» »

Tunizija Djerba izleti in koristni napotki

Tunizija Djerba izleti in koristni napotki

waters ::

Drug teden grem na Djerbo - Tunizija. Kakšne imate izkušnje, zanimajo pa me predvsem koristni nasveti. Kam se splača iti na izlet, kakšen dober link...


LP

Morfejus1 ::

Nekaj mojih izkušenj:

- ne jej sadja in zelenjave razen v hotelu
- obvezno si kupi krkine tablete Seldiar (te edine res pomagajo) proti driski. Drisko zaradi tamkajšnje higiene hitro stakneš in če nimaš teh tablet si za 3 ali 4 dni prikovan na stranišče
- četudi si v hotelu si najami sef, ker ti lahko hitro kaj zgine
- če ti razni ljudje ponujajo določene usluge (portirji v hotelu, da ti nesejo prtljago ali kamelaši, da ti pokjažjo, kako s ezna njihova kamela usesti) jo vljudno zavrni, razen, če jim seveda ne želiš dati napitnine. To pa pričakujejo vsi.
- ker Djerba nima nobene trgovine, ki bi imela fiksne cene (mislim, da je samo ena) se moraš za vsako stvar, ki jo kupiš, pogajat. Najboljše je, da začneš tako, da vsako ceno najprej prepoloviš potem pa se pogajaš naprej. Če bi kakšno stvar rad res poceni dobil, se obnese, če rečeš , da greš domov in da je to zadnji denar, ki ga imaš. Takrat ti bodo dali stvar tudi za 20 odstotkov izhodne cene samo da bodo prodali.
- zvečer ni priporočljivo hodit izven hotela, posebej ne za ženske
- ne čudi se, če ti bo kje kakšen domačin za punco, če boš šel z njo, ponujal kamele.

Če te še kaj zanima vprašaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Morfejus1 ()

gkovac ::

- Vzemi s seboj aktivno oglje in Linex kapsule in jih kar preventivno jej (eno na dan - res samo preventivno)
- Vzemi s seboj alkohol (jegra, viski...) in res VESTNO po jedi popij požirek ali dva
- Menjaj malo denarja, ker te bojo ocurili kjer te bojo lahko

drugače so pa moje izkušnje iz Djerbe super... vsi so zelo prijazni (to da te hočejo ocurit pozabi - itak te hočejo vsi s tem da te Hrvati še grdo gledajo).

Izleti:
Pejdi v puščavo! Jaz sem jo izpustil, ker nisem upošteval Kocijevega nasveta (imel sem drisko).
NE it na "piratsko" ladjo ker ti bo žal... ko sem bil jaz je pihal k svinja pa ni bilo sonca pa smo rekl da je čist bedno.. še bolj bedno bi pa blo, če bi bilo sonce, saj se tam nimaš KAM skrit pred njim
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

waters ::

Full hvala bom upošteval vse nasvete, Linex pa že malcam 3 x na dan po 2


LP

Morfejus1 ::

aja še to, ko geš domov ne smeš imeti s seboj nič Tunizijskih dinarjev, ker je iznos njihovega denarja iz države kaznivo dejanje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Različni all inclusive aranžmaji

Oddelek: Loža
174482 (1600) c3p0
»

TUNIZIJA - Djerba

Oddelek: Loža
268868 (8098) AtaStrudl
»

Grem(-o) v Egipt - Kaj moram vedeti?

Oddelek: Loža
409350 (8035) overlord_tm
»

Iščem menjalnico za Tunizijske dinarje

Oddelek: Loža
163555 (3130) klemen22
»

Počitnice Turčija vs Grčija ?

Oddelek: Loža
217184 (6611) barbarpapa1

Več podobnih tem