» »

navijanje procesorja

navijanje procesorja

«
1
2

Lynx ::

imam procesor intel pentium 3 z 800mhz. zanima me pa za koliko približno ga lahka navijem da se ne grem spoščat v te zadeve brezveze. sedaj je temperatura 31C* pa mi lavfa 8 programov v ozadju. mi lahka kdo pove če že grem v to zadevo ka naj v biosih nardim da ne bom kaj skuro8-) že vnaprej hvala za odgovore0:) 0:)

gfighter ::

Temo v oddelku Hlajenje in modifikacije sem zaklenil zaradi podvojevanja. Glede navijanja: če hočeš kakšen uporaben nasvet, nam boš moral najprej zaupati podatke o svojem računalniku. Odpri ga ter poglej, kakšno matično ploščo imaš (firma in oznake na njej), da vidimo če ti sploh omogoča navijanje. Hlajenje predvidevam da imaš originalno intelovo, ki sicer ni nevem kaj, vendar imaš temperature dokaj nizke tako da imaš nekaj rezerve. Sicer je vprašanje, kakšne so temperature, ko je procesor do konca obremenjen ker to, da imaš odprtih 8 programov še ne pomeni, da je procesor obremenjen 100%. Svetujem ti, da si downloadaš Prime95, ki obremeni procesor in nato pogledaš kako je s temperaturami. Poleg tega si za informacije o procesorju posnemi še CPU-z. Toliko za začetek, svetujem ti pa še, da si najprej prebereš kakšen članek o navijanju, da ti stvari postanejo malo bolj domače.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gfighter ()

Lynx ::

evo moje komponente:
- matična: ABIT KT7A
- procesor: intel pentium 3 ---> 800mhz
- ram: 256mb
- grafična: ge-force2 ---> 32MB
- HD: 30GB
- pogoni: CD & DVD-RW
- zvočna: 5.1 kanalna
- operacijski sistem: windows xp prof., sp1

zej mi pa povejte če se da sploh navijat kaj mojo mašino

Lynx ::

temperature so pa 30 normalna v praznem delovanju in do 40-45 pri unem programu ko ti ga 100% obremeni. alarm mam nastavlen na 60 stopinj

dejansan ::

daj še enkrat poglej za plato, ker kakor mi je znano je abit kt7a za amd-jeve proce na socketu a, ti pa praviš, da imaš intel
dejansan

Lynx ::

am se opravičujem pr procesorju sem se mal zmoto!!! je amd duron 800mhz!!! ni intel pentium:8)

muzičar ::

Uuuu. Kupi nov hladilnik in bo poletel. Duron-i so se navijali ko budale. Pa še navijalsko matično imaš. S stock coolerjom bo šel pomoje do 933MHz. Zdaj ne vem kakšen množilnik pa ima?

Lynx ::

nima stock coolerja ker ma večji ventilator pa še na ohišju je eden ventilator ko piha direkt na procesorski ventilator in tako dovaja še več hladnega zraka

Lynx ::

za množilnik pa ne vem. kje je to napisan

muzičar ::

Ponavadi ti to v BIOS-u piše. Imaš pa kup programčičov ki ti to povejo (SiSoft Sandra, 3Dmark - lahko se zračuna ect.) Glede na to da imaš take temp. potem to ni nevemkakšneomembe vreden cooler. Podoben stock coolerju.

Lynx ::

to delam zato ker ne vem ka je narobe. nfs underground 1 in 2 sem že na njem špilu. pa gta3, vice city in san andreas. vse mi je lavfal, zej pa mi nč ne več. kje je to fora. je sploh v procesorju

muzičar ::

Okej zdaj pa povej ostalo konfiguracijo. Si pregledal sistem za spy-ware ipd.? Imaš kake programčiče požrešne vkloplene medtem ko igraš?

Lynx ::

sam ko vklopim še unga na ohišju temp. vidno pade na okol 24-26 stopinj pri normalni uporabi. pri 100% obremenjenosti pa temp. procesorja naraste na 35 maximalno
sepravi ma še velik rezerve.

Lynx ::

v biosih sem trenutno najdo nek procesor speed ko je biu na 850. jaz sem zvišal na 950. je to slučajno v povezavi z frekvenco???|O

Veron ::

by the mem, z gf2 boš težko igral nove igre :) tud spomina imaš za nove igre relativno malo, pa tudi će proc spraviš na 1.2-1.3 GHZ ne bo veliko bolše za špile :)

muzičar ::

Kakšen speed pa je bil to? No ja saj kaj drugega bi pa laho bilo 950? No zdaj pa če imaš 3Dmark (2001SE) potem poglej kaj ti kaže (pod details).

edit: res pa je da je tole švoh mašina. Čakaj NFSU2 ti je delal?? Okej GTA3 še samo to pa težko. Prej bi profitiral če bi dokupil ram kot pa navijal sistem in menjal grafo (katero ne boš zlahka menjal). Bolj te čaka prenova sistema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: muzičar ()

Lynx ::

ne nimam nobenih programov vkloplenih. vse kar mam je speed fan pa anti virusni (f-secure). še msn sem izklopo

Lynx ::

underground 2 mi je delal. resno mislim!prišel sem do 73%. pa most wanted tut sam je po 10min zašteku.

Veron ::

z GF2 sicer MX400 64MB in Sempronom 2500+ (200FSB) ter 512DDR, sm na sestrinem pcju zagnal San Andreas in je delal tekoče :\

muzičar ::

Saj pravim rabiš ram. Imaš SDRAM in še tega imaš samo 256. Meni je Vice City delal tekoče na 512 SDRAM-a, Celeron 600MHz in GF4 MX440 (iz AGP8x na AGP4x) in povrhu vsega še na VIA chipset-u (QDI).

Lynx ::

množilni faktor mam x9.5 tist je pa biu processor operating speed. zvišu sem ga za 100. prej je biu 850 zej je pa 950, pa množilni faktor na 850 je pa biu x8.5

GaS ::

Zgleda mas odklenjen mnozilnik..Jaz ga nisem mel na mojem Duronu pred leti, ga je bilo treba pobarvat s svinčnikom:D . Je pa sel na 1100, tako da se mal poigraj. Plata je ena izmed boljsih za to platformo, in tudi ni prevec zakomplicirana v BIOSu, tako da ti nekaj mora uspeti. Sploh ce imas tako nizke temperature, kot pravis. Pa napetost mu bos moral seveda zvišati...Najprej probaj z default na koliko prilezeš, potem pa voltage na naslednjo mozno nastavi. Glede MXa je pa tudi podobna zadevca; meni je leadtekov delal na 200/220, ce me spomin ne vara. Coolbits si zlovdaj in pozeni, pa se ti bo v Properties od grafe dodal nov tab z moznostjo navijanja. Ampak najprej se poigraj z CPUjem, in ko bos stabilno ga navil do neke meje, se zacni z grafo zezat.

LP

Lynx ::

ka grafično se da tut navijat? sam kam naj grem v biosih ker nč ne najdem. najdem sam ta cpu operating speed.

muzičar ::

Ti je povedal. Naložiš coolbits in imaš v NVidia Settings>Nvidia display> "tvoj monitor" nov zavihek v katerem lahko spreminjaš frekvence jedra in pomnilnika.

Lynx ::

in lahka dobim kak link od kod ga loadat dol?

Lynx ::

zdele sem si ga dol dau pa neki napiše če prenese datoteke v directory pa dam da. pol pa napiše datoteke uspešno prenesene pol pa nč ne nardi sam vredu lahka dam.

Lynx ::

po domače programa ne znam uporablat. mi lahka kdo pove navodila za inštalacijo programa?iz treh različnih mest sem že dljav pa vse enako. ka je treba nardit

muzičar ::

Tam ko klikaš nekaj tam si zapomni kam si ga dal. Verjetno C:\Coolbits2.0 nekaj takega skratka tam poišči setup in boš najdel eno .reg datoteko katero boš zagnal in to bo to. Potem boš pa naredil to kar sem gor opisal. Pa navijaj postopoma po 5Hz in glej temperature in pregleduj z 3Dmark-om in opazuj če boš videl kakšne artefkte - pomeni da moraš zmanjšati frekvence.

Lynx ::

shrano sem si v moje dokumente. odprem ikono ko je taka ko za defragmentiranje diska neke kocke. pol pa napiše če hočem iz neke datoteke prensti v register. dam da. pol pa napiše datoteke uspešno prenesene iz... v register. kliknem vredu pa nč ne pokaže
ka ta program se more pol normalno odpirat kot vsi ostali al ka da noče

muzičar ::

Pa človek beri kaj pišem.
Naložiš coolbits in imaš v NVidia Settings>Nvidia display> "tvoj monitor" nov zavihek v katerem lahko spreminjaš frekvence jedra in pomnilnika.

Lynx ::

in kje maš ti kak nvida settings

AndrewSmith ::

Desni klik na namizje-->Settings-->Advanced
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Lynx ::

najdo
sam tle pod lastnostmi ni nobenga novga zavihka moj monitor
pri nastavitvah mam pa dodatno pa odpravljanje težav. pa kolk bitno sliko hočem

muzičar ::

desni klik miška na namizje > settings > advanced > "ime tvoje grafične kartice" > Clock Frequnecy settings

Lynx ::

jaz nimam nobenga clock frequency:(

AndrewSmith ::

Ce si nalozu coolbits ga mas 100%.
Bolje si oglej.
Tako zgleda zadeva....

1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Zgodovina sprememb…

Lynx ::

ka coolbits se more odpret v svojem oknu kot program pa ga morem met v meniju start pod programi?? jaz ga nimam

muzičar ::

Lej coolbits je registerski ključ ki omogoči da se ti v Nvidia settings prikaže clock requency settings kot je zgoraj opisano in prikazano.

Lynx ::

pod nastavitvami mo odpre odpravljanje težav in dodatno. dam dodatno not pa piše: splošno, kartica, monitor, odpravljanje težav, upravljanje barv. to je vse

Lynx ::

dodatnega zavihka ni z grafično

muzičar ::

Aaaa že vem kaj je. Daj si dol najnovejše gonilnike s tukaj. Potem bi moglo to delat. Če ne bo pa še enkrat po namestitvi zaženi coolbits.

Lynx ::

mirror 1 si dol loadam pa naložim pa je to to

Lynx ::

če napiše da bi lahko oslabil delovanje v prihodnosti in da mi windows močno odsvetuje

Lynx ::

nadaljujem

Lynx ::

piše da za za nvidia geforce MX/MX 400 ni preizkušena za združljivost s standardnim windows logo. pa neki da mi microsoft močno odsvetije. ka naj dam vseeno nadaljuj

5er--> ::

ja

Lynx ::

sam če bo kaj narobe vam glava gre da mi bo kako čudno sliko začel delat. povem rezultate čez eno uro

5er--> ::

Temu se reče hvaležnost.:\
(Ko namestiš gonilnike, restartaj pc, nastavi nazaj resolucijo in barvno globino ter uvozi coolbits v register.)

Lynx ::

deluje!!! jeiii. zej mam pa tle core freqency 200mhz pa memory clock freqency 166mhz. za kolk lahka grem gor??

gfighter ::

So ti že povedali...

Pa navijaj postopoma po 5Hz in glej temperature in pregleduj z 3Dmark-om in opazuj če boš videl kakšne artefkte - pomeni da moraš zmanjšati frekvence.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

navijanje grafične

Oddelek: Strojna oprema
463105 (1950) Nwanko
»

7600 GT V Akciji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
10610580 (5202) asus
»

WINFAST A6600 GT ali XFX 6600 GT? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Kaj kupiti
74347212 (20714) AtaStrumf
»

6600agp za 34k sit (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
32616594 (10046) Nande
»

S čim in koliko naviti Leadtek A250 GF4 4200 64Mb ?

Oddelek: Navijanje
11849 (757) Tomson

Več podobnih tem