» »

Lokostrelstvo

Lokostrelstvo

BlackHole ::

Prvič sem z lokom streljal 2 leti nazaj na dopustu v Tuniziji. Zadnjič pa smo streljali pri kolegu in morem rečt, da mi je tale hobi všeč in razmišljam da bi enkrat v prihodnosti nabavil opremo. Zanima me, kje kaj prodajajo opremo (z loki seveda). Zanimajo tudi kakšna priporočila glede opreme, pravil, tarče, točkovanja, v glavnem čim več.
LP Marko

gm80 ::

Najprej se moraš odločiti ali boš to vzel za hobi ali misliš tudi bolj resno tekmovati.

Za hobi ti priporočam da streljaš z lesenim lokom (long bow). Tekme so v gozdu, strelja se pa tarče živali v naravni velikosti (3D). Taka tekma je zanimiva in predstavlja druženje in rekreacijo v naravi.

Sam sicer ne streljam, jih pa strelja par iz familije in sicer pri klubu VLR-Vilijem

Prodno nabaviš vso opremo se zmeni z enim klubom, da malo probaš in se odločiš, ali je to to ali ne.

LP, Grega

dejansan ::

preden boš karkoli kupoval se posvetuj v kakšnem klubu, kateri so kar porazdeljeni po celi sloveniji

trgovina je v kranju samo ta je enako - draguljarna, tako da se večina opreme uvozi

piši na zs. če te še kaj zanimima
dejansan

BlackHole ::

To bi imel čisto za svoj hobi oz. za čas s kolegi, nič profi ali tekmovalnega. Ne poznam pa različič in materialov loka.
LP Marko

dejansan ::

hja, prvo moraš vedeti, da sta lok in puščica orožje

tudi, če boš imel samo za hobi se oglasi pri kom, da ti razloži, če ne drugega, da ne bo preveč boleče

od lokov poznamo več vrst:
- najbolj osnoven dolgi lok ali long bow ( anglija, srednji vek, dolge lajšte :D )
- klasični lok - tega priporočam za začetek
- sestavljeni lok ali compaund ( "škripčevje" )

materiali so različni tako pri lokih kot pri puščicah, od lesa do umetnih p... do kovine

discipline se razlikujejo po tem koliko dodatkov ima lok na sebi ( merilna naprava, ležišče za puščico, stabilizator.... )
dejansan

BlackHole ::

Jasno, da je orožje, tudi žlica je lahko. ;) Ne vem, kaj bi mi moral kdo razložit. Ko sem streljal v Tuniziji, mi je animator vse lepo razložil in ko sem streljal pri kolegu, mi je on še enkrat. Saj ni neka znanost. V glavnem, kolega ima lok s stabilizatorjem, merilcem, ima tudi nastavek za konstantno močno napenjanje (če se razume). Puščica ima tri peresa. Nekaj takega bi tudi sam kdaj nabavil. Kakšne so kaj cene in kje bi se dalo dobit to? Zanima me še, če so kakšna posebna pravila na tekmovanjih recimo, kako se točkuje (tarča), število rund, puščic, itd.
LP Marko

schejk ::

imaš tri sloge v lokostrelstvu:
-instinktiva ( brez kakršnekoli opreme - lok in puščica)
-olimpijski slog ( tekmuje se na OI, preprost lok z dodatki - stabilizator, merilna,...)
- compound ali sestavljeni ( lok ima škripčevje - se pravi kolo spodaj in zgoraj, ogromno dodatkov kot npr sprožilec, merilna, stabilizatorji, izredno drago)

imaš pa tud ogromno različnih tekem! lahk se odločiš za stadionske¨(pozimi dvoranske). Strelja se na tarče določena serija po tri ali šest puščic. Lahko se sprehajaš po gozdu in streljaš v tarče ( arrowhead) ali v živali (3d) itd itd itd!

nakup ti vsekakor priporočam pri vrečkotu (kranj), ki prodaja loke PSE ( made in america)!pa da ne boš kupoval kej preko salomonca ali kej podobnega ker je vsak lok prirejen individualno za lastnika ( se pravi dolžina tetive, moč).

razložit bi ti pa moral kdo ogromno tako da ti res priporočam hiter izlet do kakšnega kluba!
lahk fališ tarčo in ubiješ soseda, lahk si podplut po roki ko sto madon itd!

edit: tarča se točkuje: rdeča in rumena na sredi od 5-10x
od bele do rumene 1-10x
od črne do rumene 1-5 (arrowhead)

koliko rund je odvisno od tekme: imaš pokale, prvenstva, itd
ponavadi so poletne stadionske tekme od 600 pa do 900 točk( tri puščice na rundo) ali izjemoma 1440 točk. ( puščica je vredna 10 točk)

imaš ogromno različnih zvrsti pušči od ACC do ACE ( različni mixi carbona in aluminija) za začetek ti vsekakor priporočam aluminij (počasnejši) ker se karbon takoj razcefra. tudi debelina in teža puščice mora odgovarjati loku. Lok je vsekakor potrebno nastavit ( se posebno rest). pred tarčo napni bel papir in ustreli čez. videti se mora samo pika in tri črtice od peres! imaš različna peresa ( za veter itd...)

informacij je ogromno zato ti res priporočam da greš do kakega kluba! ker najtežje se je naučit streljat pravilno če si dolg streljal napačno.

lahk me pm-jaš. Sem bil v dobrih starih časih trener!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: schejk ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

The Forest

Oddelek: Igre
243166 (212) DR0N
»

Imate orožje (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
820202930 (18245) gruntfürmich
»

Nakup samostrela

Oddelek: Loža
2112494 (11230) Alcarin
»

Kje kupiti lok?

Oddelek: Loža
229207 (7799) borisk
»

Izdelava loka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6031543 (26923) Pyr0Beast

Več podobnih tem