» »

Prodajna nategavščina

Prodajna nategavščina

«
1
2

paliskic ::

Živjo,

upam da mi lahko nekdo pomaga, sicer se gre za to da sem prodal dva mobitela v Ameriko, plačilo naj bi bilo preko paypala, no ko mi je denar nakazala (na paypal račun od prijatla), sem tudi jaz dobival mail da je denar bil poslan in so mi dali še ID številko in razne podatke. Naslednji dan sem takoj poslal paket v Ameriko, in paypalu sem dokazal preko Tracking Number da sem paket poslal. Po tem, bi moral jaz dobit denar v roku treh dneh, ampak pol so se pa začeli problemi, saj ta ženska ki je kupila mobitele, je hotela da ji pošljem 200€ preko Wester Uniona da bi lahko plačala carino ker nima 200€, ker se mi je ta izjava zdela zelo čudna, je prijatel poslal mail paypalu, kjer so vprašali prvo za podatke te ženske in itd, pol ko so preverli so nam odgovorili da ta transakcija je fake in da gre za potegavščino, žal moram povedat da je ona paket sprejela, tako da zdej uživa z mojimi mobiteli ni pa plačala nič.

Kaj lahko naredim? komu se lahko obrnem?
se zahvaljujem v naprej

darkolord ::

Tle mi neki ni jasn:

no ko mi je denar nakazala (na paypal račun od prijatla)


Prjatu je sploh mel kdaj denar na paypal računu al ne?

LuGi ::

Res si cudno to opisal.. pravis da si dobil dnar ter poslal zadevo.. nato pa da je prevzela in placila nisi dobil.. woot?

zee ::

Western Union -->> natega
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Urc ::

Verjetno dobil mail, ampak ne iz pravega maila od paypala. Kakšna varjanta paypalbank@nategni.se
On je mislil, da je prejel denar in poslal, kakor nekaj ljudi pred njim (eden tudi na ST) :D

paliskic ::

se opravičujem, tako naj bi to šlo, ona denar nakaže, ta denar je v bazi podatkov od paypala, ko jaz paket pošljem, in posredujem paypalu številko pošiljke oni naj bi pol sprostili denar.

prijatu je ubistvu samo dobil potrdilo da je denar poslan, to potrdila je verjetno pač en tip pisal kr tako doma, vsaj mislim no, ker paypal ne ve nič o tej transakciji ki mi je ta ženska naredila.

Tisto preko wester uniona pa je natega ja, to je pač hotela še kaj več zaslužit. Ker ona mi je rekla, "sem ti nazakala še drugih 200€ preko paypala, zato mi pošlji preko wester uniona 200€ da mi ne rabi plačat carine, ker nimam denarja pri sebi", neki v takem stilu, sevedi jih nisem poslal, toliko neumen pa že nisem.

DarwiN ::

ja, pa pri vseh teh nategih je kupec ženska, za večjo zaupljivost. 8-)

Nisi posumil v motiv tega nakupa? V Ameriki je že po defoltu "vse" ceneje, kaj šele ko vse te stroške pošiljanja prišteješ.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

paliskic ::

mail od paypala ki mi je pošiljal maile je: helpdesksupports@accountant.com

paliskic ::

seveda se mi je zdela stvar čudna, ampak pol pomislim da je paypal vmes in si rečem saj to je zaupanja vredno, no pa ni blo lih tako.

Icematxyz ::

Američani in Nigerijci. Go figure.

d0rK ::

PayPal podpira escrow?

T0RN4D0 ::

Hm, veš da maš stran paypal.com, kjer vidiš kaj se dejansko dogaja, kjer vidiš če ti je kdo kej poslal ali ne. In če je tam denar potem je, če ga ni ga pač ni. In kr en cel čudn mail seveda nima veze s paypalom lol. helpdesksupports@accountant.com? :\

Če dobiš kej od paypala je ponavadi service@paypal.com (oziroma pri paypal je ponavadi še kej zraven, vendar je vedno paypal zraven).
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

White&Nerdy ::

Jaz ne vem kako je lahko človeštvo še vedno tako neumno, da gre mobitel prodavat NA DRUG KONTINENT!! Kot da nebi blo že dovolj takih tem, že v cajtingah piše kolk je tega... To je nateg in mislim da ne moreš glede tega nič narediti.

Okapi ::

helpdesksupports@accountant.com

In se ti ta naslov ni zdel nič sumljiv? Eh ja, fantje, drugič pa malo pameti v roke. Na telefona in denar lahko kar mirno pozabiš in to šteješ kot malce dražjo šolo, da te drugič ne bo nategnil kar vsak, ki bo imel 30 sekund časa.

O.

bluefish ::

Poslovi se od mobilnikov in denarja. Več sreče oz. še raje pameti prihodnjič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

kmetek ::

Poslovi se od mobilnikov in denarja. Več sreče oz. še raje pameti prihodnjič.


naivneže obrat, smo pisali tukaj ta nateg, še zavod za varstvo potrošnika je pisal.

YaN-cH ::

Ma to je šala. Ne more bit narod tako naiven.

;-) ::

Po vsej vrjetnosti si mobitele prodajal še preko bolhe?

misek ::

Kak to, da ljudje nasedejo na take fore, potem pa opisujejo zadevo tule na forumu? Kaj ga drugače nič ne spremljajo da bi opazili takšne natege?

paliskic ::

Ma dobro kaj sem vas vprašal za nasvet al da me malo podjebavate?
Ma mislim no, malo resnosti. Glede na to, da imam točen naslov, in ta ženska res obstaja, se ne more nič ukrepat?

bluefish ::

Ne.

Strumf ::

pojdi tja na počitnice....mogoče jo celo srečaš....

misek ::

@paliskic, nič te ne mislim podje.... Samo čudno mi je to, da se zadnji čas kar piše o takih nategih, pa vendar se še kar dogajajo. No, saj se bodo tudi še naprej.

balkanec ::

poskusi vprasat na si-cert@arnes.si
Ti si ziher pozigalec !!!

paliskic ::

kaj pa je si-cert@arnes.si???

profii ::

za kakšne telefone pa se je šlo?

paliskic ::

Emm, nokia N82 in sonny ericsson k800i..

LuGi ::

Smola ker je folk tako naiven.. vidim da je iz dneva v dan več scama

Pa si ob oba telefona ter stroske posiljanja. Jebiga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

Ziga Dolhar ::

Ma dobro kaj sem vas vprašal za nasvet al da me malo podjebavate?
Ma mislim no, malo resnosti. Glede na to, da imam točen naslov, in ta ženska res obstaja, se ne more nič ukrepat?


Lahko ukrepas pri pristojnem organu: lokalni policiji (te zenske, ne tebe), oz. vlozis tozbo, prav tako na sodiscu v ZDA.
https://dolhar.si/

JJM ::

Lahko prijaviš naši policiji vendar to verjetno ne bo imelo nobenih rezultatov. Še največ možnosti imaš če pokličeš v ZDA policijo (tisto okrožje od koder je ta oseba) in nato oni poskusijo uredit zadevo.
Če se odločiš za slednjo možnost bodi pripravljen na to, da boš veliko časa »visel« na telefonu, kar pa spet pomeni stroške. Prav tako boš moral dokazat, da si bil res prevaran in če nimaš kakšnih konkretnih dokazov verjetno ne bo nič s tega.

V vsakem primeru imaš zelo malo možnosti, da dobiš denar ali telefona nazaj.

Za v prihodnje pa raje znižaj ceno in prodaj pri nas. V kolikor pa še imaš namen pošiljati v tujino, pošlji komaj ko imaš denar v rokah…

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JJM ()

lonz ::

Sploh pa ni nujno, da je telefon (no, oba) v Ameriki. Verjetno je v Nigeriji. V Ameriki se nigerijski scammerji posužujejo mail-forwarding finte. In to očitno uspešno.
...arrrrrr, shiver me timbers...

Okapi ::

Zadevo prijavi na ameriški Internet Crime Complaint Center.
http://www.ic3.gov/default.aspx

O.

paliskic ::

dokazi so, so pogovori preko emaila s to zensko in potrdilo "paypala" nakazila.. poleg tega seveda imam tudi racune.

Icematxyz ::

In seveda naslov kam si poslal?

Zbrskaj kakšen email naslov kakšne policijske postaje v bližini tistega naslova kam si poslal zadevo pa jim piši.

Seveda denarja ne boš dobil nazaj in tudi ne telefonov. Ampak zanima me kaj bi se zgodilo oziroma kaj se zgodi če bi to nekdo poslal naprimer iz ZDA naši policiji. Glede na to da preverjajo zadeve če pokličeš preko anonimnega telefona bi morda tudi zadeve preverili če bi pisal preko email sporočila in nekaj prijavil. Kaj pa bi sledilo tudi če bi tam dobili storilca pa nevem.

Zgodovina sprememb…

paliskic ::

ja seveda imam naslov, tudi če ne dobim telefone nazaj, hočem da vsaj neki naje** ta ženska, seveda če bi kaj dobil, bi blo tolko boljše.. =D

T-h-o-r ::

Ma dobro kaj sem vas vprašal za nasvet al da me malo podjebavate?
Ma mislim no, malo resnosti. Glede na to, da imam točen naslov, in ta ženska res obstaja, se ne more nič ukrepat?



we will make fun of you HAHAHAHAHA
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

T-h-o-r ::

ja seveda imam naslov, tudi če ne dobim telefone nazaj, hočem da vsaj neki naje** ta ženska, seveda če bi kaj dobil, bi blo tolko boljše.. =D


ja, ziher je ženska
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

paliskic ::

rečem ženska ker je pač ime ženske, sem jo pa našel tudi na myspace-u kjer je slikana z možom in froci, predvidevam da se mož ubada s tem.

bluefish ::

Yea, right. Heh, cel smeh.

Opkow ::

Ce si jo ti nasel na tak nacin, kje pa pise, da ni tudi ta goljuf pobral njene podatke s te strani?

paliskic ::

to zna tudi bit res, kako pa je potem dobila paket če podatki so od druge osebe?

MeGreat ::

greh je pustiti naivnežem denar ;)

paliskic ::

greh je pustiti naivnežem denar ;)


res je :D

Tody ::

Ja ful je problem ukrast tko indentiteto. Greš na pošto in rečeš da si živel tam in tam in da bi rad od zdaj prejemal vso pošto v svoj poštni predal. Poštni uslužbenec je ali prijatel ali pa mu stisneš en 6pack in ti bo to omogočil.

Utk ::

seveda se mi je zdela stvar čudna, ampak pol pomislim da je paypal vmes in si rečem saj to je zaupanja vredno, no pa ni blo lih tako.

Ampak paypala ni blo zraven. Paypal ni čisto nič kriv.

paliskic ::

seveda se mi je zdela stvar čudna, ampak pol pomislim da je paypal vmes in si rečem saj to je zaupanja vredno, no pa ni blo lih tako.

Ampak paypala ni blo zraven. Paypal ni čisto nič kriv.


Ja res je, ampak paypal naj bi mogu bit zraven, saj jaz sem dobival potrditveni email od paypala, ubistvu je bil samo logotip od paypala no.

paliskic ::

Ja ful je problem ukrast tko indentiteto. Greš na pošto in rečeš da si živel tam in tam in da bi rad od zdaj prejemal vso pošto v svoj poštni predal. Poštni uslužbenec je ali prijatel ali pa mu stisneš en 6pack in ti bo to omogočil.


spet ni tako lahko kot otroku uktrast liziko :)

bluefish ::

saj jaz sem dobival potrditveni email od paypala, ubistvu je bil samo logotip od paypala no.
Je bilo že napisano, da tisti mail naslov nima niti male veze s PayPal-om. Logota pa ni težko dobiti.

bluefish ::

spet ni tako lahko kot otroku uktrast liziko :)
Heh, se zelo motiš. Ravno nekaj mesecev je bila na BBC-ju oddajo o nekom, ki je preko javno dostopnih podatkov ukradel identiteto enega od angleških ministrov.

paliskic ::

saj jaz sem dobival potrditveni email od paypala, ubistvu je bil samo logotip od paypala no.
Je bilo že napisano, da tisti mail naslov nima niti male veze s PayPal-om. Logota pa ni težko dobiti.


Ma dobro kaj misliš da sem prizadet, ma kaj razumeš mogoče pomen mojih stavkov? Kaj ne vidiš da sem napisal da je bil kao paypal a ubistvu je bil samo logotip mail pa čisto en x.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

paypal visa debit

Oddelek: Loža
92356 (2252) FoxKnox
»

PayPal placilo,sumljiv prodajalec (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12219231 (14751) St235
»

Paypal-Bolha goljufija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9216631 (8950) Furbo

PayPal in scam?

Oddelek: Pomoč in nasveti
12983 (776) St235
»

Paypal - Kako zahtevati vrnitev denarja?

Oddelek: Loža
79250 (5014) bastadu

Več podobnih tem