» »

Kako naviti Celerona 400

Kako naviti Celerona 400

GinLemon ::

Kako naj navijem cdlerona 400 na plošči Intel 82440BX/ZX. Največ mi gre navit na 500 skratka 6 x 83! Kako bi ga navil še na malo več?!:|

alien-w ::

po moje bi bilo potrebno vodno coolanje. Ker stari celeroni se ne obnasjao lih dobr na 100 zunanji frekvenci!

GinLemon ::

Pa če ga navijem na 500 bo dovol 3 ventle 80x80 mm na ohišju ali bo vseeno potrebno it po kakega Goldenorba?

Loki ::

Golden orba.

Kaksne vente pa mas se drgac razen Intelovega na procu in xhaust pri napajalniku?

Jest mam to kombinacijo, omenjeno zgoraj (totally sux), pa mi gre sam do 450 (6*75).
Treba bo kupit Golden Orba.

NiggerBob ::

Za 500 Mhz (6x83 FSB) bo zadostoval dober hladilnik na procu, za kaj več pa boš potreboval tudi obilo sreče + višjo napetost + najverjetneje vodno hlajenje, kot ti je svetoval alien-w.
Gorb + 3 venti NE BODO dovolj, da bi ga obdržal dovolj hladnega, če ti ga bo uspelo spravit na recimo 600 Mhz.
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

GinLemon ::

se sem pa napiso da mam na ohisju 3 vente 80x80 mm pa enega od zgoraj za topel zrak... zaj me pa zanima če ga navijem na 500 a bodo toti ventilatorji dovol ali bo potreben akki goldenorb?:\

Loki ::

Niggerbob, se zmerej je odvisno od proca.
Mozno je, da bo zdrzal.

Ginlemon gorba bo treba kupit.

GinLemon ::

Moje vodilo na celeronu je FCPGA a pri tem tudi velja barvanje 21 Pina? ali je kakšna drugačna pot?
Thiz iz something special 4u!

Loki ::

Nope, v tem primeru bravanje odpade.

GinLemon ::

A je še kakšna druga možnost spraviti to pošast na več kot 500 MHz?:D ,Ker drugače ga bom počasi vrgel skozi okno...>:D
Thiz iz something special 4u!

||_^_|| ::

em, jst sm meu prej C400 pa Abit bx6 2.0, pa je šou brez kkršngakol dodatnga coolanja na 500 MHz(6*83), in to sam z 0,05 V dvigneno voltažo,ampak na 6*100 pa ni blo varjante

GinLemon ::

Toti moj komp naj gre lepo v P.M.:( bo treba dobit novi vir dohodkov za novega compa...Thx za vse!:D
Thiz iz something special 4u!

shadow ::

njah .. enako ... cez 500 ne gre ... ampak sam zato ker je lockan mnozilnik na 6 ... ce bi se dal to kako nastelat pizda ... ker men na bx6 2.0 cist lepo pr default voltazi dela na 500 brez pregrevanja ... sam na 600 mu pa cist zabedira :( ce pozna kdo kako bi odklenu mnozilnik ... ->

Ark4nge| ::

Jst mam C366@550 z intelovim hladilnikom in brez povišane voltaže na Abitki BH6. Zaenkrat dela moram pa ga še preizkusiti kolko je stabilen (UT 2 uri!), verjetno kašn Gorb ne bi škodu. 8-)
Višje! Hitreje! Močneje!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

c400@672, bodo PCI komp. zdržale?

Oddelek: Navijanje
321417 (1075) burekar
»

temperatura procesorja!!!Kje je meja!!

Oddelek: Navijanje
131420 (1126) mravla
»

Abit BH6

Oddelek: Strojna oprema
231648 (1400) Loki
»

Navijanje PII

Oddelek: Navijanje
81039 (922) Popcek
»

L0S REzuLTAT0S TU !!! Vsi ki va moja majhna raziskava zanima kojci vržite uč na to ru (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
715261 (4323) texhex

Več podobnih tem