» »

Ikea SLO/AUT velika razlika v ceni - vračilo razlike?

Ikea SLO/AUT velika razlika v ceni - vračilo razlike?

«
1
2

bastadu ::

V Ikea Graz sem nabavil nekaj pohištva (ker ga pri nas niso imeli), sedaj pa ugotovim, da sem določeno pohištvo (ki je tudi na zalogi pri nas) plačal bistveno dražje kot pri nas. Ali je že kdo imel takšen primer in je zahteval vračilo razlike? Malo bolj komplicirana opcija je, da kupljeno pohištvo pri nas vrnem in še enkrat kupim ...

Kumbaja ::

Na podlagi cea bi zqhteval vracilo? Ikea tega naceloma ne nudi.

CartmanF ::

To je isto kot da bi zahteval vracilo denarja od McDonalds-a, ker so mi BigMac-a vec zaracunali v Londonu kot v Ljubljani...

kriptobog ::

Si pa za hece. :))

c3p0 ::

Ni šans, no lahko jim malo popestriš dan z bizarnimi zahtevami.

Drugič pa preučiš cene v vseh Ikeah po svetu in greš z izpisom in aktualnim menjalnim tečajem v trgovino, zahtevaš isto ceno.

profii ::

Se lahko pritožim na petrol, ker je cena nafte v kuvajtu 0.1€/litr?

msjr ::

Vprašanje najprej, da se sploh vemo pogovarjat:

- gre za popoloma isti kos?
- kdaj je bil dražji kos pohištva nabavljen (pred enim mesecem? letom?)
- kakšna je razlika v ceni?
- Je slučajno zdaj ta kos v akciji? Že vnaprej, če si ga kupil po redni ceni in je zdaj v akciji nimaš nobene podlage za pritožbo.

Mr.B ::

bastadu,
A v italjasnki Ikei niso imeli na zalogi. Italjansko je bila cenejša od avsrijske...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

profii ::

Ikea je znana po različnih cenah za isti artikel po državah. Nekje so cenejše drobnarije, drugje pohištvo. Odvisno kaj kupuješ.

||_^_|| ::

Če je razlika res velika, potem lahko kupiš pri nas, pelješ v Graz, tam vrneš in dobiš kupnino nazaj.

Ganon ::

msjr je izjavil:

Vprašanje najprej, da se sploh vemo pogovarjat:

- gre za popoloma isti kos?
- kdaj je bil dražji kos pohištva nabavljen (pred enim mesecem? letom?)
- kakšna je razlika v ceni?
- Je slučajno zdaj ta kos v akciji? Že vnaprej, če si ga kupil po redni ceni in je zdaj v akciji nimaš nobene podlage za pritožbo.


Nič nenavadnega ni, da imajo enaki kosi v različnih državah različno ceno. O čem bi se pa pogovarjal? Vračilo zaradi cenovne razlike ni možno. Edina opcija je, da se zapelje nazaj v trgovino, vrne izdelek, dobi nazaj denar in ga kasneje kupi pri nas.

Vanquish ::

||_^_|| je izjavil:

Če je razlika res velika, potem lahko kupiš pri nas, pelješ v Graz, tam vrneš in dobiš kupnino nazaj.


ti to resno?

kixs ::

Tako jim da jasno vedet, da se z njim nimajo kaj za!ebavat. Pa naj kosta kolk ce :lol:

Groot ::

Hahaha prosim piši jim, privoščim delavcem v Ikeii da se malo nasmejijo na tak deževen dan XD

Sparkxl ::

Svašta pychka rodi...me pa je dobro nasmejal na ta kisli dan :)
Da sem jaz na ikea hotline in mi en kekec tako prijavi, jaz ne bi zdržal in bi se mu v telefon zjokal od smeha :)))

feryz ::

Zakaj? Pravico do vračila blaga v Ikeji imaš. Vprašanje je le, če bodo to v Ljubljani vzeli. Mislim, da jim ni mus, mogoče dobra volja. Vprašanje je tudi, po kateri ceni bi vzeli nazaj v Ljubljani.
Potem pa še en krog naredi po štacuni in še enkrat kupi. Če bi tako šlo.

Sicer jaz takih oslarij ne bi spraševal po forumih. Dva klica in akcija.

IL_DIAVOLO ::

Kaj ce gres danes kupit izdelek po dražji ceni in vidiš da je naslednji teden 50% znižan, bos tudi zahteval da ti vrnejo kes?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

kuvanasarma ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kaj ce gres danes kupit izdelek po dražji ceni in vidiš da je naslednji teden 50% znižan, bos tudi zahteval da ti vrnejo kes?


Na petrol so hodil taki defekti, ko je kupil mehčalec/olje in je čez par dni prišel katalog kjer je bilo na točke ceneje kot tisti dan ko je on kupil..

In ne, ni bil eden/ena...

Kumbaja ::

feryz je izjavil:

Zakaj? Pravico do vračila blaga v Ikeji imaš. Vprašanje je le, če bodo to v Ljubljani vzeli. Mislim, da jim ni mus, mogoče dobra volja. Vprašanje je tudi, po kateri ceni bi vzeli nazaj v Ljubljani.
Potem pa še en krog naredi po štacuni in še enkrat kupi. Če bi tako šlo.

Sicer jaz takih oslarij ne bi spraševal po forumih. Dva klica in akcija.


Pravica do odstopa od pogdbe za nakup v fizični trgovini je dobra volja prodajalca. In ne, kljub temu, da je na ljubljanski Ikei isti logotip kot na avstrijski to ne pomeni, da gre za istega prodajalca ali da ti je slovensko podjetje dolžno nudit karkoli vezano na pravice ali dolžnosti prodajalca.

Tako, da če IKEA avstrija omogoča odstop od pogodb in vračilo blaga potem lahko pač vse odpelje v gor in potem kupi v Ljubljani. Mora bit pa razlika v ceni res konkretna, da je to ekonomsko smiselno.

dild0idis ::

Pa saj je znano dejstvo, da se cene v Ikei razlikujejo od države do države.

Včasih je veljalo, da so cene kuhinj v Italiji ceneje, kot pa v Avstriji, za danes ne vem, ker že nekaj časa ne spremljam Ikeinih cen.
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

filip007 ::

Raje bi ceneje kupil pa v Sloveniji vrnil za višjo ceno.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

issak ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kaj ce gres danes kupit izdelek po dražji ceni in vidiš da je naslednji teden 50% znižan, bos tudi zahteval da ti vrnejo kes?


V ZDA je to bolj kot ne stalna praksa.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Alexius Heristalski ::

Zadnjič sem gledal TV v Hoferju MEDION(R) LIFE(R) X16566, 699 EUR. V Nemčiji ga Aldi Nord prodaja za 555, Aldi Süd pa 599 EUR.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

IL_DIAVOLO ::

issak je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kaj ce gres danes kupit izdelek po dražji ceni in vidiš da je naslednji teden 50% znižan, bos tudi zahteval da ti vrnejo kes?


V ZDA je to bolj kot ne stalna praksa.


Nismo v Ameriki.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Malcolm_Y ::

Ej, OP, daj prosim objavi Ikein odgovor, prosim!! :)):))

harvey ::

||_^_|| je izjavil:

Če je razlika res velika, potem lahko kupiš pri nas, pelješ v Graz, tam vrneš in dobiš kupnino nazaj.

Zato pa prej preveriš cene artiklov na spletni strani med it, at in si. Pri vračilu upoštevaj še stroške vožnje in porabljen čas.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

BuDi79 ::

harvey je izjavil:

||_^_|| je izjavil:

Če je razlika res velika, potem lahko kupiš pri nas, pelješ v Graz, tam vrneš in dobiš kupnino nazaj.

Zato pa prej preveriš cene artiklov na spletni strani med it, at in si. Pri vračilu upoštevaj še stroške vožnje in porabljen čas.
Osebnega zadovoljstva ob direktnem zajebavanju trgovcev pa ne bi upošteval?

delavec44 ::

Saj so si trgovci sami krivi. Zakaj pa diskriminirajo trge.

blink ::

bastadu je izjavil:

V Ikea Graz sem nabavil nekaj pohištva (ker ga pri nas niso imeli), sedaj pa ugotovim, da sem določeno pohištvo (ki je tudi na zalogi pri nas) plačal bistveno dražje kot pri nas. Ali je že kdo imel takšen primer in je zahteval vračilo razlike? Malo bolj komplicirana opcija je, da kupljeno pohištvo pri nas vrnem in še enkrat kupim ...


Ne bo slo, drugace bi se nekateri prezivljali izkljucno z delanjem arbitraze - kupil bi za tovornjak robe v ikei nekje ceneje in vrnil v ikei drugje kjer je drazje. Razliko bi dal pa v zep :))

bastadu ::

Še enkrat preberi vprašanje, nikjer nisem napisal, da bi kupoval ceneje in vračal za dražje. Običajno lahko vrneš za toliko, kolikor si plačal oz. kot je znesek na računu.

IL_DIAVOLO ::

Naceloma nic ne mores vrnit, ko je zadeva odprta in uporabljena.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

AndrejS ::

Če je zapakirano ne bi smelo bit problema - vendar boš verjetno dobil dobropis. Sedaj pa vrašanje če se ti splača vozit to v graz.

delavec44 ::

Kaj dobropis velja pri nas? :D

c3p0 ::

delavec44 je izjavil:

Kaj dobropis velja pri nas? :D


Certainly not. Lahko bi naredili izjemo v dobro kupca, a to ni nobeno pravilo, ali pravica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

;-) ::

dild0idis je izjavil:

Pa saj je znano dejstvo, da se cene v Ikei razlikujejo od države do države.

Včasih je veljalo, da so cene kuhinj v Italiji ceneje, kot pa v Avstriji, za danes ne vem, ker že nekaj časa ne spremljam Ikeinih cen.

Isto Lidl Hofer/Aldi...

Vetrpiha ::

Ganon je izjavil:

msjr je izjavil:

Vprašanje najprej, da se sploh vemo pogovarjat:

- gre za popoloma isti kos?
- kdaj je bil dražji kos pohištva nabavljen (pred enim mesecem? letom?)
- kakšna je razlika v ceni?
- Je slučajno zdaj ta kos v akciji? Že vnaprej, če si ga kupil po redni ceni in je zdaj v akciji nimaš nobene podlage za pritožbo.


Nič nenavadnega ni, da imajo enaki kosi v različnih državah različno ceno. O čem bi se pa pogovarjal? Vračilo zaradi cenovne razlike ni možno. Edina opcija je, da se zapelje nazaj v trgovino, vrne izdelek, dobi nazaj denar in ga kasneje kupi pri nas.

Še v Sloveniji nimajo istih cen.
Leclerc LJ mora dati popust na neke artikle, da imajo lahko enake cene kot Leclerc MB

WizzardOfOZ ::

Imam 2 enaki omari iz ikee. Prva je stara vsaj 10 let, druga pa letošnja. Razlika je med tema omarama je pa v kvaliteti in v teži. 10 let stara je 2x težja od nove in še sedaj fiksno stoji. Gre za kallax omare.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

DePalmo ::

Nekako sem mislil da je splošno znano da so cene v Ikei med državami različne in da se predhodno preveri kje se ti splača kupiti. Mi imamo Ikeino kuhinjo in je roba iz Italije, Hrvaške in Avstrije. Ne bom govoril točno ker je že nekaj časa od tega, ampak sem prej preveril cene in so bile razlike tudi po več ko 100 EUR na elektroniko, medtem ko en predal ni predstavljal take razlike ampak ko jih vzameš 10+, se nabere. In ker so nam montirali isti ljudje ki vozijo robo iz vseh treh Ikej, sem jim lepo sestavil spisek iz kje kaj hočem in sem nato tudi dobil. In tako prihranil več kot tisočaka za isto robo, samo iz drugih držav.

Kar je bilo edino smotano je bilo to, da tisti njihov planer ne zna izvažat in uvažat med državami, sem kuhinjo ustvarjal v vseh treh in nato primerjal cene.

WizzardOfOZ ::

Samo pohištvo brez kljuk in okovja je v italiji cenejše (na eno omaro približno za 20 do 25€). Okovje in kljuke ter ročaji so pa skoraj za polovico cenejši v avstriji (italija 8€, avstrija 5€ enak ročaj). In tako potem nabereš robo v italiji, se zpelješ iz italije v avstrijo še po ostalo in spotoma še v avstriji tankaš cenejše gorivo kot v sloveniji, pa si pri petih omarah prišparal vsaj 100€ (glede na porabljeno gorivo in da greš v avstriji še nekaj pojest, ker si cel dan na izletu).
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

rogi2010 ::

Ikea ima možnost vračila eno leto (sem vračal odprto nerabljeno zadevo brez škatle v Avstriji), dobil sem kartico za dobropis, ki je veljala mislim da 40 let (da, 40 let).
Sedaj če ta kartica velja v drugih trgovinah (slo / it ...) ne vem. V vsakem primeru pa, če lahko trenutno pogrešiš strošek se ti splača to naredit. Je pa vse odvisno od vrednosti, če boš prišparal 100 eu na 5k nakupa nima smisla, bi jim pa pisal, ker obstaja velika možnost da ti dajo nekaj dobropisa.

Sparkxl ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Samo pohištvo brez kljuk in okovja je v italiji cenejše (na eno omaro približno za 20 do 25€). Okovje in kljuke ter ročaji so pa skoraj za polovico cenejši v avstriji (italija 8€, avstrija 5€ enak ročaj). In tako potem nabereš robo v italiji, se zpelješ iz italije v avstrijo še po ostalo in spotoma še v avstriji tankaš cenejše gorivo kot v sloveniji, pa si pri petih omarah prišparal vsaj 100€ (glede na porabljeno gorivo in da greš v avstriji še nekaj pojest, ker si cel dan na izletu).


Eni imate čisto preveč časa v življenju, oz svojega časa ne cenite. 100€ minus kosilo, da se gonim celi dan čez 3 države? Saj nisi resen

user4683 ::

Sparkxl je izjavil:


Eni imate čisto preveč časa v življenju, oz svojega časa ne cenite. 100€ minus kosilo, da se gonim celi dan čez 3 države? Saj nisi resen

Važno da se špara, pa nima veze koliko nas to stane! :))

Machete ::

Saj nobena ikea tema ni resna.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Sparkxl ::

Očitno res...poleg avtorja se je oglasil še en komik :)

WizzardOfOZ ::

Sparkxl je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Samo pohištvo brez kljuk in okovja je v italiji cenejše (na eno omaro približno za 20 do 25€). Okovje in kljuke ter ročaji so pa skoraj za polovico cenejši v avstriji (italija 8€, avstrija 5€ enak ročaj). In tako potem nabereš robo v italiji, se zpelješ iz italije v avstrijo še po ostalo in spotoma še v avstriji tankaš cenejše gorivo kot v sloveniji, pa si pri petih omarah prišparal vsaj 100€ (glede na porabljeno gorivo in da greš v avstriji še nekaj pojest, ker si cel dan na izletu).


Eni imate čisto preveč časa v življenju, oz svojega časa ne cenite. 100€ minus kosilo, da se gonim celi dan čez 3 države? Saj nisi resen

to si pač narediš kot izlet. 200km po avtocestah je pa manj kot 2 uri vožnje.
eni se preveč cenite in mislite, da mora biti vse takoj in sedaj in po vaše. živi in pusti živeti.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Machete ::

Čas je edino kar ti je omejeno v življenju.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kixs ::

Cene so razlicne ze samo zaradi razlicnega DDV-ja. Od oka znasa DDV A 20%, IT 22%, SI 24%, HR 25%

Ganon ::

kixs je izjavil:

Cene so razlicne ze samo zaradi razlicnega DDV-ja. Od oka znasa DDV A 20%, IT 22%, SI 24%, HR 25%


Avstrija 20%, Italija in Slovenija 22%, Hrvaška 25%.

kixs ::

Se vidi, da je se "dobro jutro" :lol:

buttcrack ::

sam sem pri si pripravil cel seznam robe, pogledal kje je ceneje in na zalogi ter skočil po pol robe v IT, pol pa v AT. V vsakem primeru bi moral it dvakrat ker več ni šlo v avto.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podpiranje slovenskih proizvodov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9714879 (5020) FireSnake
»

Pisalna stoječa miza (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5115525 (4801) black ice
»

Mizar + Ikea kuhinja?

Oddelek: Loža
246667 (5590) fosil
»

Kje kupiti spalnico?

Oddelek: Loža
349030 (5114) klekej

Več podobnih tem