» »

Kje se nastavi za kopirranje preko ramov?

Kje se nastavi za kopirranje preko ramov?

yoo01 ::

Slišu sem da lahko stavi kopiraš preko ramov
npr: ko želiš kopirat iz diska na disk ali pa iz cd-ja na diska da gre hitreje ce se prvo zapiše na ram potem pa na disk.

LP Dragan

Kr nekdo ::

se ne

Microsoft ::

Verjetno si mislil na PIO in DMA.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

yoo01 ::

Ne vem kak se tej stvari pravilno rece, sam vem ko zacne iz diska kopirat se prvo naloži na ram potem pa še na drug disk, ki je hitrejši prenos zaradi ram-ov....
K pogledaš ram diagram se lepo vidi kako ga do konca nafila pol pa ram sprazne ko je skopirano---

LP

yoo01 ::

ne vem na kaj misliš pio dmo?

bond007 ::

Eden takihprogramov je burstcopy. Če veliko kopiraš, se zelo splača, no pa tudi sicer se :)

Uporaba zelo preprosta. Namreč poleg običajnega paste, ki ga lahko izberemo, ko z desnim miškinim gumbom kliknemo na datoteko/mapo, se pod desnim klkom doda v meni tudi "burstpaste". Stvar dejansko dela, tako kot je opisano - glej grafe. Tudi do dvakrat hitreje, kot sicer!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

Dead_Eye ::

Meni to kar dosti smrdi. Kako je možen tak napredek pri maxtorju 80GB in duronu... Pa p4 ima še več ram-a pa mu zgleda ne pomaga prav nič :) Pa še nikjer ne obrazloži zakaj dela hitreje....
The one and only

bond007 ::

By taking full advantage of the DMA support provided by your hard-drive, and using dynamically adjusted buffers to reduce seek times, BurstCopy will significantly reduce the time you spend waiting for files to transfer.


Sicer pa sprobaj sam, pa boš takoj pogruntalali je nateg ali ne...

Stajerc ::

No me je prijetno presenetil ta Burst Copy.

Rezultati pri kopirabhu 1 GB mape z različnimi datotekami: (test je bil opravljen samo enkrat ampak pod popolnoma enakimi pogoji tako da mislim da povprečna vrednost parih poskusov bi bila podobna)

Nastavitve v Burst Copy sem dal na maks rama in 0 čas (milisekunde)

Pri kopiranju in prileplenju v burst načinu na isti particiji je burst copy operacijo opravil v 58 % časa navadnega kopiranja.

V kopiranju in leplenju med različnimi particijami pa v 50 % časa.

Da ne omenim tega da v busrst copy načinu je disk deloval zelo umirjeno in tiho v navadnem pa skozi ropotal na maksimumu.

Tako da je nekaj na tem ane. Skoraj pol hitreje oziroma celo pol hitreje zmore opravit isto operacijo in glede na to da je v meniju kjer se nahaja navadni prilepi sedaj tudi Burst paste kaj mislite katerega bom kliknil ko bom kopiral datoteke?

Se zahvaljujem tistemu ki je dal link do datoteke.

Edit: Oziroma je bolše nastavitve rama in časa kar pustit privzete ker ti tgleda program zračuna sam optimum in mi najlepše in stabilno dela pod privzetimi vrednostmi.
Have a nice day.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Stajerc ()

Marc` ::

Zakaj pa meni v meniju ob desnem kliku na fajn ne pokaže še burst copy načina?:O
Program se mi normalno odpre, lahko kopiram preko programa, to pa sux.

yoo01 ::

Baje da je ena nastavitev ze v windowsih samih ki ti kopira preko RAMA, zato me je zanimalo?
Če kdo o tem kaj ve naj napiše ;)

LP

DominusSLO ::

Sem probal ta burstcopy in ugotovil, da se zelo dobro odreže pri kopiranju(ali premikanju) po particijah na enem disku. Pri kopiranju iz diska na disk pa je čas kopiranja isti.V obeh primerih pa mi je blazno všeč bistveno tišje delovanje diskov8-O. Imam 2xmaxtor 80gb sata raid0 + wd 80gb(vsi 7200, 8mb), 2x512mb rama na asrock dual plati.

Stajerc ::

Marc_ klikni na fajl in uporabi normalno copy potem pa idi tja kam bi rad kopiral in ko boš kliknil desno miškino tipko bo v meniju tudi Burste paste zraven navadnega prilepi.

Tako da samega programa sploh ne rabiš odpirat ali imet v meniju start ali na namizju.
Have a nice day.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Počasno kopiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7912652 (10066) hojnikb
»

Spremembe v uporabniškem vmesniku Windows 8 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
17144221 (37278) Jst
»

Kako v Excelu ločiti podatke v samostojne stolpce?

Oddelek: Programiranje
174180 (3526) k4vz0024
»

Trdi disk deluje počasi.

Oddelek: Strojna oprema
211744 (1467) fabi1
»

Na disk WD120JB kloniral Maxtor 60Gb in stvar je pocasnejsa (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
534281 (3635) Boky

Več podobnih tem