» »

Ukinitev tujih programov med prenosom SP 2006

Ukinitev tujih programov med prenosom SP 2006

1 2 3
4
5

MEDENA ::

Itak so nas zgoljufali. Ni prvič, mislim, da že na sp 2002 a ne?

Zgodovina sprememb…

BlackHole ::

Smešno je to, da mi ko plačujemo naročnino za kabelsko, ne moremo gledat drugih programov, tisti ko pa imajo satelite (nič ne plačujejo), pa lahko. :\
LP Marko

AndrejS ::

Prasci so. Plačujemo naročnino potem pa nam onemogočajo gledat druge programe. Celo vodstvo na TVS zamenjat!

Stepni Volk ::

Kaj se razburjate?

Imeli smo referendum. Glasovali ste za spremembo zakona o RTV SLO, s katerim naj bi se izboljšala tudi progamska shema.

Sedaj imamo... "boljši" program.

poweroff ::

Točno tako. Večina je pač podpirala Grimsa in "njegov" zakon. Naj sedaj uživa sadove svoje podpore... >:D
sudo poweroff

**a|wa** ::

Tudi jaz mislim, da je zatemnitev pravilna odločitev. Kot ste povedali že nekateri, je proplus v sodelovanju z rtv slo odkupil pravice prenosa in tako so tudi storili htv-jevci. Zakaj bi si proprlus delal stroške, če bi lahko prenašal kar od drugih televizij. Pravice si je treba kupiti. Poleg tega so tv hiše precej odvisne od sponzorjev, ki sedaj med prenosi tekem na debelo oglašujejo. Z zatemnitvijo drugih programov si tako proplus zagotovi določeno gledanost in cena oglasa takoj zraste. Kaj mislite, da se lahko financirajo s tistimi malimi prihodki, ki jim jih nameni telemach in drugi ponudniki kabelske tv? Se pa odjavite od kabelske televizije, če vam kaj ne paše. Današnji svet je pač tak, da se vse vrti okoli denarja in nič več ni zastonj.

Lp

poweroff ::

"Tudi jaz mislim, da je zatemnitev pravilna odločitev." - hecno, glede na komentarje NIHČE ne misli tako... razen tebe. Si zapsolen na RTV, POP ali SAZASU? :P
sudo poweroff

Vajenc ::

JAZ mislim, da je to utemeljena odločitev.

poweroff ::

Ni problem zatemnitev. Naj TV zatemnjuje kolikor hoče. Problem je da se operaterje sili zatemnjevat. Isto, kot se jih je sililo ISPje zatemnjevat udba.net stran!
sudo poweroff

**a|wa** ::

Hvala Vajenc!

Sicer pa samo izražam svoje mnenje in dragi Matthai ne bodi jezen, če ni takšno kot je tvoje. Ljudje smo različni, zato ni treba žaliti, če se ne strinjama, kajne? In če bi dobro prebral poste, bi vedel na koga ciljam.

Ne, nisem zaposlena tam, kjer si naštel...očitno pa sem ena redkih, ki ve, kako stvari delujejo. Če ne verjameš, se pa prepričaj. Dokler pa ne veš kako se tem stvarem streže, pa predlagam da zadržiš takšne komentarje, če se nočeš pokazat kot veliki nevednež na tem področju.

Pa brez zamere!

Vajenc ::

lol..,prosim **a|wa**. Ker si nova, naj ti povem, da drugače Matthai ve veliko o zakonih in podobnih stvareh.

**a|wa** ::

Verjamem da ve. Ne verjame pa, da tudi jaz vem veliko. O zakonih verjetno manj kot on, sem pa iz marketinške stroke in se dosti ukvarjam s temi stvarmi, zato pravim, da vem kako delujejo. Lahko da sem se prenaglila z oštevanjem, a sem hotela reči le to, da je danes denar sveta vladar in vsak gleda samo na svojo rit (da bom čimveč denarja potegnil). Tudi vsi vi, ki bi bli na takem položaju, grem stavit, da bi storili isto. Pol pa zanikite to, da se danes vse vrti okol dnarja.

poweroff ::

Glej, hotel sem samo povedati, da večini to pač ni tako samoumevno kot tebi.

Drugače pa mi je povsem jasno, da po avtorskem pravu obstajajo pravne osnove za zatemnitev, sem pa mnenja, da ne obstajajo pravne osnove, da bi to zatemnitev moral opraviti operater. Sicer je res, da zatemnitve tehnično gledano nihče drug ne more narediti (oz. zelo težko), samo to NI problem operaterja. On samo signal provajda.

Sicer pa gremo lahko pogledat tudi v temo o SAZAS-u. Se lepo vidi na kakšen način funkcionirajo stvari.

Zato sem mnenja, da je potrebna reforma copyright zakonodaje.

To ni povšeči korporacijam? Se mi gladko je*e za njih. Mene zanimajo moje pravice potrošnika in državljana.
sudo poweroff

**a|wa** ::

Se strinjam. Očitno sem se res prenaglila. Obžalujem, če kaj pomaga. In prav je, da te zanimajo samo tvoje pravice, hotela sem samo reči, da se je treba včasih postavit na drugo stran in potem vidiš, da ima zate še tako nelogična stvar, lahko tudi smisel.

:)

poweroff ::

Saj mi je jasno, da ima vsak svoje interese. Samo moti me, da nekateri izkoriščajo državne mehanizme na tak način, da krčijo moje/naše pravice. Država bi pač morala biti neodvisna oz. gledati predvsem za interese državljanov. Korporacije pa niso državljani.
sudo poweroff

**a|wa** ::

Ja, to je pa ena izmed posledic kapitalizma...sej veš, v socializmu smo bili vsi enaki, vsi so imeli delo, država se je zapufala na račun državljanov...kaj pa vem, mogoče bomo pa kmalu našli neko srednjo pot med socializmom in kapitalizmo. Saj veš, noben sistem ni večen, so pa nekateri, ki so v danih okoliščinah najbolj primerni.Kaj čmo, tak pač je.

MEDENA ::

TO sploh ni res, naj zatemnijo še ostale programe....Čemu potem gledamo lahko ostale programe? Tole kabelska ponudba programov itak smrdi totalno.

gumby ::

>>To ni povšeči korporacijam? Se mi gladko je*e za njih. Mene zanimajo moje pravice potrošnika in državljana.

tocno tako.
tole, kaj pocnejo, bi lahko bila definicija izsiljevanja
my brain hurts

Kenpachi ::

Se pravi, edino kar nam preostane, je, da gremo nazaj na navadne TV antene in nikoli ne pomislimo več na gledanje tujih programov, ker se oh in sploh trudi naša televizija in daje denar ( in nenazadnje proizvaja zelo nekvaliteten program ) za neke pravice? Kdo pa jih je sploh silil k temu, da prenašajo Sp in da se grejo tak riskanten posel? In zdaj da mene posiljujejo z nagravžnimi komentatorji in neskončno bednimi reklamami? Ne, hvala.

Kako potem to izgleda v propagandnem pogledu? "Naroči se na našo televizijo in imej dostop do xxx programov (vstavi številko namesto xxx)" - kabelska, IP tv... In v naslednjem momentu: "A je***a, ne moreš gledat tega programa, taka so pravila."

Viva la antena in gnil program, ki ga prinaša v naš dom. :\
Zaraki Kenpachi.

matejv ::

ne vem kaj vam je jasno. hrvaška televizija ju kupila pravice za prenos SP samo za Hrvaško in zaradi tega ne more in ne sme prenašati v tujino. to bi bilo isto, kot če bi se eden izmed na snaročil na HBO (recimo) in potem bi prek interneta prenašal vse filme in vse.

dela ::

Dejstvo je, da kabelski operaterji ne omogočajo spremljanja programa, ki ga ponujajo. Uporabniki imamo pravico, da gledamo HTVjevo črnino, če je treba, če pa je na HTV ne oddajajo, pa ni naš problem. Edino jasno dejstvo je, da kabelski operaterji NE DISTRIBUIRAJO signala, ki pride do njih, kar je njihova edina naloga in za kar se tudi plačujejo računi.

Tako pa zaradi NJIHOVE blokade gledamo NJIHOVO črnino in NJIHOVO obvestilo 4 ure na dan. In tudi, ko pride pay-day, se bomo obrnili nanje.

AndrejS ::

Če nočejo hrvateki da mi ne gledamo SP na njihovih programih naj to sami uredijo, ne pa prenašat breme na naše kablske operaterje. Samo ni v tem problem. Problem je v tem da imamo mi nesposobne komentatorje in vseveč ljudi gleda fuzbal na drugih programih! Namesto da bi nabavili kvalitetne komentatorje omogočajo konkurenco! Na svinjski način. Le zakaj ORF ni zatemnjen. Morda zato ker noben ne gleda fuzbala na tem programu. Odjavil bom kablsko in jih poslal v 3pm. In seveda zadnjega računa ne bom plačal.

misso ::

Sam da nebodo to ponovili pri furmulah, da mi zatemnijo HTV 2, pol bom pa res nehal gledati formulo in ogledal sam posnetke, ki pokažejo kaj se je zgodilo najbol napetega na formulu.

Al neplačujemo kabelskem oparaterju vsaki mesec za gledanje kanalov. pol bi mogli nsaki filem oz. nadaljevanko zatemniki saj lihtako niso kupili (htv, itd) licenco za naš prostor in bi potem samo še gledali tv-dnevnike v drugem jeziku. Pa še kabelski bi potem lahko sam še zaprli fermo k bi vsak nazaj na anteno prešaltal k bi enake programe ponudila pa še plačati nebi bilo potrebno nič

BlackHole ::

Hrvati nič nimajo pri tem. Pro Plus je poslal zahtevo na Infront, naj zahtevajo od hrvaške zatemnitev slike med prenosi. Zato so potem hrvati poslali zahtevo na SAZAS naj zahtevajo od operaterjev zatemnitev slike. Štala, v glavnem. S satelitom in sobno anteno pa še vedno lahko gledaš vse kanale. :\
LP Marko

dela ::

"Hrvateki" že imajo kodiran satelitski program, ki je namenjen za tuje gledalce. Za našega kabelskega operaterja (KRS Rotovž) sem pa skoraj ziher, da dobijo HRT signal preko navadne antene, če bi imeli preko satelita bi že cel SP bil kodiran signal, kot vemo je pa kakšen teden bilo možno spremljati prenose na HRT - do pritiska določenih združenj pač. HRT signala preko zračnih oddajnikov verjetno ne bo kodiral, če mora z njim oskrbovati svoje državljane, ki plačujejo naročnino :\. Enako verjetno kje vleče čez hrvaško mejo RTV SLO, pa bi bilo zdaj primerno kodirati vsem Slovencem signal ob prenosih, ker Slovenija nima pravic za prenose na Hrvaškem? Tam pač ni problemov, ker TV SLO nihče prostovoljno ne gleda.

Blokada je pač prišla s strani kabelskega operaterja - torej tistega, ki je zadolžen za distribucijo signala, česar pa ne počne. Če bi bila HRTjeva, pa seveda kabelski operater ne bi bil nič kriv. Tako pa bodo morali kabelski operaterji dobro argumentirati, zakaj bi se naj ta mesec plačal celoten znesek naročnine.

"Na zahtevo HRT, ARD in ZDF je prenos te oddaje zatemnjen." - to garant ni sporočilo HRTja. HRT oddaja ali popolno (kodirano) črnino (sat) ali tekmo (air) in kabelski operater mi nič od tega dvojega ne zagotavlja. Pri ZDF/ARD je pa ob tekmi kar izpad kanala, torej spet ne-zagotavljanje obljubljenega programa s strani kabelskega operaterja. Verjetno so dobili kakšna pooblastila za zatemnitev, so pa tudi dokazali, da se za uporabnike niso pripravljeni boriti in nam zagotavljati tistega, kar plačamo. Kot rezultat tega bodo z moje strani dobili reklamacijo.

dela ::

P.S.
Sam ravno ne bi verjel, da je HRT prosil SAZAS, naj zahtevajo od kabelskih operaterjev zatemnitev, to vse je IMO le SAZASovo maslo. Tako mislim iz treh razlogov:

1. Nobena TV ne bo omejevala svojega oddajanja do ljudi, na katerih ne morejo služiti z dekoderji. Ti ljudje lahko vsaj gledajo njihove reklame. Enostavno neka "patriotska nevoščljivost", kot bi jo nekateri radi prikazali, ni dovolj dober motiv. Marketing je za takšne podvige preveč pomemben.

2. HTVju nič ne morejo. Oni imajo satelitske prenose kodirane, če si kdo preko zraka jemlje njihov signal, pa to ni njihov problem. Potem so tisti, ki si jemljejo signal "pirati" in ne HTV. Drugače lahko tudi RTV SLO tožijo, ker vleče kje 1m čez hrvaško mejo morda.

3. Le SAZAS (oz. imetnik licence v Slo) ima korist od zatemnitve in s tem tudi dober motiv za težnjo k zatemnitvi. Predvsem pa "oblast" v Sloveniji.

Mislim, da je SAZAS kaj grozil HRTju, ti so pa potem rekli, češ, naredite kar želite. Mi imamo satelitske prenose zakodirane, nam nič ne morete. Potem so rekli pri SAZASU, češ, bomo pa zatemnili. Pri HTVju so rekli potem: "Ok, delajte kaj hočete, saj je vaša država." Za skorumpirane slovenske medije je to seveda JASNA ZAHTEVA HRTja, da se v Sloveniji zatemni zadeve in to raztrobijo po celi Sloveniji. :D Tako nekako je verjetno bilo. Vsekakor ne verjamem nekomu, ki ima motiv za neko početje in potem vali krivdo na nekoga drugega. Sploh pa ne v Sloveniji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()

NiKeC ::

Pa smo ostali še brez ORF 1 ... razburjen sem totalno...

Samo čakam da mi kolega vrne anteno, ker Klemenčiča, Tišiča pa Gajška ne morem poslušat

lufthammer ::

Kaj imate to ene usrane operaterje!!!! Pri nas ni nič zatemnil, ker to od njega RTV nima pravice zahtevat!

Si bodo zmislili zatemnitev med dnevnikom, ker je POP prehuda konkurenca in kaj? Edini, ki lahko zahteva zatemnitev HTV ja je HTV

in jasno mora potem vrniti denar, ki ga je dobil. Naš operater očitno ne šljivi ne SAZASa, ne RTVja ker ve, kdo mu plačuje.

Če plačujem kabelske, jih moram tudi videti. Že to je svinjarija, da MORAM plačevati RTV, čeprav ga ne gledam.


Tko da razčistite z operaterjem, RTV bo vedno kaj poskušala, le v hlače se ni treba takoj.

lufthammer ::

Ja, še to: tudi SAZAS nima pravice zahtevat tega, le kje ste to prebrali? Lahko poizkuša ja, za kaj več pa nima osnove.

mtosev ::

Švedi :(
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

Xplicit ::

dans k je bil podaljsek so na telesmehu pozabil cenzurirat HRT2 :D

Gandalfar ::

lufthammer: kaj zaenega operaterja mas?

BlackHole ::

Sam ravno ne bi verjel, da je HRT prosil SAZAS, naj zahtevajo od kabelskih operaterjev zatemnitev

Tako je bilo razloženo v Večeru. Infornt, lastnik pravic je najprej dobil zahtevo od Pro PLusa, da naj posredujejo pri hrvatih, če ne jih bodo tožilil in potem so pač hrvati naredili, kar so morali. Ampak, še vedno je smešno, zdaj celo pravite, da niso vsi operaterji zatemnili slike?!
LP Marko

gumby ::

telemach, lendava:
prenosi so na slo 2, a, hrt 2, orf 1, zdf, m 2 (madzarski)

ocitno smo "predalec" od ljubljane :P
my brain hurts

misso ::

Sam še eno vprašaje ali ste lahko gledal naHTV ko je hrvaška igrala neodločeno z avstralijo?

Fatboyslim ::

Mi pri Telemachu NE

Mati ::

V ponedeljek se grem odjavit od KRS. Pravtako preklapljam internet na T-2.
A ste vedli, da se od kabelskega interneta in televizije ni moč odjaviti, če se osebno ne prikažete pri njih.

Recimo kabelska Pobrežje pa dela samo 2 uri na teden.

frudi ::

mi smo tekmo hrvaške lahko gledali na hrt2 - telemach, ljubljana - tabor. tudi včerajšnji podaljšek so pozabili zatemniti.

sicer pa berem, da gajšek ne bo več komentiral tekem na kanalu a... kar pomeni, da bo še več tekem negledljivih zaradi debila kretenčiča... way to go! :|
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Stepni Volk ::

Vse skupaj ni nič novega. Rusi to poznajo že dolgo časa. Ko so bili še za železno zavseso, so imeli dva programa, na prevem je bil prenos zasedanja CK KPSZ... na drugem je bil general, ki je rekel:"Takoj preklopi na prvi program!"

CaqKa ::

ja samo danes smo v 2006.
pa rusi tudi nismo.

MEDENA ::

3.14159265zda Stepni Volk kake primerjave delaš no 8-O :\

[Znanemu številu, konstanti π, dodal vrednost... da bo sporočilo v skladu s pravili]

Zgodovina sprememb…

Vajenc ::

LOL, huda tale z generalom, pri nas bi moral pa med tekmo na HTV2 A. Guzej žugati.

lufthammer ::

Gandalfar - Kabelska Medvode

Gandalfar ::

Upam, da ne bos ti kril kazni, ki jo bodo morali placat :/

lufthammer ::

A lahko malo razložiš in utemeljiš, ali se ti samo zdi, da je lahko zahteva o zatemnitvi legalna in legitimna?

dela ::

Tako je bilo razloženo v Večeru. Infornt, lastnik pravic je najprej dobil zahtevo od Pro PLusa, da naj posredujejo pri hrvatih, če ne jih bodo tožilil in potem so pač hrvati naredili, kar so morali. Ampak, še vedno je smešno, zdaj celo pravite, da niso vsi operaterji zatemnili slike?!

Problem je, ker Hrvati NE MOREJO ničesar in oni sami tudi ničesar niso storili, prav tako nobenega zakona niso kršili. Oni še vedno oddajajo tako, kot so na začetku. Velike dogodke imajo oni na programu, namenjenemu za tujino (satelitskem), kodiran. Air signala nimajo kodiranega in ga ne morejo imeti. Prav tako kot RTV SLO in nobena druga TV ne. Kaj pa kabelski operaterji posredujejo in od kod to dobijo, pa res mislim, da ni problem Hrvatov. Če bi slučajno prišlo do tožbe, bi takoj zatem lahko HTV nazaj tožil Pro Plus/RTV SLO, ker slovenski air signal garant nese par metrov na Hrvaško.

Važno je tudi, kakšne vire je Večer imel pri pisanju tega - skoraj gotovo ne nepristranskih. Slovenski kabelski operaterji niso pod komando HTVja ampak prej pod kakšno slovensko organizacijo. HTV motivov za posredovanje nima. Niti pooblastil. Nasprotne trditve medijev so lahko le močno pomensko spremenjene besede kakšnega nevednega HTVjevega sodelavca in zatiskanje oči slovenski javnosti pred kuhinjo, ki si dogaja v Sloveniji. Da Hrvati nočejo oddajati v Slo, je totalen BS. Da popustijo in se udajo, ko jim nekdo grozi s tožbami, je že bolj verjetno, ampak to potem sploh ne pomeni, da je zahteva prišla od njih.

Mislim, naj mi kdo razloži, kaj ima SAZAS za groziti Hrvatom, če imajo sami kabelske ponudnike v pesti. Čisto odvračanje pozornosti.

Gandalfar ::

A lahko malo razložiš in utemeljiš, ali se ti samo zdi, da je lahko zahteva o zatemnitvi legalna in legitimna?


Seveda da je. Lastnik avtorskih pravic ima pravico dolocati kako se njegovo delo distribuira in komu.

poweroff ::

Seveda. Ampak operaterji samo PRENAŠAJO signal. Msilim, isto, kot če bi nekdo tožil DARS, ker avtoceste uporabljajo drug dilerji...
sudo poweroff

BlackHole ::

Mislim, naj mi kdo razloži, kaj ima SAZAS za groziti Hrvatom

Saj naj jim ne bi Sazas grozil, ampak posredno preko Infronta, Pro Plus.
LP Marko

lufthammer ::

Potem naj ne dovolijo distribucije, naj gledajo v svoji pisarni. To je tko, kot da ne smem gledat filma na KateremKolKanalu,

če ga takrat vrtijo v Koloseju?? Če pa vidim KateriKolKanal in to plačam?

Saj tudi RTV plačam!! in me nihče ne vpraša, če jih gledam. Kapiš?
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zatemnitev prenosa tekem SP (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10021593 (10175) Master_Yoda
»

Zatemnitev programov n-tic

Oddelek: Loža
439127 (6641) Kavbojc

Pritožba glede TV programov

Oddelek: Problemi človeštva
111080 (932) hamax
»

evropsko prvenstvo v nogometu 2008 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11110354 (7272) Quickbeam
»

Imam rešitev, kako si bom lahko ogledal prenos nogometa brez bednih komentarjev!

Oddelek: Loža
353075 (2256) dela

Več podobnih tem