče teta Agata, ali pa stric Šimen>:D
Lahko je biti prvi, če si edini!

Tic ::

To tudi mene zanima. Afaik imajo to DHL in podobna podjetja in se plača letno naročnino. Detajlov (še) ne vem.

sverde21 ::

@prix: kaj pa če bi ti donacijo nakazal kar preko tekočega računa (tukaj mnde ni treba podajat naslova) :) , lahk si tud z PayPal kej zrihtaš sam men se zdi de še ne podpirajo slovenje v celoti (sicr ti pa tud PayPal na TR nakaže) :\
<?php echo `w`; ?>

pirx ::

@Tic: Hmm, to bom še preveril!

@sverde21: Sem razmišljal, ampak še nobenega nisem videl, da bi javno objavljal tovrsten podatek ;)

Matek ::

Če pa ne boš imel tistih 10 pošiljk, začni sam sebi pošiljat.:\

Se moram kar strinjat s tem - 10 znamk pa 10 kuvert mesečno ni hud strošek, pa si pošiljaš sam pošto.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

sverde21 ::

@prix: poglej malo po SLO torrent straneh, ki sprejemejo donacije...
<?php echo `w`; ?>

pirx ::

OK, tenks za pomoč - v najslabšem primeru bom sam sebi pošiljal pošto :D

sverde21 ::

Hehe na pošti si bojo pa mislal "Tale pa more bit zlo osamljen" >:D
<?php echo `w`; ?>

pecorin ::

in kako naj bi na posti vedeli, da si sam posilja posto?

pirx ::

sverde21: LOL :D

pecorin: saj v bistvu ne bodo (če bi že prišlo do tega). Bi pač pošiljal neke najcenejše modre kuverte na svoj naslov, brez naslova pošiljatelja :D

sverde21 ::

Po pravem bontonu bi naj pošiljatelj napisal svoj naslov na koverto... vsej kolkr so mene učil neki :D
<?php echo `w`; ?>

Tic ::

Prix a si preveru?

pirx ::

DHL-a nisem klical, se bom kar zadovoljil s Pošto Slovenije :)

kunigunda ::

Na glavni posti v ljubljani imajo dnevno kvoto. Mislim da vsaj 3 poste na dan. Ce ugotovijo da nekaj casa poste ni, ti pp vzamejo...

Nejc Pintar ::

Kje piše da ne smeš sam sebi pošiljat?
Lahko je biti prvi, če si edini!

sverde21 ::

Kdo je reku da nebi smel sam sebi pošiljat, reku sm sam, da čudn zgleda :\
<?php echo `w`; ?>

poweroff ::

V bistvu želim odpreti neko stran na netu in objaviti naslov za morebitne donacije od ljudi, ki bi se jim zadeva zdela koristna. Ampak nekako ne bi imel dobrega občutka, če bi imel objavljen prav hišni naslov... Kaj pa vem... Nekako mi ni všeč.

Samo neobvezen nasvet: če nameravaš imeti stran na netu, kjer boš ponujal npr. "software" in zbiral "donacije" pazi, da ne zabredeš v težave.
sudo poweroff

smarkic ::

Za poštni predal moraš res imeti nekaj prometa, se pa verjetno da tudi kaj dogovoriti. Na manjših poštah poštni predali ponavadi ostajajo nezasedeni in poštarji niso tako strogi kot kje drugje, kjer predalov zmanjkuje. Predal lahko odpreš na katerikoli pošti, tako, da se lahko razgledaš/informiraš po bližnji (ali daljni..?) okolici.
Poštno ležeče se preverjeno ne plačuje po posameznih pošiljkah! Letna naročnina je nekaj malega (< 500 SIT), razen, če ne rabiš prepošiljanja na drugo pošto. Edina razlika od PP je, da dobiš pri PP ključ in sam dviguješ svojo pošto, pri PL pa ti jo da pri okencu poštar (vrsta, iskanje, čakanje...).

pirx ::

Smarkic, hvala lepa!

Matthai, brez skrbi, ne bom razpečeval software :)

Prekmurje ::

V ljubljanskem BTC (hala 4) je Mail Boxes ETC, kjer lahko najameš svoj poštni predal, tako fizične kot pravne.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: msjr ()

eric_cartman ::

Prekmurje je izjavil:

V ljubljanskem BTC (hala 4) je Mail Boxes ETC, kjer lahko najameš svoj poštni predal, tako fizične kot pravne.


Upam, da je v 15 letih našel že kakšno drugo storitev.

pirx ::

@Prekmurje
Hvala! :) Evo, zdaj zaženem tisto stran.

Drugače pa, dobro vedeti. Mogoče bom še rabil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

odprtje poštnega predala v avstriji

Oddelek: Loža
1310224 (7486) Yugos
»

Paypal v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8517504 (10593) techfreak :)

Prodajna nategavščina (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
533568 (2553) Ziga Dolhar
»

Moj e-mail naslov, ki ni moj

Oddelek: Omrežja in internet
62721 (2405) jurre
»

Ali postaja email.si vedno bolj nezanesljiv?

Oddelek: Omrežja in internet
363711 (2296) marsovcek

Več podobnih tem