» »

samorebootanje računala

samorebootanje računala

azeed ::

Že nekaj časa se mi dogaja, da računalnik samostojno reboota.

AMD 2500+ (barton)
NF7-S 1.0
2x256MB ddr400 noname Ram
Enermax 350W napajalnik
80giga WD (8MB) in 120G Maxtor 9+

Ker sem najbolj posumil v RAM, sem pobral memtest86 3.0 in stestiral. Zanimivo, napak mi ne javlja, le pri testu št.5 zadeva enostavno zmrzne.

Poskusil sem tudi passmarkov BurnIn test pro, ki mi ni javil napak.

Mi zna kdo kaj svetovat?
You gotta say YES to another excess!!!

Matek ::

le pri testu št.5 zadeva enostavno zmrzne

Pol je skoraj sigurno to.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

frenk ::

rame naštimej na default nastavitev pa če maš fsb na 200 brez vdd moda ga spust na 166 al pa 133 pa poj probej...če še kr ne bo delal je vrjetn ram kriv...verjetn je pa težava kot sem že rekel v nbridgeu...loti se vddmoda

azeed ::

em.... naj še pripomnim, da zadeva ni overclockana, ram pa laufa na default, "normal" nastavitvah (kot ddr400). lotil sem se tudi z memtestom ločeno testirati modula, se pravi samo z enim ddr modulom notri, ter jih izmenjal in zadeva zmrzne točno na isti točki na testu št.5.

pozna morda kdo kak drug program, s katerim bi lahko stestiral ram?
You gotta say YES to another excess!!!

Lith ::

ok, za točno tvojo ploščo ne bi vedel, ampak včasih se tud men kaj zgodi in grem v BIOS, load setup defaults in potem startam z diskete in FLASH-am nov BIOS (aja, prej ga snamem z interneta in posnamem sistemsko disketo za vsemi flash-i its...)

azeed ::

No dodal bom še nekaj rezultatov "igranja". Ker najbolj sumim ram, sem stestiral še s Sandro (benchmark, burn-in), PCMark2002...vse je šlo OK, problem pa je nastal pri 3dmark2001 (gonim r9700ne-pro, catalyste 3.2). Tukaj mi zadeva vedno zmrzne, približno na podobni poziciji, vendar ne na isti. Včasih mi (tudi pri drugih igrah) zaslon enostavno počrni, se ugasne, zvok je še prisoten, vendar ne pomaga ničesar drugega kot reboot.

Poskusil sem potestirati modula še v memtestu. V testu #5 vedno zmrzne na isti poziciji testa. Zanimivo, ta pozicija se spreminja glede na št. modulov, ter glede na spremembo fsbja (da, tudi znižal sem ga na 133), vendar ob ponovitvah v istih okoliščinah pozicija zamrznitve ostane konstantna.

Po eni strani pa še vedno nisem prepričan, da sta kriva ravno ram modula, saj bi bilo veliko naključje, da sta kar oba modula defektna in to na istem mestu. Lahko pa se motim in je to le serijska napaka (slaba serija). Tako bom poskusil dobiti kak drug (preverjen) modul, ter ga stestirati, in seveda stestirati moja modula na drugi mašini.
You gotta say YES to another excess!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: azeed ()

azeed ::

No lepo. Zdaj pa nisem več pameten. Enega od modulov sem posodil kolegu, ki ga je stestiral in ni dobil nikakršnih napak.

HEEEEELLLLPPPPPPPPP!!!!!
You gotta say YES to another excess!!!

azeed ::

Novo presenečenje: če znižam FSB procesorja barton (ga underclockam na 133 FSB), gre memtest brez napak skozi.

Kaj je torej krivo: CPU ali Plata?

You gotta say YES to another excess!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3x512 navijanje

Oddelek: Navijanje
7819 (671) PRST
»

Ima kdo v mashini 3x512MB rama?

Oddelek: Strojna oprema
281879 (1337) kixs
»

Resetiranje računalnika ob naključnih časih?????

Oddelek: Pomoč in nasveti
191147 (1015) Skorpijon
»

Je 200 MHz FSB problem ?????

Oddelek: Navijanje
171274 (1034) OZZY
»

sesuvanje xpjev

Oddelek: Pomoč in nasveti
141963 (1770) JP

Več podobnih tem