» »

Nakupovanje pri FunTech

Nakupovanje pri FunTech

«
1
2

MarVinck ::

Malo sem brskal naokol, pa nisem našel nobene podobne teme, zato bom odprl kar novo. :8)
Za soseda iščem dobro gamersko konfiguracijo, izbira takšnih kompov v tej štacuni je velika, pa zdijo se mi dobr skombinirani, pa cene so dost ugodne in tistih nalepk ne dajejo gor.
Zdej me pa zanima kako je s kupovanjem pri njih in če ste lastniki s konfiguracijami zadovoljni?
Kako je s servisom in podporo uporabnikom? Skratka, ali naj sosedu svetujem nakup pri njih?

muzičar ::

Ljudje ga hvalijo ljudje ga grajajo tako kot vsaka druga trgovina. Mislim da je FunTech uredu štacuna samo, če iščeš dobor gamersko konfiguracijo potem ga raje sam sestavi in ne glej že sestavljenih ker za isto ceno dobiš dosti boljši računalnik če ga greš sam sestavit.

MarVinck ::

Ne, ne, tip noče sam sestavljat, hoče sestavljenga kupit, ker potem ima pač še support in to. Torej se mu splača, če sem prav razumel?

d.k. ::

Ja vcasih je bolj, ce sam sestavis ,sam ko se pa kaj pokvari, moras pa pol Slovenije prevozit ,da najdes servis ,ki ti bo popravil,tko da se vcasih za par jurjev nesplaca ,da sam caras.

Meni osebno servis ogromno pomeni ,saj tam ponavadi zgubis zivce,če pa dela vse kakor mora potem ,si pa zgubil par jurjev,sam zivci niso vredni parih pirov8-)
kr neki

mitjaje ::

Ne razumem kako se bolj splača kupiti sestavljenega... Če sam sestaviš imaš veliko prednosti:
1) Konfiguracija po lastni izbiri
2) garancija na vsak izdelek posebej, torej nekatere komponente tudi 3 leta (razen napajalnik in matična 1 leto, ostalo večina 3)
3) Lahko šariš po kompu, dodajaš mrežne kartice ali kar koli drugega... ventilatorje recimo, pa ti garancija na komponente še velja
4) ponavadi ceneje

če kupiš vse pri enem prodajalcu, ti on sestavi komp brezplačno (če se sam ne spoznaš)

No če pa boš kupil računalnik že sestavljen, pa ga vsekakor kupi pri funtech-u, ker koliko vem, omogoča vse naštete prednosti, drugje pa se pozanimaj, da ne boš kje preplačal že sestavljen comp in imel 1 leto garancije...

MarVinck ::

d.k. Ja, točno to je ima sosed v mislih, pa tudi meni se zdi boljše, razlike v ceni pa ni neke, da bi se obremenjeval za to.

MarVinck ::

sonysony, na njihovi strani piše, da imaš garancijo na komponente, pa da ne dajejo nalepk, cene pa so enake kot pri komponentah in da so možne spremembe v konfiguracijah. Torej to kar si napisal odpade.

No, sedaj sem videl, da si napisal, da pri njih dobiš našteto. Sorry...:8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MarVinck ()

d.k. ::

Funtech ne komplicira z garancijo ,drgac pa nevem zakaj ti nebi sestavili po tvoji zelji ,raznih komponent ,to ni nobenega problema,vse se da zmenit, patud ni nevem kake razlike v ceni ,ce se znas zmenit.
kr neki

MarVinck ::

Kaj se vam zdi ta?


FunTech AM2 64 Future 3200 GF7600GS 1Gb DDR2

Ohišje GMC H60, ATX Middle, 2X120mm z regulacijo vrtljajev, protiprašni filter, USB/au, črno, ATX Middle, USB, Audio
Napajalnik SILENT POWER LC 550W PFC LC6550 , 120mm Fan (tiho delovanje) 24pin
Matična plošča MSI K9N NEOF Nvidia nForce 550 , Dual Chanell DDR400, PCI-E, 3xPCI, 2x PATA, 4x SATA,SB zvočna 8Ch, 1G LAN pasivno hlajeno čipovje brez ventilatorjev
Procesor AMD Sempron 3200 AM2 BOX
Ram DDR2 TeamGroup 1GB (2*512MB) PC5300 667 CL4-4410 DC kit s hladilnikom
Trdi disk Hitachi 160 Gb, 7200, 8MB cache SATA-II/300
Dvdrw optična enota NEC 4571A Lableflash
Club3D Geforce 7600GS 256MB DDR2 PCI-Ex16 TV izhod+DVI)
Zvočna in mrežna kartica integrirani na matični plošči.

cena: 150.000

edino grafo bi zamenjal za MSI GeForce 7600GT, 256Mb GDDR3 128bit,2XDVI+TV PCIe za 46.900

muzičar ::

Še moj 2 leti star računalnik je bolj gamerski kot tale.Če hoče dober gamerski računalnik bo potrebno malo več kot 150k. Procesor ni glih gamerski, matična bi bila lahko boljša ostalo pa je kar solidno. Edino 7600GS je malo švoh. Hja brezveze komentirat je tale komp lahko tudi za igre samo ne pa za te ki prihajajo (v smislu zelo lepega tekočega igranja).

MarVinck ::

Kaj pa tale?
FunTech AMD 64 Gamer Revolution 3200 GF7600GT 1Gb Geil

Ohišje GMC H60, ATX Middle, 2X120mm z regulacijo vrtljajev, protiprašni filter, USB/au, črno, ATX Middle, USB, Audio
Napajalnik SILENT POWER LC 550W PFC LC6550 , 120mm Fan (tiho delovanje)24pin
Matična plošča Gigabyte K8NF-9 socket 939 Nvidia nForce 4-4X , Dual Chanell DDR400,PCI-Ex graf ,PCI-E, 3xPCI, 2x PATA, 4x SATA,RAID 0,1,SB zvočna 8Chanell, 1G LAN, ATX, FireWire (pasivno hlajeno čipovje, brez ventilatorjev)
Procesor AMD Athlon 64 3200 939 BOX Venice
Ram 2X512Mb Geil pc3200 z ALU hladilniki 1Gb kit Dual Channel
Trdi disk Hitachi 160 Gb, 7200, 8MB cache SATA-II/300
Dvdrw optična enota NEC 4571A Lableflash
Grafična kartica MSI 7600GT, 256MB PCI-e 2XDVI
Zvočna in mrežna kartica integrirani na matični plošči.

cena: 171.900

Jan987 ::

Dej povej kolk je $$$ pa ti bomo najboljše izbral

MarVinck ::

maksimum 180.000

hvala ;)

Jan987 ::

Ja no tko za info dobra gamerska komfiguracija k bo zdržala ene 3 leta se začne pri 230-250k sit.

Če pa maš do 180pol pa nabavi tisto z 7600gt k si napisal

MarVinck ::

Komp ni zame, denarja pa več nima, zato se pač mora omejit na manj.
Pol praviš, da bo ta ok. No, mu bom pol kr tega predlagal. Še enkrat ti hvala.

Jackal ::

Tale ta drugi je zelo solidna konfiguracija.

Nimamo vsi denarja za neke X2 procesorje pa quad-sli 7900 :\

muzičar ::

Druga konf. je kr dobra. Ubistvu mu bo kr držala. Naj vzame to če je tako omejen glede denarja.

jan01 ::

Sam raje izbereš konfiguracijo(oni pa jo sestavijo). Če kupuješ v funtechu:
-Ohišje GMC H60 - 8.500
-Napajalnik LC 550W LC6550G, 140mm - 9.000
-Matična DFI LP UT NF4 ULTRA D - 33.900
-Procesor AMD ATHLON 64 3000+ BOX S939 Venice core - 26.900
-Grafična GeForce 7600GT:Izberi med: Asus-54.900 ||Club3D-43.900||Gigabyte-47.900||Leadtek-48.900||MSI-46.900
-dvd pekač NEC ND-4571A 10.000
-Pomnilnik 1GB GeIL - 25.000 (kasneje lahko dokupiš...), ali pa tista varijanta 2*512 kit za 23k
-Trdi disk WD 250 Gb WD2500KS, 16MB cache SATA-II/300 -23.000(po testih še najhitrejši za tako ceno)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
183.000+/-3.000

Lahko "špara" pri matični in kupi AsRock 939DUAL-SATA2 za 15.500 in razliko vloži kam drugam.
Ali že ima dobro, gamersko miško ala logitech mx510/518 ali novejše G5, G7 ??

MarVinck ::

jan01, tvoj predlog se mi zdi dober. Ram bi mu jaz raje predlagal Teamgroup (mislim, da je boljši od Geila). Dfi plate pa verjetno ne bo izkoristil, zato bo boljše če investira preostanek v miško.
Gamerske miške nima, katera od naštetih je najboljša za svojo ceno?

Jan987 ::

Miško mora probat in mu mora lepo sest v roko. Tle je vseen če maš najboljšo pa če ti ne paše v roko ni dobr

jan01 ::

Pri gornji konfiguraciji sem naredil eno napako. Skopiral sem napačni disk, mislil sem hitachija ne wdja!
Torej disk 250GB HITACHI GST T7K250 7200rpm 8MB cache Serial ATA2/300 -23.000, ker je najhitrejši za svojo ceno, a ne najglasnejši. Tisti wd je od 250GB diskov po testih še najglasnejši.

MarVinck ::

Wd-ja imam sam, pa ni glasen. Kak test si pa gledal?

destiny ::

Hitachi je pri branju res kar precej glasen, vsaj če ga maš direktno pritrjenega na ohišje. Če ga obesiš na gumice, se situacija precej izboljša.

tiborrr ::

muzicar, mater si loj, sestavi ti za 150 kosov boljso masino!
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

muzičar ::

Loj si ti ki ne bereš pravilno. Sem napisal da za kaj boljšega rabi več kot 150k. Rabiš očala morda? Imam kolega ki se bavi s tem ti jih lahko poceni zrihtam :D

Resno no preden začnete zmerjat ljudi in postavlat proti argumente se prepričajte ali so upravičeni ali ne. Hvala.

Olimzy ::

Odločam se za nakup novega prenosnika in sem tik pred tem, da potrdim naročilo pri funtech.si. Malo sem brskal in našel tole temo. Ker je od mojega zadnjega nakupa pri njih minilo nekaj časa, me zanima, kako je z njimi sedaj, ko imajo novo spletno trgovino. Priporočate nakup?

zavajon ::

Nič drugače ni kot pred 4 leti, razen da so se preselili iz murgel v Bežigrad. Resna trgovina ;)

bluefish ::

Izkušnje z nakupi dobre, garancije na srečo še nisem uveljavljal (področje, kjer resnično spoznaš odnos trgovca).

IIIman ::

Pri meni je do zdej vse štimalo in ker so hitri, ugodni in fleksibilni, so zaenkrat moja no1 spletna štacuna.

Gatsu ::

Nekaj časa sem vse komponente kupoval pri njih, zdej so pa cenovno ena najdražjih štacun, tako da s takimi cenami lahko kar pozabijo na moj denar.

IIIman ::

Kolikor jaz sledim njihovim cenam, to sploh ni res.

Jean ::

Naročil sem par komponent, prišlo je v dveh dneh, lepo zapakirano, ugodna cena. Za prvi nakup vsekakor pozitivna izkušnja. Pregledna in uporabna spletna stran.

Cold1 ::

Izkušnjo z nakupom pri njih lahko opišem kot katastrofalno, ti ljudje ali dejansko nimajo denarja, nakar se pri kakršnih koli komplikacijah zatakne ali pa preprosto nočejo zadovoljnih strank.
Ob dejstvu, da so izjemno neprijetni v osebni komunikaciji (asocialni/psihološko nasilni) ter da se pri poslovanju gibljejo na robu zakonitega lahko rečem le proč od njih pa če vam ponudijo zastonj izdelke.

McMallar ::

Kupoval redno pri njih. Vedno OK. Garancija - brez kompliciranja in problemov. Z moje strani samo pozitivno.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Olimzy ::

No, saj pred leti sem že nekaj kupoval, tudi uveljavljal garancijo, vedno bp. Bom kar potrdil naročilo, hvala za informacije.
Predzadnji post mi deluje kot tipičen post užaljenega kupca, kjer mi pade pod vprašaj njegov odnos do prodajalcev, zato tega mnenja ne bom jemal resno.

Cold1 ::

Užaljen definitivno sem, ampak z dobrim razlogom - nespoštljiv odnos z njihove strani, žaljivke in prikrite grožnje.

Razlog da se takrat nisem odločil za sodno pot, je bila prenizka vsota za katero so me ogoljufali ter vrednost mojih živcev, s tem da možnih težav, ki bi jih imel zaradi teh ljudi kasneje niti ne omenjam.

Sicer pa sem nekje že napisal: svojo izkušnjo jemljem kot učno uro - nikoli ne kupuj v malih, neuglednih trgovinicah razen če ti je vseeno za denar, ki ga boš pustil tam.

Vsi ostali pa naj se sami odločijo ali bodo poslušali druge, ki so že šli po kostanj v žerjavico ali pa se bodo kaj novega naučili na lastni koži.

Olimzy ::

Kaj se je zgodilo? Lahko na kratko opišeš?

FunTech ::

Sicer ne vem od kje toliko jeze s strani osebe Cold1, res ne poznam njegove zgodbe, moram pa odgovoriti na zadeve iz njegovega posta, ki se tičejo naše firme in so neresnične.
Smo ena redkih firm, ki je tudi v času krize normalno likvidna in plačuje vsem dobaviteljem. Da nočemo srečnih strank tudi ni res, dokaz za to je vedno več strank, ki se k nam vrača.
Da bi ljudem grozili prvič slišim, to mi nikakor ne gre v kontekst tistega, kar dnevno doživljamo v trgovini, zato sklepam, da je človek res užaljen in je to napisal v jezi. Ravno zato me zanima, kaj tako hudega se mu je zgodilo, da pobrskamo po arhivu in zadevo razčistimo.

Cold1 ::

O glej nekateri bi radi ugotovili mojo identiteto, laskate mi.

Zakaj le?

Bi radi izvedeli koga tožiti?
Ali bi morda raje poslali nekaj "plečatih fantov" do mene, da se "pogovorimo in razčistimo"?

Grozili ste mi že, pa čeprav med navednicami, pa res ne pričakujete da vam bom naivno omogočil vstop v moje življenje v RL? Ali pač?

@Olimzy
Glej če boš kupoval pri njih se zavedaj, da potem ko daš denar iz rok ne moreš več računati na njih, če pa boš karkoli zahteval (recimo pravice, ki ti pripadajo) se stvari kaj hitro zapletejo.
Pa tudi če bi ti ustregli, sodeč po tej temi nekaterim začuda so, se zastavlja vprašanje koliko so vredni tvoji živci in čas - povedano drugače - kupuj drugje.

bluefish ::

@Cold1: če že podajaš svoje izkušnje, potem se spodobi, da trditve ustrezno utemeljiš. Navsezadnje je to ena od osnov pisanja po forumu.

V nasprotnem primeru pač le stežka pričakuješ, da bo kdorkoli tovrstne kritike resno vzel.

FunTech ::

Nas ne zanima vaše ime, nas zanima vaša zgodba. Torej, da če smo naredili karkoli narobe, da napako popravimo.
To, da ste "pobrskamo po arhivu in zadevo razčistimo." razumeli kot grožnjo je nekoliko nenavadno, moram pa priznati, da ste nas pošteno nasmejali s tistim o "plečatih fantih".

Pa še odgovor na spodnje:
pa res ne pričakujete da vam bom naivno omogočil vstop v moje življenje v RL?
Hvaležni vam bomo, če nam bo to prišparano.

Mare3 ::

Do sedaj brez kakršnih koli problemov pri kupovanjupri njih, bomovideli kako se bodo odrezali ko bo prišlodo kakšne uveljavitve garancije. Do takrat pa ne morem imeti nikakršnih pritožb.

neeno ::

Naročil enkrat komponente za celoten PC, po par dneh so se izkazale določene nekompatibilnosti z grafično kartico, ki sem jo lahko brez problema prinesel nazaj in zamenjal. Zaradi rahlo višjih cen sem se kasneje obrnil na druge trgovine zdaj pa opažam da so s cenami spet konkurenčni.

Tea Time ::

Sem že drugje pisal, pa bom samo obnovil: že tam enih 5 let kupujem tam. Tudi reklamacije sem uveljavljal večkrat (od ramov, miške, grafičnih, procesorja...). Vse do sedaj vedno brez zapletov. Jaz osebno ne kupujem drugje, tudi družini in svojim prijateljem (ki jim pomagam pri konfiguraciji) kupujem računalnike tam. Tudi oni so zadovoljni z njimi.

Glede cene pa: morda so nekje malo cenejši, drugje malo dražji - celokupno bi prišel skozi ceneje, če bi kupoval ločeno po trgovinah. Vseeno pa raje dam nekaj EUR več, pa vem, da bo poskrbljeno zame v primeru težav.

Je pa res, da sem vedno kupoval tam desktope in ne prenosnikov (se niti ne spoznam na njih)...

Lp, pa dober nakup.
Have a break!

huelz ::

Haha, me vedno nasmejijo cvetke tipa, da nekdo uzaljen pljuva po stacuni, konkreten pa ne zna (upa?) bit.
Sploh pa, sem se vedno mnenja, da stranke s takim odnosom niti ne bi hotel v svoji trgovini.
Drugace sem pa se ena zadovoljna Funtechova stranka!

Olimzy ::

Prenosnik sem vmes že dobil, vse je tako kot mora bit. Odnos tudi, nič drugače kot pred časom. Cena je bila pa med boljšimi, kolikor sem gledal okoli.

PINki ::

Kupil že 3 sestavljene računalnike pri njih. Enkrat sem uveljavljal pokvarjene RAMe (po 1 letu) in brez težav doplačal za boljši model, ker starega ni bilo več pri njih na voljo.

flipr ::

Cold1: si še živ a so te že Funtechovi plečati fantje dobil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flipr ()

Cold1 ::

He he, še sem živ, morda pa pri FunTechu najedajo tolikim kupcem da sedaj nikakor ne morejo ugotoviti kateri izmed njih sem.:D

Zdaj pa bolj resno:
Lepo je, od drugih uporabnikov, slišati da se ne žali in grozi ravno vsaki stranki.
Ravnanje, ki so si ga privoščili v mojem primeru - kršitev ustne pogodbe, žalitve (med vrsticami) in grožnje (med vrsticami) pa bi se, če bi imel s seboj priče, končalo na sodišču.
Brez prič pa je moja zgodba žal brez vsakršne teže - popolnoma vseeno je kakšne so podrobnosti, na vsako lahko pri Ft-ju odgovorijo z "to ni res" - pišem zgolj v opozorilo drugim uporabnikom, ker bi si sam želel takega opozorila preden sem se sam spustil v nakupe pri njih.:8)

Poldi112 ::

To opozorilo si lahko nekam vtakneš, ker ti, v bistvu, nihče ne verjame. Ok, ni problem če nimaš jajc da poveš kdo si, ampak da pluvaš brez da poveš, kaj dejansko se je zgodilo, je pa grdo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Garancija - vrnitev kupnine

Oddelek: Pomoč in nasveti
251694 (1304) MrStein
»

Nakup računalnika za najnovejše igre (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
18712409 (7026) Mentalist
»

PC BOF WIN Q8300

Oddelek: Kaj kupiti
445845 (5102) Zheegec

Več podobnih tem