» »

PC BOF WIN Q8300

PC BOF WIN Q8300

Kleemen ::

Na spletni strani bigbanga sem zasledil tale namizni računalnik, ki se mi zdi zanimiv, saj počasi moram mojega zamenjat z novim in se mi zdi cena še kar ugodna, glede na dobre karakteristike.
Ga je mogoče že kdo sprobal? Mogoče kdo ve kakšno matično ima noter, ker tudi znamka piše da je od BOFa ampak to verjetno oni samo nalepijo gor, verjetno pa je kakšna druga firma.

http://www.bigbang.si/racunalnistvo/rac...

Mnenja?

mtosev ::

plata ti je ena najbolj poceni.G31 ali G41
low end stuff
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zheegec ::

Plata je čisto okej, za navijati pač ni... Pa ne mi o kasnejši nadgradnji, nadgraditi se da nekje toliko, kot 3x dražjo matično, potem pa tako in tako vse zastari.
Te računalnike sestavlja Acord-92 drugače.

Karakteristike za to ceno niso nič posebnega, če gledamo, da je kišta 500EUR (Windows pa okoli 100EUR za DSP verzijo), bi za to ceno dobil podoben procesor in kar dosti boljšo grafično kartico, če bi vzel komp pri kakšni trgovini, ki bi ti kišto za 500EUR sestavila po delih (Funtech, Agt,...) in namestila gor DSP verzijo Win7. Razen, če se ti s tem ne da ukvarjati, naročiš in dobiš delujočo kišto domov...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Kleemen ::

Razmišljam tudi v tej smeri ja... Agt, sestavi.si in podobno, saj mislim da se bolj splača, pa še komponente si zbereš take kot sam želiš...
Za max. 600eur bi dobil že dober računalnik ne, za domačo rabo, pisarniška dela, internet, itd.
Kakšni predlogi kaj sestavit?

svetetko ::


Nekaj takega za 600 evrov (brez windowsev). Lahko se zbija ceno na matični (za navijanje black edition procesorja ne potrebuješ ravno plate za 150 evrov), morda najdeš ram kaj ceneje (ali pa rabljeno), procesor je tudi lahko kakšen x2 545, ali pa x2 550. Še boljša (cenejša) varjanta pa je, da vzameš rabljeno 4870, ki je približno enako zmogljiva kot 5770, le brez dx11. Z malo sreče se jo dobi za kakih 90 evrov. Pa si prišel na 600 evrov z windowsi vred :)

SloSlayer ::

Jaz si grem naslednji mesec kupit ta računalnik, pomoje je kar dober za to ceno:

[IMG]http://i47.tinypic.com/nf1mom.jpg[/IMG]

T-Majo ::

Sicer mi strani ne odpre od BB, ampak sklepan, da je notri Q8300.







Samo nisi nič povedal, kaj boš počel z računalnikom. Grafična je primerna za občasno nezahtevno igranje (sestra ma to kartico; 1680x1050, vse na full dela NFS Most Wanted super -za to igro je značilno, da je kar požrešna).

Za sedanje potrebe, je dual core procesor čisto ok, ampak se že spreminja, če gledaš za ''jutri'' je skoraj boljše Quad Core. Q8300 se načelo po moje ne izplača, vendar sem ti ga dal vseeno noter, da boš videl primerjavo z BB. Matična je P45 chipset, kar je zelo dobro.

Kleemen ::

Super, hvala vsem.
@T-majo jaz imam trenutno v tem kompu od Nvidie GeForce 2mx in mi normalno brez problema dela NFS Most Wanted =)
Drugače pa sem tudi sam nekaj sestavljal na AGTju, ampak kar sem zložil skupaj bi bil super računalnik, ampak brez windowsov bi prišel tam med 600-700€, imel pa bi imel Intelov Q9400 ki je verjetno odličen procesor, dodal sem 4gb rama, neko navadno matično, grafično bi moral še pregledat, za zdaj sem dobil eno 140€, ampak verjetno bi dal malo manj in bi vse skupaj z ohišnjem, trdim diskom 500gb, napajalnikom, hladilnikom in vse prišlo kakšnih 600€, potem pa vzamem še original Windowse 7ko za 100€ in mam za 700€ odličen komp.
Ko bom podrobneje zložil skupaj bom objavil tukaj gor, pa boste povedali kako se vam zdi, drugače pa če bo nad 700€ brez windowsov, pa bi najraje šel po tega v Big Bang, čeprav kdo ve kaka roba je... pa še iz trgovine ga ne smeš 2 leti odpirat, zaradi garancije, če pa vzamem na agt pa je garancija samo na kose in lahko brez problema še kaj dodam...

Mentalist ::

Annm ni škoda keša za windowse?
Lool.

Kleemen ::

Mentalist je izjavil:

Annm ni škoda keša za windowse?


Meni se zdi 100€ poceni, glede na to da so novi, original, posodobitve maš non stop, pa za 100€ se verjetno splača, saj jih imaš potem za najmanj 3 leta ali več. Jaz imam xpje že 7 let...

Kleemen ::



Nekaj sestavil skupaj. Mnenja? Kakšna zamenjava? Grafična kakšna boljša za to ceno? Procesor sem za zdaj dal tale, a če bi vzel bi verjetno dal še 15EUR več in raje Q9400, ki je še nalo hitrejši in majhna razlika v ceni...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kleemen ()

mtosev ::

grafo si za drek izbral. 4730 npr.ta 9600gt je obup od grafe
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Kleemen ::

Ja saj... kot sem rekel ne poznam toliko teh novejših grafičnih, tako da je vsako mnenje dobro, ker itak se lahko menja...

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Kleemen ::

Hvala za predloge.
Torej...
Kakšno grafično za ugodno ceno okrog 80EUR max. do 100EUR da je super, 512mb ali 1024mb...predlogi in mnenja.
Glede računalnika sem se pa odločil da bi dal lahko tudi 700EUR (vključeni windowsi), če ga bi vzel na agt, kjer bi lahko za tak denar sestavil že malo boljšo kvaliteto po mojem mnenju, vsaj po zgornjih komponentah...
Kaj bi vi še dodali/izvzeli/zamenjali?

Kleemen ::

Še tole...za tiste ki ste že kupovali preko agtja...
Če naročim računalnik in plačam preko podjetja, ali mi odštejejo 20% davka ali se ne da tako dogovorit?
Ker -20% bi bilo odlično in se takoj pozna dobrih 100€...

AngelOfDeath ::

FunTech Intel I5-750 Mini Gamer 5770 4GB DDR3

* Ohišje Ohišje ATX Chieftec brez nap (DF-01B-OP)
* Napajalnik SILENT POWER LC 550W LC5550, 120mm Fan, črn ATXVer2.2 24pin + 8pin EPS, 6pin PCIe, SATA (tiho delovanje)
* Matična plošča Gigabyte P55-US3L
* Procesor Intel CORE I5- 750, 2.66GHz 8MB, LGA1156 BOX
* RAM DDR3 GeIL 4GBKit(2x2) PC3-10600 1333MHz CL9 BlackDragon
* Trdi disk WD 640 Gb SATA300 , 7200, WD6400AALS, 32MB cache SATA-II/300
* Optična enota SAMSUNG DVD+/-RW DL 22X, RAM 12X SATA PRIKLOP - ČRNE BARVE SH-S223B/BEBE
* Grafična kartica Gigabyte PCI-e ATI HD5770, 1GB GDDR5
* Zvočna in mrežna kartica integrirani na matični plošči.

Možne tudi spremembe v konfiguracijah po želji kupca.

Garancija po komponentah. Trdi disk, ram in box procesor 36 mesecev. Napajalnik, tray procesor in hladilniki za procesorje 12 mesecev. Ostale komponente 24 mesecev.
Vsi FunTech računalniki so odprtega tipa, kar pomeni, da ne preprečujemo strankam kasnejše dodajanje komponent v računalnik z garancijsko nalepko, ki je prav zato ne nameščamo. Sestava vključena v ceno.

690,00EUR


Napajalnik drugi pa bo za prvo silo.

Pri vseh firmah se da kupiti preko firme in ti tako odštejejo tistih 16%
edit: Slovnica

svetetko ::

Za agt ne vem, se pa preverjeno da kupiti na podjetje pri funtechu. Na tvojem mestu bi raje izbral amd 955be (ki je precej boljši od q8400 za isti denar):

Tale kombinacija bi bila precej hitrejša od tvoje, za isti denar. Če bi vzel na podjetje, pa nabaviš tole:

Brez davka slabih 720 evrov, odlična grafična, procesor, ddr3 ram, am3 matična...

Kleemen ::

Jaz bi 4-jedra :P

svetetko ::

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/p...
ali slučajno ni 4-jederni? pa precej boljši je kot q8400, tudi navijanje je čist simpl.

AngelOfDeath ::

Kleemen je izjavil:

Jaz bi 4-jedra :P



Procesor Intel CORE I5- 750 je 4jederni.
edit: Slovnica

Kleemen ::

Se opravičujem, nisem podrobno gledal...

Tale i5 750 se mi zdi zanimiv ja, pa še novejši je kot Q9400, če se ne motim.

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/p...

fosil ::

Če naročim računalnik in plačam preko podjetja, ali mi odštejejo 20% davka ali se ne da tako dogovorit?

Očitno ti ni čisto jasno kako deluje DDV.

Ti plačaš polno ceno z DDV, nato pa si ta DDV odšteješ ko firma plača DDV državi.
Tako je!

Kleemen ::

Torej nič ne privarčujem...jaz osebno.
No saj bom verjetno kar normalno plačal, samo še sestavit moram.

Kleemen ::



Kaj pravite?
Storjček in pol =)
Če bi dobil za vsaj kakšnih 50-100EUR manj, ga takoj vzamem.
Koliko popusta dajo na gotovino?

opeter ::

Na začetku je bilo 600 EUR, zdaj je že čez 800? Jaz osebno toliko denarja za PC kišto ne bi porabil.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Kleemen ::

Ne bi dal tok... sem tudi vprašal koliko popusta da agt na gotovino. Če bi dobil kakšnih -10% vzamem takoj...

Grafična me malo moti, ker je pač radeon, a vse ostale njene funkcije so ODLIČNE, bi pa raje vzel GeForce, da ima iste značilnosti, kot tale radeon, ker mi je pač boljša znamka... Podobna?

Zheegec ::

Geforce pač ni boljša znamka, trenutno je Radeon boljša znamka. Ko bo pa GeForce ga bomo pa tudi priporočali.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

SynTax64 ::

Dajte mi samo povedat katero plato naj vzamem za i5 750 procesor
ASRock P55 Extreme ali ASUS P7P55D ali kaj tretjega mogoče?
Pogoj max. do 130EUR

Kleemen ::

Zheegec ::

Kleemen je izjavil:

http://www.racunalniske-novice.com/novi...

=)

Škoda, da si zamudil obdobje težav z nVidio. Kot je že bilo tukaj na S-T objavljeno bo to rešeno s preprosto posodobitvijo gonilnikov. Z lahkoto pa lahko nabaviš počasnejšo nVidia grafično kartico z višjo porabo, denar je tvoj.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Kleemen ::

Jaz sem samo objavil novico, nimam nič proti...

Kaj mislite da se mi splača počakat še na nove modele Nvidie? Ker če se bi sedaj odločil bi najraje vzel kar tale Radeon HD 5750...
Ga kdo uporablja?

Zheegec ::

Kaj mislite da se mi splača počakat še na nove modele Nvidie? Ker če se bi sedaj odločil bi najraje vzel kar tale Radeon HD 5750...

Težko reči, pri nVidiji je trenutno vse zelo negotovo, ve se samo približno kakšna je arhitektura in sam čip, kaj več pa ne. Bi bil pa presenečen, če bi ob predstavitvi že prodajali kakšno grafično kartico v cenovnem rangu pod 300EUR, na začetku bo samo high-end.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Kleemen ::

Torej je HD 5750 odličen nakup, za tako ceno ali priporočate kaj boljšega za isto ali manjšo ceno :)

Kleemen ::

Še tretji način...
Razmišljal sem, če bi kupil celoten računalnik po komponentah, poiskal kje so določeni kosi najbolj poceni kupil vse in doma sam sestavil računalnik.
Mogoče kdo ve kje bi najbolj poceni dobil določene komponente? Na Mimovrste sem gledal imajo zeloooo drage kose in kar jaz poznam je agt še najbolj poceni, pa še zastonj ti sestavijo računalnik. Mogoče kakšna druga poceni trgovina, kjer bi lahko samo kupil komponente?

opeter ::

nakupi.net, funtech, gcomputers, dinokomp, comshop ... glej temo "spisek online trgovin"
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

SynTax64 ::

Trenutno najbolj poceni gcomputers.

Kleemen ::

Sem malo pregledal na gcomputers in izbral določene komponente:



Na agtju kar sem na hitro pregledal, bi bilo isto cca. 50€ več. Res pa da če bi tukaj vzel bi moral sam sestaviti računalnik, na agt pa imam zastonj.
Ima kdo izkušnje z to trgovino gcomputers? Zakaj imajo tok poceni?
Se splača vzet tukaj, ali boljše da dam malo več na agt, kjer je boljša ali slabša roba? Hmm...

SynTax64 ::

Pri gcomputers nabavaljajo robo kolikor sem jaz obveščen preko avstrijsko nemških dobaviteljev in ker je tam dosti večji trg od našega tudi posledično robo dobijo ceneje bolj kvalitetno kot naprimer za južni trg od nas.

Kleemen ::

Torej če naročim pri njih imam kvalitetnejše izdelke za zahodni trg, ki naj bi bili kvalitetnejši od našega trga, ki spada pod vzhod...

Zheegec ::

Kleemen je izjavil:

Torej če naročim pri njih imam kvalitetnejše izdelke za zahodni trg, ki naj bi bili kvalitetnejši od našega trga, ki spada pod vzhod...

Imaš popolnoma enake izdelke narejene v istih tovarnah, za ceno pa preveri kje se ti bolj splaač.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Silvo ::

Pa kaj še,kvalitetnejši izdelki...hehe
Imaš potem robo,ki nima garancije pri nas za par EUR ceneje...
Pojdi raje v Funtech,Agt ali podobno...
dobiš vsaj normalno garancijo.

lp
Silvo

Kleemen ::

Torej...agt in pika. =)

Malo me moti, ker sem bral malo po forumu in veliko ljudi ni zadovoljnih z agtjem... No saj to je odvisno od vsakega posameznika no..

SynTax64 ::

Silvo je izjavil:

Pa kaj še,kvalitetnejši izdelki...hehe
Imaš potem robo,ki nima garancije pri nas za par EUR ceneje...
Pojdi raje v Funtech,Agt ali podobno...
dobiš vsaj normalno garancijo.

lp


Kje pa piše, da ne moreš normalno kot pri vseh drugih spletnih trgovinah uveljavljat garancije?

Zheegec ::

Kje pa piše, da ne moreš normalno kot pri vseh drugih spletnih trgovinah uveljavljat garancije?

Lahko jo, samo ne pri pooblaščenem servisu, ampak pri trgovini - kar pa pomeni, da če trgovina propade je potrebno pošiljati v tujino na servis.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik za Photoshop ipd...

Oddelek: Kaj kupiti
482683 (1417) thebaloh
»

nov računalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14010271 (8147) st0jko
»

Nov računalnik (500€-600€) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12713262 (11005) levan
»

Nov comp do 700€

Oddelek: Kaj kupiti
282215 (1392) MrX
»

nakup računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
452561 (1694) janezek67

Več podobnih tem