» »

Kolesarska čelada

Kolesarska čelada

gregorinho ::

Ali je kdo že poskusil čelado podno tej na spodnjem linku? Kako se to obnese v smislu preusmeritve vetra? Da mi ne piha direktno v ušesa. Tale je nek model, ki sem ga našel. Najbrž obstaja še kateri. Verjetno bo bolj vroče, kot pri navadni čeladi, a to bo pač potrebno potrpeti.

Na koncu bom najbrž moral enostavno kupiti in poskusiti. Ob tem me zanima, kje bi tole lahko dobil čim ceneje? Zanima pa me tudi še kak drug podoben model.

https://www.aliexpress.com/item/Capacet...

fosil ::

Pa ja ne boš čelade kupoval na aliexpress.
Saj se že iz slike vidi, da nimajo pojma kaj delajo.
Tista ženska ima trakec čez vrat, namesto na bradi.
Tako je!

Trance4mer ::

Joj, če ti je kej do buče, pol raje brez čelade voz.

gregorinho ::

Ja dobro. Tole sem našel kot primer. Potem pa kakšno drugo. Linki dobrodošli. Problem je, ker so v spec. kolesarskih trgovinah te čelade vse po 300+ €.

Tomas 33 ::

Mogoče z razlogom ;)

Invictus ::

gregorinho je izjavil:

Ja dobro. Tole sem našel kot primer. Potem pa kakšno drugo. Linki dobrodošli. Problem je, ker so v spec. kolesarskih trgovinah te čelade vse po 300+ €.

Daj ne seri.

Dobra kolesarska čelada od Alpine stane 60 EUR.

Pojdi malo v Celovec po športnih štacunah. imajo več izbire kot pri nas.

300 EUR. Kje si jo pa našel...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

K0l1br1 ::

Vzame se čelado v Lidlu ali Hoferju, več kot dovolj dobre.

dj_uro ::

gregorinho je izjavil:

Ja dobro. Tole sem našel kot primer. Potem pa kakšno drugo. Linki dobrodošli. Problem je, ker so v spec. kolesarskih trgovinah te čelade vse po 300+ €.

tok js še za motoristično čelado nisem dal..

pa kje take pokaš? - kaj kadiš? =)
js bi tut
vw-klub.si

Han ::

Trgovci nas prepričujejo, da je po 5 letih potrebno kupit novo čelado. Boljše naj bi zagotavljale svojo funkcijo do 8 let. Koliko se čelada dejansko slabša z leti, če izvzamemo propadanje blazinic?

Invictus ::

A to je zdaj nova fora? Svašta...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Han ::

Nekaj definitivno je na tem. Tudi človek se z leti stara... Skratka, pisal sem proizvajalcu za kompatibilne blazinice za 14 let staro čelado MET 5th Element, ki izgleda kot nova. Na koncu odgovora je bila pripomba, da poleg izpostavljenosti soncu in dežju material (plastika, polistiren) z leti tudi sicer degradira, zato je priporočljivo čelado menjat na 5 let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

joze67 ::

Z leti se vse stara, ni pa zato nujno enak ali podoben učinek. Si dal čelado cepiti (ali spadaš med antivaxerje)*

šernk ::

čelada skrbi za glavo in opravlja svojo funkcijo v primeru nesreče samo če je dokaj nova. Plastika se pač stara in poči prej, pena lahko postane trša in ne opravlja svoje funkcije 100% pri ublažitvi. Tudi airbag pri avtu je treba na 8 ali 10 let menjat (ga kdo menja?). Proizvajalec pač ne more jamčit da pri 20 let starem avtu airbag še vedno deluje. Še na železju ne morem zagotavljat da bo čez 10 let še varno, če ga ne boš vzdrževal.

čelade ne kupuj prek neta. Osebno sem zanjo dal ene 3 leta nazaj pod 50eur, edina ki mi je 100% na glavi lepo stala in me ni motila. Cenovni razred sem imel do 150eur za čelado, ker nisem našel nobene druge pametne sem dvignil na 250eur in nisem našel nič kar mi ustreza. Kaj ti pomaga čelada, ki preusmerja veter če te tišči in je ne moreš nastavit nikakor?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

cresh ::

Jaz kupil lani trail čelado preko alija in je čist okej. Zdržala direkten impact v drevo.
Drugače tako čelado kot si ti nalimal ne bi nosil pa če mi jo plačaš. Kaj pa drugač furaš da rabiš tako čelado?
In zakaj te moti veter? Jst dam simple buff gor in mi ne piha in še popivna švic, da ne teče na očala, pa še bolj sama čelada prime glavo, ker ne drsi.

Haha, šele zdele vidu, da je en let stara tema :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cresh ()

Han ::

joze67 je izjavil:

Si dal čelado cepiti (ali spadaš med antivaxerje)*
Lahko tole obrazložiš, kaj si mislil?

Han ::

Sem govoril z enim (zelo dobrim) kolesarjem/serviserjem, ki pravi takole: "Čelada opravlja svojo funkcijo do močnega udara. Leta niso pomembna (marketinški nateg)."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup kolesarske čelade prek spleta

Oddelek: Šport
5859 (745) sirotka
»

Kolesarska čelada

Oddelek: Šport
123825 (3337) bajsibajsi
»

Obvezna čelada za vse kolesarje... (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Šport
29348962 (43260) LeQuack
»

Ne dobim čelade (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
508691 (7033) Damjan Jagar
»

ČELADA...??

Oddelek: Loža
493565 (2864) Thomas

Več podobnih tem