» »

Ali kdo pozna kaksno trgovino z zelisci?

Ali kdo pozna kaksno trgovino z zelisci?

Javon ::

Zivjo

Ali kdo med vami pozna kaksno dobro zalozeno trgovino z zelisci, kjer bi se dalo kupiti:Alsem(woodworm herb, slovenskega izraza zal ne poznam.Iz tega zelisca se dela Absinth),Lactuca Virosa(wild lettuce) in Valerian(slo:Baldrijan, to se verjetno dobi.Vendar ne iscem baldrijanovih kapljic, ampak baldrijanovo korenino).Trgovino iscem v Ljubljani ali okolici.Pa prosim ne mi predlagat naj grem na glavno trznico, kjer stare mame prodajajo zelisca, ker tega kar iscem nimajo.

Hvala za odgovore in zelim vam lep dan
Smoke em if you got em!

Tic ::

IMO se to tezko dobi.

Jaz imam 3 sadike, če te zanima, sicer ni ravno to kar iščeš ampak erowid ti pove use o njih.



DAMIANA:

In še nekaj o Damiani na splošno:
Damiana se je uporabljala za živčni, hormonski in reproduktivni sistem. Včasih je veljala za afrodiziak. Čaj iz Damiane bi naj imel relaksantni učinek. Druge novejše raziskave pa zavračajo vsakršni psihoaktivni učinek, ki bi ga naj imela Damiana, saj so starejše raziskave (iz 19. stoletja) temeljile na uporabi tonika iz ALKOHOLA, KOKAINA in DAMIANE. Torej bi naj imela psihoaktivni efekt le alkohol in kokain!


CALEA ZACATECHICHI:
O tej rastlini ni mnogo znano saj je ta rastlina znana po svoji zahtevnosti za uspevanje. (predvsem vlažnost!) Povzročala bi naj intenzivne sanje, uporabljali bi jo naj predvsem indijanci.


WILD DAGGA:
Ko bo rastlina zacvetela bomo pa lahko z večjo gotovostjo trdili, da gre res za to rastlino. Cvetovi so rdeče, oranžne, rumene ali bele barve in so dolgi in trobentasti. Dagga zraste od 2 do 3 metre visoko. Kajenje posušene rastlina ima sedativni učinek, v Južni Afriki se uporablja tudi kot intoksikant.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: STASI ()

Camalotz ::

woodworm je lesni črv, verjetno si imel v mislih wormwood plant oz. Artemisia absinthium oz. pravi pelin po naše.
Jaz sem ga imel na vrtu, samo ga zaenkrat ni, ker smo ga zmlinčili v nek chardonnay (se mi zdi) in popili... :D
Vedno znova me preseneča, koliko ljudi zna pisati, ne pa tudi brati.

Tear_DR0P ::

pa prodaja pravega absinta pri nas ni dovoljena (podobno kot šmarnica) - lahko pa kupiš sintetičnega iz tovarne esenc>:D
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Vanich ::

Bah, nazadje mi je prinesel kolega iz Švice flašo Absintha.
Samo je blo brez veze. Isti okus, izgled, vonj in lastnosti
kot makedonska Mastika ali grški Uzo.
Samo pijan sem bil in nič drugega.
Baje se pa na Češkem da dobiti še pravi Absinth.

gzibret ::

Absint je pelinkovec. Pelin poišči na kakem vrtu. Je nekakšen grm (cca do 1 meter višine), temnozeleni mehki listi in ful grenek. Listi po obliki RAHLO spominjajo na liste hrasta, le, da so manjši (nisem našel boljše rastline).

Drugače pa lahko poiščeš zadeve v kakšnem samostanu. V Žički kartuziji prodajajo zelišča. Pa v Olimju tudi 100%. Ali pa kaka Stična? Samo te zadeve niso v Ljubljani.
Vse je za neki dobr!

Nejc Pintar ::

Zakaj pelinkovec ne "prbije" ampak si le pijan?
Lahko je biti prvi, če si edini!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Substitut za marihuano (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5313270 (1308) nirburu
»

A kdo ve, za kaj vse je zdrav Jägermeister?

Oddelek: Loža
347818 (6438) blackbfm
»

Absint v AT

Oddelek: Loža
345011 (4442) ;-)
»

Žuranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5013635 (12177) šernk
»

Absinthe

Oddelek: Loža
277990 (5943) Nejc Pintar

Več podobnih tem