» »

Ne dobim čelade

Ne dobim čelade

«
1
2

K0K0 ::

Torej danes sem se po pol leta usedel na skuterja in seveda so me takoj ustavili POF... policaji. Drugač vse lepo in prov sam men je dost da moram plačevat kazni, ker ne dobim čelade ki bi mi sedla na glavo.
Drugač 100% podpiram uporabo čelade in bi jo tud nosu sam če je za mojo glavo ni je ni in nevem zakaj bi potem plačeval kazni.

Model mi je rekel da naj grem k zdravniku in da bo potem strokovna komisija določila če imam res tolk nestandardno glavo. Tko kot pri ljudeh ki zaradi zdravstvenih težav ne morejo uporabljat varnostnega pasu.
Mogoče kdo ve kam se lahko obrnem?
Mogoče kar na splošnega zdravnika?

Pa še nekaj.
Če se brez čelade z kolesom zapletem v prometno nesrečo sem baje v vsakem primeru kriv jest, ker nisem imel čelade.
A je komu jasno zakaj?

add: Pomoč in Nasveti: Če imate kakršnekoli težave z računalnikom in jih ne znate uvrstiti v katerega od spodnjih oddelkov, je to pravo mesto za vas.
  • spremenil: gkovac ()

Damjan Jagar ::

Tebe se pa še iz table spomnim, ko si čelado iskal. In ti jo še kar nisi našel? Peesdarija... morš met pa res konkretne možgane, vsaj tega se veseli. ;)

EDIT: seveda, ti se kar na osebnega zdravnika obrni, on ti bo že znal svetovati za naprej.
http://jagar.si

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Torej iz tega se lahko naucimo kaj? Najprej kupite celado, potem sele skuter! ;>

Zakaj pa pofukani policaji? Kdo pa jih je? No, lolek si ti, ker se vozis brez celade in ce je dejansko ne mores uporabljat, potem, tako kot ti je policaj svetoval, dobi si zdravnisko potrdilo o tem oziroma se pozanimaj kako je s tem. Dokler se bos pa kar tako brez celade vozil, bos pa kazni kasiral. Saj je ja logicno.

No, ce se brez celade vozis in se zapletes v nesreco najbrz nisi kar ti avtomatsko kriv, verjetno si pa kriv za poskodbe, ki so se naredili tebi. :)

klemen22 ::

A imaš tako veliko galvo al kako da ne moreš dobit čelade?
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Mr_Globus ::

Dej povej kolko maš obseg glave? jst mam 60 pa kap ne morem dobit :P

Šimpanz ::

Daj objavi fotko svoje glave da vidimo to čudo.

klemen22 ::

Daj objavi fotko svoje glave da vidimo to čudo.

Ja to bi tut mene zanimalo.8-O
Glede na to da se v specializiranih trgovinah dobi čelade za vse okuse in velikosti glave me res prav čudi, da se ne bi nič našlo.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

opeter ::

Ja, daj fotografijo, izmeri obseg pa poročaj. Sicer pa sem imel enega znanca na Hrvaškem, ki izdeluje čelade za motoriste v nestandardni velikosti in po naročilu.
Problem je, da ne drživa več kontakta in niti njegovo tel. številko ne vem.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

klemen22 ::

Sej če ne maraš fotk objavit lahko itak skiciraš obliko glave. Bomo potem verjetno lažje pomagali.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Matek ::

Če se brez čelade z kolesom zapletem v prometno nesrečo sem baje v vsakem primeru kriv jest, ker nisem imel čelade.

To skoraj gotovo ni res, bo povedal kateri od pravnikov, ampak meni se zdi popolnoma nesmiselno. Nošenje čelade na kolesu že tako ni obvezno, pa tudi če bi bilo, to nima vpliva na krivdo pri prometni nesreči. Nekako tako, kot če bi se zaletel z avtom, pa ne bi bil privezan, a je krivda zato naenkrat tvoja? :D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

K0K0 ::

Če se ne motim je obseg moje glave 61cm sam to ni problem, ker čelade se dobijo do 64cm. Problem je podolgovata in malo nestandardna oblika glave tko da so mi vse čelade prekratke.
Recimo kolesarska 62cm čelada ki je večini 3x prevelika meni sploh ne objame glave ampak mi sam navrh stoji.
Pri motorističnih pa sploh ni razlike med S in xxxl vse dobim do nosa +- 1 cm potem pa se ustavi.

Bom popoldne nalimal sliko z čelado, ker drugač mi itak nihče ne verjame.
Mogoče kdo ve za kako specijalizirano trgovino z čeladami?

Glede odgovornosti v prometni nesreči je pomoje mal zabluzu, ker ko sem ga vprašal kakšen vpliv naj bi imela čelada na moje vozne sposobnosti je kr neki jeclov in mi odgovoril da je to razlog za prometno nesrečo in se obrnil. Mislim kr neki 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: K0K0 ()

Pujcek ::

se men zdi da je tale tvoja glava sam izgovor... mas celade ki so spredaj brez vizirja, v bistvu samo pokrivalo za glavo pa ob straneh in zadaj ob glavi tko da sem sigurn da bi slo na tvojo glavo. ce pa zgledas z njo kot teslo se ne pomeni da ti ne pase...
ce ne mores nosit celade se pac ne bos vozil z motorjem, simple as that. ce ti pa kej ne pase ti je pa lepo povedal da pejt do doktarja. sej v avtu moras bit tut privezan pa nobenga ne ogrozas...
:)

K0K0 ::

Ne paše sem probal. Če si kdej gledov kolesarke čelade so večinoma spodaj odprte pa mi prav tako ni nobena prov.
Sicer pa sem napisal da podpiram nošenje čelade sam neumno se mi zdi da moram plačevat kazni, ker ne dobim čelade.
Na biciklu čelada ni obvezna pa bi jo vseno z veseljom nosil sam če bi jo dobil.

Damjan Jagar ::

Jaz mu pa verjamem, ker se debate spominjam iz drugega foruma. In komaj čakam sliko... potem pa eno akcijo sprožmo: Najdimo Kokotu čelado.

Žalostno je, da veliko ljudi ne nosi čelad, fant ki bi jo pa rad, pa nobene ne spravi na kegelj.
http://jagar.si

Mercier ::

Slika pojasni problem. :D

PS
Saša se samo šali, ne bit hud.

leinad ::

Nošenje čelad in zapenjanje varnostnih pasov, je samo državin izgovor za dodaten priliv dohodkov. Ma briga njih za našo varnost.

MTm2H37rqt7B ::

@Carmovore: Pa tebe briga za svojo?

Edit: typo

Zgodovina sprememb…

miko 55 ::

a si kdaj pomislu da bi kupu čelada za kroso? če nisi jo lahko prideš probat. sam da nauš cviknu k je bike štacuna sam sta dva modela k sta za kroso furat tko da ni pene.

leinad ::

pux: normalno da me in ker nisem retardiran tudi vem sam preceniti kdaj jo rabim in kdaj ne, namesto mene danes to "dobrodušno" stori država.

jeti51 ::

Nošenje čelad in zapenjanje varnostnih pasov, je samo državin izgovor za dodaten priliv dohodkov. Ma briga njih za našo varnost.

Oh, kaj res? Koliko pa misliš, da v proračun dejansko dobi država od kazni za nepripenjanje in nenošenje čelad? Kaplja v morje. Veliko večja škoda za državo je, če se mlad človek, v katerega je vložila toliko in toliko sredstev za izobraževanje, ubije in potem od takega človeka ni več nobenega dela, nobenih prispevkov, nobenih davkov.
Državi je močno v interesu za tvojo varnost, saj ji boš vložek v tvoje izobraževanje povrnil le tako, da bo tvoja glava ostala cela in boš lahko pridno delal do penzije ter v tem času plačeval davke v proračun - mnogo več, kot pa tistih nekaj kazni za nenošenje čelade.

Toliko da ne boš takšnih neumnosti kvasil tudi v prihodnje.

;-) ::

Jaz ti ne vrjamem da ti niti čelada za krosa ne paše!!!
Razn če si ksk mutant.
daj sliko da vidmo-jaz ne vrjamem

sverde21 ::

mutant >:D dj ne bot tak zlobn no :\
<?php echo `w`; ?>

leinad ::

jeti 10 jurjev je za pas, ne ve koliko je za čelado. Resno ti misliš, da je ta priliv zanemarljiv?

Država res da ma strošek z našim zdravljenjem, ampak za to ji plačujemo! To je vdiranje v tvojo svobodo, oni se namesto tebe odločijo kaj je za tebe pametneje. Naslednje bo, da me bodo kaznili pozimi, če bom naokoli hodil brez kape, ker tvegam prehlad in bo zopet strošek z zdravili?

K0K0 ::

za čelado je 20k oz 10 v osmih dneh.
Sm glih predučerajšnem plaču ;((.
Kros čelade so še manjše kot ostale. Sem učeraj probov XL pa je niti na glavo nism spravu, ker je bla preozka.

@EWEER
Se upaš it stavt za gajbo piva? >:D
Z
Slike bodo sam da najdem kabel za fotoaparat.

;-) ::

amm stavit upam kišto piva+potne stroške, sam da grema skupaj po čelado, pa ni važno kako-v glavnem prav ti bo.

sverde21 ::

@EWEER: boš vzeu zravn macolo :\ če ni modela zanj ga pč ni :P , čelada ti pa more stat na glavi k ulita ne da te tiši tak da ti zdrobi lobanjo skor :D , pol se sploh skoncentrirat ne morš med vožnjo.
<?php echo `w`; ?>

SkIDiver ::

Kaj pa če bi si jo dal naredit po naročilu?

TeraSonic++ ::

Še nejbol bi pa zažigov s kšno nemško čelado (sploh kromaste so zakon)

neki takega bi blo kul8-)



Mogoče ti bi bila bolj prou ker ni zaprta kot so ostale motoristične

plus še take očala

( tuki majo te očala)

Če bi imel motor bi si direkt to nabavu:D
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

Zgodovina sprememb…

;-) ::

ja al pa da ti jo en skova

Katka` ::

Kar se tiče tistega, da če pri kolesu nimas čelade si kriv, ni res.
Res pa je, da ti v primeru poškodbe zavarovalnica ne plača odškodnine, ker nisi upošteval predpisov. Kriv je pa tisti, ki je zagrešil prometni prekršek, da je do nesreče sploh prišlo.
Eno Življenje, Ena Ljubezen ... Olimpija-Ljubljana

sverde21 ::

@TeraSonic++: dej s tako čelado še ubiješ kerga (s špico) ;) :P

Pa pomoje ta čelada ni tak varna kot ona, ki ti celo glavo zaščiti... & tud taka čelada ne paše k vsakim motorju, na cestaku in krosu boš zgledu čudn s tako čelado, na choperju boš pa care :D
<?php echo `w`; ?>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sverde21 ()

Trololololo1 ::

S takšno čelado samo povečaš možnost, da te policaji ustavijo.

lymph ::

Haha tok se pa že doug nism nasmeju na slo-techu :D
"Belief is immune to counter example."

;-) ::

taka čelada tud tak šajna da se lahk ker zaleti vate ko ga zaslepi...
pol si kot svetilnik.

aja amm...mogoče bi v sončnem vremenu s tako čelado preslepil policijski radar:D :D :D dobra inspiracija

čakamo slike.................

Looney ::

Po mojem se ti pod tako čelado kmalu skuhajo možgani!!!
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

PrimozR ::

Brez ti pa ob padcu odpre lobanjo... :\

Looney ::

Če mogoče ne veš... tudi s čelado na glavi se ti lobanja lahko razčesne, samo potem ti morajo čelado kirurško odstranit in te še lahko rešijo... brez čelade pa pač nimaš možnosti...
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

sverde21 ::

Zakaj bi se ti skuhal možgani... to bi se ti če bi mau čist črno čelado, ki bolj vleče toplota nase...
<?php echo `w`; ?>

DominusSLO ::

HOČEMO SLIKO!!! >:D :D
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

Razerzone ::

hahahaha Terasonic!:D Čist huda čelada s tako bi biu prv glavni:D

Pyr0Beast ::

Človk je čist normaln. Kva ga matrate. .. :|
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

K0K0 ::

Evo sm končno najdu kabl :)

Slika!

Na sliki imam sicer neko noname čelado sam je ena večjih kar sem jih probal.

A mogoče še kdo ne verjame?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: K0K0 ()

Razerzone ::

:D bo treba kr uno nemško na glavo>:D

BluPhenix ::

Nabavi kakšno tako: Open face.

Šla ti bo na glavo in ti jo bo ščitila. Pač mušice v zobih so optional. Če pa bi želel pokrit obraz pač ne gre, se moraš sprijaznit s tem, sekakor to še ni izgovor za ne nošenje čelade.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

;-) ::

l000l zaj pa vzamem nazajvse besede v prejšnih postih- ti res neboš našo čelade ne.

ni variante razn da ti jo skujejo

K0K0 ::

Na glavo bo že šla sam bo tud ob prvem padcu padla dol. Pa ne zato ker je odprta ampak zato ker mi spredaj ne pokrije čela ampak sam navrh glave stoji tko da ma nazaj prosto pot (glej sliko). Sam za okras in za polcaje pa me ne mislim dajat 50k.
Sicer pa nehite že enkrat s tem da se zgovarjam, ker me ne poznate! Če kdo pozna kako specializirano trgovino naj pove, drugač pa TIŠINA!
Če ste vi tolkšni idijoti da se zarad lepšga vozite brez čelad jest nism!
Lani sem bil mogoče 5x na skuterju letos pa točno enkrat in to sam zato, ker ne dobim čelade.

Mogoče kdo ve kje delajo čelade po naročilu in približno ceno, ker razmišljam da bi si dal nerest eno navadno in eno FF za bicikl.

PrimozR ::

FF? Mislš motocross sceno?

K0K0 ::

V mislih imam freeride čelado sicer je po zunanjosti podobna motocros čeladi sam baje ima malo mehkejši stiropor, ker pri freeridu ni tolkšnih hitrosti kot pri motocrosu so pa bolj direktni udarci drevo, skala itd...

;-) ::

ma nemorš met neke freeride čelade na skuterju al pa kake motokros no...

Sba ::

Pa dajte brat človeka! Rekel je, da če se kje delajo čelade po naročilu, bi kupil eno motoristično čelado, in eno FullFace kolesarsko.

Si tu že poskusil vprašati?

Veliko sreče pri iskanju še naprej!
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kolesarska čelada

Oddelek: Šport
152125 (1510) Han
»

Motoristična čelada homologirana ?

Oddelek: Na cesti
51453 (1258) scenic16
»

Smučarska čelada obvezna?

Oddelek: Loža
156052 (5030) mirage
»

Obvezna čelada za vse kolesarje... (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Šport
29349081 (43379) LeQuack

Več podobnih tem