» »

Slika z web kamere na internetni strani

Slika z web kamere na internetni strani

Doman ::

Imam web kamero, ki je ne uporabljam in bi jo rad izkoristil na svoji spletni strani. Ker je računalnik v samem centru mesta bi kamero lahko postavil na 2 lokacije. Na okno, ki "gleda" na križišče, druga zame bolj zanimiva lokacija je postavitev kamere na vrh stolpa gasilskega doma. Približno 15m višine. Pogled je zelo zanimiv, vidijo se vse uličice v mestu inp. Problem mi predstavlja le to, da bi rabil cca. 30m kabla če bi kamero hotel postaviti na stolp. Za na okno pa 15m. Je sploh kakšna enostavna rešitev te zamisli?

JOKER ::

Še prej rabiš dovoljenje za snemanje.
Nelegalno je snemanje pešcev, ki se sprehajajo v križišču in po ulicah, ki bi jih ujela tvoja kamera.

Samo v vednost.
________________________________________________________
Ka te češ ....

Doman ::

Zanima me le tehnična izvedba tega.

Uros!no ::

Nelegalno je snemanje pešcev, ki se sprehajajo v križišču in po ulicah, ki bi jih ujela tvoja kamera.




Hm... mogoče pravna podlaga :\

r5r ::

Nalepi nalepke za video nadzor. :)
And it makes me wonder.

aljazh ::

Uros, poglej ZVOP-1, poglavje Videonadzor ter Kazenski zakonik, člen neupravičeno slikovno snemanje (ok, slednje je lahko v primeru ulice vprašljivo po teoriji pričakovane zasebnosti, ZVOP-1 pa je zagotovo relevanten).

aljazh ::

r5r, je potrebno kar precej več pogojev izpolniti kot pa samo nalepiti nalepke. Predlagam, da tudi ti prebereš ZVOP-1, poglavje VIdeonazdor.

Nenazadnje, če ni za to upravičenega razloga (npr. vhod v poslovno stavbo neposredno z ulice, kjer se ne da snemati vhoda drugače kot tako, da posnameš še majhen del ulice), videonadzor ulice sploh ne more biti legalen po ZVOP-1. Če gre seveda za nadzor, kjer kamera omogoča prepoznavnost ljudi. Druga kategorija so panoramske kamere, npr. tako kot ima RTV v jutranjem programu, ko ima kamero na strehi svoje stavbe in snema Kolodvorsko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aljazh ()

primzx ::

Človk vas sprasuje kako postavt, in ne kateri pogoji morjo bit spovneni. A na to smo možni odgovort?:\

DejanLX ::

Če nimaš nobenih pravnih problemov potem lahko začneš...
Verjetno imaš USB kameri. Kamero moraš zaščititi pred vodo itd...to najverjetno že veš.

Glede kabla ne vem kakšnega rabiš, vendar boš za 30m rabil ojačevalec signala, saj ponavadi brez ojačevalca gre maksimalno 5 metrov.

Ko imaš pa vse povezano, pa uporabi recimo program WebcamXP, če imaš Windows in tam nastaviš možnosti prikaza.

Doman ::

Predvsem me zanima glede ojačevalca signala. Bo šlo 30m? Kje se tak ojačevalec da kupiti?

BluPhenix ::

To v kar se tema razvija ne spada v spletišča. ZAto držite se namembnosti oddelka, vprašanja glede HWja in drugih stvari jih postavljajte drugam.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kamera v avtu

Oddelek: Na cesti
365097 (3171) UganiKdo
»

Ali lahko snemam promet z video kamero

Oddelek: Loža
174424 (3355) St235
»

Kamera za snemanje okoli avta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7924442 (16720) Karen
»

Kamere po avstrijskih gozdovih .. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
11834609 (28816) FrizzleFry

Več podobnih tem