» »

Vdor v zasebnost?

Vdor v zasebnost?

Tero ::

Torej predvidevajmo da sosedi nimajo zaves:D Jaz in iz moje hiše s pomočjo daljongleda vidim marsikaj "zanimivega". Rata mi tudi da zadevo priklopim na kamero in stremam dalje po netu...
Pa me zanima ali sem komu vdrl v zasebost ali ne? Glede na to da se vidi skozi njihovo okno?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Tilen ::

Pustis odprta vrata od hise. Jaz odnesem vse. Sem kradel? Saj ti imas vendar odprto na strzaj ...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Gwanaroth ::

Ja ampak ti si vstopil v hiso in odnesel stvari. On bi samo snemal. Pomojem ne bo panike, ampak vseeno raje pocakaj na Matthai-ta.


BTW, ce bos streamal, mi poslji link v PM! Obvezno! Hvala>:D
Lights often keep secret hypnosis..

Racko ::

Tudi jaz se priporočam. >:D

#000000 ::

Ne vem lih če je vse čist legalno, samo zdi se mi da ti noben nič ne more, razen da se zabunkerira. khm url na zs >:D LP

Ziga Dolhar ::

Vdor v zasebnost, da.

--

Pa to niti ni najpomembnejše tu. O konkretni inkriminaciji, o neupravičenem slikovnem snemanju in posredovanju teh posnetkov se menda lahko pogovarjamo tudi v primeru, ko bi snemal nekoga na mestu, kjer morebiti sploh ne bi užival zasebnosti.

edit: typo
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

jarre ::

Vsekakor bi vdiral v zasebnost, v trenutku, ko pa bi to objavil na internetu oziroma brez njihovega privoljenja zadevo objavil, bi bil kazensko odgovoren...

kajpravis ::

Že samo snemanje je protipravno in brez dovoljenja je to strogo prepovedano. Nisi bil še nikoli udeležen pri tem, da ti je kdo prepovedal fotografiranje? Spoštuj zasebnost drugega, kot tudi ti želiš svojo zasebnost!

mihec87 ::

Hm zdj to legalno glih ni sam ce se pa ne ve...em url na zs

yerow ::

usak posnetk k človeka k ga ti objavš na javnmu mediju je lahko stvar tožbe, sploh pa če gre za posnetke u ktreih se kaže spolne organe...ni treba de maš ti za sosedo severino de te lahko tož

ps: predn se spravš to delat se prepričej de zgleda BOLŠ od severine, ker je samo tko vredn tveganja

drgač bi pa use une ženske k so jih posnel prek msnja(pa to še ne tok), jim spizdil gole slike iz kompa...lahko tožle tiste k so to naredl če bi vedle kdo to je(žesnke so glede takih stvari še bl zaščitene...no ja še nkol nism sreču str8 tipa k bi ga posilla žesnka k usaj normaln zgleda(lol)

#000000 ::

Ja pol je tud webcam od rtv slovenije nelegalen al kaj, ker snema na ulco, in ker jest ogromnokrat parkiram tam, sem v kadru vsaj dvakrat ko izstopam/vstopam v avto. Po tej teoriji lahko tožom rtv ker si drzne snemat in objavljat. Al pa razne vremenske/panoramske kamere, ena snema celo prešerca. Če to drži pol predlagam skupinsko tožbo. Mislim da ti noben nebi mogel nič če snemaš zrak, v daljavi se pa pač vidi neko okno in tamkajšnja dogajanja. >:D LP

Tody ::

Dejte malce glavo iporabljat in ne kr neki pizdit in flaimat. Seveda lahko tožiš RTV ali kogar koli samo potem te bodo vprašal kaka škoda ti je bila z tem povzročena ( na tisti kameri od RTV sploh dvomim da se te vid). Torej kako škodo maš ti ko iztopaš iz avta pa te neka kamera snema ? Si ob ugled, dobro ime ? Duševne posledice ? Izostanek iz dobička ?

#000000 ::

Edini ki pizdi si ti. Nikjer ne piše da ti more bit povzročena kaka škoda. Zelo lepo pa piše da me ne smeš snemat in objavljat ničesar dokler ti jaz tega ne dovolim. Kaka škoda mi je bila povzročena, ja lahko sem se babi zlagal da grem na šiht, šel pa sem eno iz salomonca poflodrat. LP

Doman ::

Kaj pa če jaz prvi objavim slike neke gole najstnice na splet-me lahko toži? Jaz sem pa slike dobil od neke x osebe.

Ziga Dolhar ::

Kazenskopravni vidik:


Neupravičeno slikovno snemanje
149. člen

(1) Kdor neupravičeno slikovno snema ali naredi slikovni posnetek drugega ali njegovih prostorov brez njegove privolitve in pri tem občutno poseže v njegovo zasebnost, ali kdor takšno snemanje neposredno prenaša tretji osebi ali ji takšen posnetek prikazuje ali ji kako drugače omogoči, da se z njim neposredno seznani, se kaznuje z denarno kaznijo ali z zaporom do enega leta.

(2) Če stori dejanje iz prejšnjega odstavka uradna oseba z zlorabo uradnega položaja ali uradnih pravic ali poskusi to storiti, se kaznuje z zaporom od treh mesecev do petih let.

(3) Pregon za dejanje iz prvega odstavka tega člena se začne na predlog.



--

Civilnopravnega (odškodninskega po OZ), na kar se je obesil Tody, ne morem komentirat. Obstajata pa oba hkrati, in čeprav v primeru RTV oz. drugih 'nadzornih' kamer morebiti ni nastala kakšna 'škoda', to še ne pomeni nemožnosti presoje [upravičenosti] po kazenskem zakoniku. Ampak o tem raje kak starejši kolega.
https://dolhar.si/

d0rK ::

Dej Tero dub si ze lajf pa nehi ga nehi drugim krast. Mislm, a ti stikanje po tujih dokumentih ni dost?


Ce bi te jz vidu s kamero na oknu, ki je usmerjena v mojo bajto bi ti polomu noge. Ce bi siku bi te pa se na gobc sunu.

Loki ::

kaj pa z rtv primerom v slucaju, ce si na kameri viden z ljubico, ko se poljubljata, to vidi zena in vlozi vlogo za locitev ter polovico tvojega premozenja. lahko v tem primeru tozis rtv, ker ti je bila tako dejansko povzrocena skoda?:))
I left my wallet in El Segundo

Andruxa ::

Jaz ko sem bil admin, smo nastavili webcam, ker so zacele izginjati zadeve kot so miske in da bi bilo v skladu z zakonom,
sem moral nalepiti vsem viden napis na vhodu v ucilnico, da je prostor pod video nadzorom. Mislim, da je to pogoj.

Torej, ce sklepam iz tega, po moje ni legalno snemanje tuje spalnice, res pa je da sam zivim v bloku in je v sosednjem bloku en tip, ki prou
vsak dan snema s kamero ( lahk bi vsaj en flajster cez tisto rdeco lucko na kameri nalepu ) vse okol, tko da sm ti tud hotu rect link na ZS, pol
sm se pa spomnu da je moznost da si ti tist tip s kamero in da bom na streamu sebe gledu :)) .
Lp, A

acheron ::

Vdor v zasebnost ponavadi pomeni ko nekdo krši tvojo zasebnost nekje v zasebnem prostoru ne pa v javnem(rtv)..
Nevem kdo bo pa poljubljal ljubico nekje na sred mesta, lahko mimogrede kaka tašča mim prleti
http://www.ashy11.net

Looney ::

pomojem je to, kar počneš.... ne samo, da je vdor v zasebnost ...ampak je tudi prostaško, neetično in nesramno!!!;((
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Mr.Ecko ::

Povej kje živiš pa te pridemo slikat pa snemat :D . Kako misliš da bi se počutu če bi drugi gledali kar ti počneš v svoji sobi(sam s sabo al pa s punco).

d0rK ::

S punco....Ha, Ha, Ha, Ha.




:))

Gwanaroth ::

Jaz ga pa podpiram in zelim link v ZS! Kaj kurc, nej si sosedje nabavijo zavese!
Lights often keep secret hypnosis..

civic_ ::

mi nimamo zaves....ampak živimo zravn pokopališča in doma upokojencev...

BigWhale ::

berac: to je prakticno pol, tisti iz doma, k te vidijo, jih kap zadane, pa jih samo eno hisno stevilko naprej prestavijo ;>

suntrace1 ::

Tero, na tvojem mestu bi si našel svoje življenje in nehal gledat k sosedom 8-)

edit: Pa ne da imaš kakšne psihične probleme : kaj Tero dela v prostem času :D

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Oprostite, ali smem fotografirati?

Tole je menda dovolj jasno napisano?
sudo poweroff

mauzer ::

Točno tako kot piše na zgornjem linku :)
Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today.

Meamoto ::

Ja pol je tud webcam od rtv slovenije nelegalen al kaj, ker snema na ulco

Ulica je javni prostor, spalnica pa ne.

Velika razlika.

BigWhale ::

Glede na to, da v oni drugi temi sprasuje kako bi se nekaterih hormonov resil, ga povsem razumem. :P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Snemanje osebe in objava na internetu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5311982 (4206) simnov
»

Snemanje v / na javnem prostoru

Oddelek: Loža
377836 (6749) SeMiNeSanja
»

Kamera za snemanje okoli avta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7923724 (16002) Karen
»

Slovenska policija (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
508115 (6629) KaiV6
»

Slika z web kamere na internetni strani

Oddelek: Izdelava spletišč
101704 (606) BluPhenix

Več podobnih tem