» »

Zaton Segway-čkov?

Zaton Segway-čkov?

Reuters - Podjetju Sagway inc. in njihovemu nenavadnemu dvokolesniku, gre tržno slabo. Previsoka cena v višini 5.000 dolarjev gotovo pri tem igra pomembno vlogo. Višje cene fosilnih goriv niso zvabile ljudi iz ljubljenih avtomobilov. Le ti so se ekološko ozaveščenim še bolj priljubili v obliki različnih hibridov. Tako je namesto kultnega statusa, napravica dosegla ravno obratno: posmehovanje.



Zaradi težav so zamenjali že tri vodilne podjetja. Zadnji šef podjetja James Norrod zato poskuša pridobiti nove investitorje. Po drugi strani so skupaj s finančno vejo General Electricsa ponudili možnost obročnega odplačevanja. Končni uporabniki namreč predstavljajo kar 3/5 vsega prometa podjetja. Z omenjenim posojilom tako nameravajo še povečati dostopnost prevoznega sredstva širšemu krogu uporabnikov.

Večji kupci jih uporabljajo za različne namene. Npr. policija vetrovnega mesta. Policistom je še posebej všečno, to kar je večini voznikov SUV-ov: da so nad ostalo množico in imajo s tem boljši pregled nad dogajanjem na ulicah.

V primeru zatona podjetja, me bo to pretreslo vsaj toliko, kot pokop Aiba.

19 komentarjev

LedStorm+++ ::

To je ta Seagway... To je dobro vozilce, resno :). Sem ga nimam, a mel bi pa ga, napesto avta. Samo baterije bo treba zamenjat za gorivne celice. Če se da seveda. Tud mene bo pretreslo če ga ne bo več ;(( .
Pingvin :-)

Zgodovina sprememb…

NoUse4AName ::

Je zlo zabaven za vozit. Ampak moreš bit malo nor da daš toliko denarja zanj.

shadow7 ::

Zaradi težav so zamenjali že tri vodilne podjetja.

Ob tem mi pade na idejo tole:
“When a management team with a reputation for brilliance tackles a business with a reputation for bad economics, it is the reputation of the business that remains intact.”

OZZY ::

tukaj igra vlogo cena, ki je nenormalnih 5k$, kar je absolutno preveč. Zato tudi ni kupcev. Za ta dnar dobiš 3-4 dobre skuterje za lajhat po mestu...
Go with the flow.

Stepni Volk ::

Začetne cene so vedno visoke. Moj prvi CD-R pisalnik je pred 12+ leti stal preko 1000 DEM. Sedaj stane 1/10 cene in še DVDje zraven peče :)
Problem je v tem, da ne prekoračijo kritične mase, da bi lahko spustili ceno. Premalo navdušencev ali pa so le ti gledali "Super size me" in dvokolesa raje poganjajo na lasten pogon: kolesarijo.

EDIT: aktiviral povezavo

Zgodovina sprememb…

IČA ::

Tako je namesto kultnega statusa, napravica dosegla ravno obratno: posmehovanje.

Popolnoma, še danes se nasmejem, ko se spomnem na italijanske policaje na tem stvoru.:D
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

Matev ::

zadeva stane več kot povprečen avto

5 K $ je okoli miljon sit

za razvajenčke je še vseeno kul da se s tem mal afnajo

LedStorm+++ ::

Segvejčki. Hja, če bi blo poceni in povrh še z gorivnimi celicami bi ga meli vsi :D, ane.
Pingvin :-)

Brane2 ::

Ma kakšna kritična masa neki.

Zadeva je tako draga, d ajo lahko sestaviš za ta denar tudi če greš v štacuno po material za en kos.

$5k za par motorčkov, nekaj baterij in malo elektronike ?

Ja, videl sem zadevo v živo, se tudi malo peljal z njo a tudi če bi dobil zraven žensko, ki ga je demonstrirala in zastonj blowjob za vsak prevožen kilometer, ne dam tega denarja !
On the journey of life, I chose the psycho path.

BigWhale ::

Ja, ene stvari so predrage in preneuporabne za dosego kriticne mase. Stepni, ne ga svirat no... ;)

Luka Percic ::

"Ja, videl sem zadevo v živo, se tudi malo peljal z njo a tudi če bi dobil zraven žensko, ki ga je demonstrirala in zastonj blowjob za vsak prevožen kilometer, ne dam tega denarja !"

Kaj, a tako grda je bla?
:D

Brane2 ::

Ne, ampak ukrajinska konkurenca zbija ceno delu... >:D
On the journey of life, I chose the psycho path.

AngelOfDeath ::

za 1/5 tega denarja pa bi verjetno kar hitro šli ;)
edit: Slovnica

3p ::

Zadeva je sicer zanimiv gadget, ampak kaj zmore, kar ne naredi bicikl boljše?

BigWhale ::

Ketna mu ne more dol past ;) Pa parkiran zasede manj placa :P

Brane2 ::

Precej solidno lahko balansira pijančke na poti do lokalne "oskrbovalne postaje" in nazaj...
On the journey of life, I chose the psycho path.

3p ::

Wiki: "President George W. Bush fell off his personal Segway in June 2003, but was unharmed. The incident reportedly happened because the Segway was not switched on." :D

Azrael ::

IMHO je bila cena največji vzrok za finančno polomijo projekta. Tudi v ZDA ni veliko takih, ki bi za stvar dvomljive uporabnosti bili pripravljeni odšteti toliko denarja.

Konec koncev nekdaj je toliko v ZDA stal nov Yugo, ki je bil BTW precej boljši kot tisti, ki so bili namenjeni YU trgu.

Yugo ima za razliko od tega propadlega gizma vsaj še 2 kolesa več (če ne štejem zraven še rezervno kolo) streho, med vožnjo malo manj piha in kar danes ni zanemarljivo, gre na alternativna goriva...
Nekoč je bil Slo-tech.

klemen22 ::

Mislim da cena v USA niti ni pretirana. Pač to je vozilo za japije. Takim ni problem dat tistih nekaj tisoč $$$, da so IN. Če pa podjetje propade se pa tut ne bom pretirano sekiral. Itak bo licenco potem odkupilo kakšno drugo ...
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen22 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Segway najavil električni dvokolesni voziček

Oddelek: Novice / Ostale najave
195422 (3669) nekikr
»

Hoverboard

Oddelek: Loža
205157 (1800) 111111111111
»

GM in Segway združila moči (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
606309 (4735) CaqKa
»

Zaton Segway-čkov?

Oddelek: Novice / Ostale najave
194971 (4526) klemen22
»

Koncert Rammsteinov v hali Tivoli (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10623837 (21266) Tear_DR0P

Več podobnih tem