» »

Smučarska čelada obvezna?

Smučarska čelada obvezna?

Baćjeee ::

Zdravo,
mene pa zanima kako je zdaj na smučiščih ali je smučarska čelada obvezna še vedno samo za otroke ali po novem tudi za odrasle?

Zeberdee ::

Za odrasle ni obvezna.

Vse več ljudi se zaveda, da je treba tudi med smučanjem nositi čelado. Zakon sicer za odrasle smučarje še ne predpisuje uporabe čelad, so pa na slovenskih smučiščih obvezne za otroke do 14. leta starosti.

http://www.zps.si/testi-vip/sport-in-pr...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zeberdee ()

alien01 ::

Ni obvezna. So pa redki, ki je nimajo in prav je tako glede na to koliko norcev se podi po smučiščih ;)

Baćjeee ::

ok hvala vam :D

guest #44 ::

Jz brez čelade ne stopim na smučišče. Pa naj bo obvezna ali ne. Razen, če te žuli ali imaš kako nenavadno hibo, da je ne moreš nositi razumem. Ampak, če je zaradi izgleda...pol pa no comment.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

levaky ::

Ja, tudi jaz ne grem na smučišče več brez. Na splošno se zadnje čase veliko hitreje smuča in nesreča z nekom se brez čelade hitro slabo konča...

Če nimaš ti čelade, jo ima verjetno tisti, ki se vate zaleti. Vprašanje, kdo jo bolje odnese.

lp, Matej

Invictus ::

Tisti s čelado ...

Meni je že prav prišla, pa se nisem zaletel, ampak prav nemarno padel. Brez čeladesem imel prejšnjič manjši pretres možganov.

Moraš si pa kupit čelado, ki ti paše na glavo, ne kar prve, ki je poceni ali ti je všeč. čelade se razlikujejo glede na obliko glavo in vsi modeli niso za vse ...

LP I.

Ja, tudi jaz ne grem na smučišče več brez. Na splošno se zadnje čase veliko hitreje smuča in nesreča z nekom se brez čelade hitro slabo konča...

Če nimaš ti čelade, jo ima verjetno tisti, ki se vate zaleti. Vprašanje, kdo jo bolje odnese.

lp, Matej

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Baćjeee ::

tudi jaz se strinjam z vami da brez čelade ne stopim na smučišče ampak samo tako me je zanimalo, če je kakšen nov zakon ali kaj podobnega...
Po vseh teh nesrečah, ki so se v tem in lanskem letu zgodile.

hcet ::

Zanima me ali se je že kaj spremenil zakon?

Vikking ::

hcet je izjavil:

Zanima me ali se je že kaj spremenil zakon?



ne. Če boš pa volil NSi se pa zna zgodit kaj takšnega.

Pyr0Beast ::

Meni je že prav prišla, pa se nisem zaletel, ampak prav nemarno padel. Brez čeladesem imel prejšnjič manjši pretres možganov.

Čelada ne varuje pred pretresi in ščiti samo pred mehanskimi poškodbami, to da si ne zlomiš betice.
Čelada pravtako ne varuje pred neumnostjo in divjanjem po smučiščih.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mr1two ::

Čelada za smučanje je dobra pogruntavščina in izbire je toliko, da ne moreš reči, da so grde. S svojo sem zelo zelo zadovoljen, predvsem me je navdušilo to, da ti v njej ni nikoli vroče in nikoli mraz, pa če greš še tako hitro dol po smučini ali pa slalomiraš v toplem vremenu.
Brez čelade se počutim gol :D

PecenkA ::

Dva dni po nakupu čelade se mi je nekdo zaletel v hrbet. Sicer ni bilo nikomur nič ampak izkušnja je pa bila. Tako da če do takrat nisem mislil, da jo potrebujem, od takrat naprej ne grem več na sneg brez nje. Toplo priporočam. Ko sem jo kupoval sem najprej gledal čelade nižjega cenovnega razreda, vendar ni nobena sedla na glavo tako kot bi morala. Na koncu sem kupil najdražjo in mi ni žal.

AngelOfDeath ::

Vse zakone o obveznem nošenju čelade in varnostnih pasov bi trebalo ukinit. Če je človek tako neumen da ne uporablja osnovnih varnostnih elementov naj pač c****. Naravna selekcija.
edit: Slovnica

energetik ::

PecenkA je izjavil:

Dva dni po nakupu čelade se mi je nekdo zaletel v hrbet. Sicer ni bilo nikomur nič ampak izkušnja je pa bila. Tako da če do takrat nisem mislil, da jo potrebujem, od takrat naprej ne grem več na sneg brez nje. Toplo priporočam.

Kaj ti koristi čelada, če se ti nekdo zaleti v hrbet in zlomi hrbtenico?
Da ne bo pomote, tudi jaz ne grem več brez čelade na smučišče, tudi ko grem turno jo velikokrat nosim. Ampak malo občutka je pa vseeno treba met, pred čem pravzaprav ščiti čelada.

mirage ::

AngelOfDeath je izjavil:

Vse zakone o obveznem nošenju čelade in varnostnih pasov bi trebalo ukinit. Če je človek tako neumen da ne uporablja osnovnih varnostnih elementov naj pač c****. Naravna selekcija.


Pod pogojem, da bi tisti ki teh elementov ne uporablja sam nosil stroške zdravljenja....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup smučarske opreme

Oddelek: Loža
5954 (810) Invictus
»

Obvezna čelada za vse kolesarje... (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Šport
29349135 (43433) LeQuack
»

Ne dobim čelade (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
508701 (7043) Damjan Jagar
»

čelada za smučanje

Oddelek: Loža
218486 (8115) Nejc Pintar

Več podobnih tem