» »

Kako je ze z videorekorderjem

Kako je ze z videorekorderjem

Kaiser ::

Kupujem nov videorekorder, zanima pa me kako je s tem, ce ima VCR dva scart prikljuckka. Je en izhodni (za TV) drug pa vhodni, da lahko snemas iz, recimo, kamere?
Pa se ena zadeva. Ali lahko na scart prikljucim S-video signal namesto kompozitnega? Bega me tale stran....
"Very funny, Scotty. Now beam down my clothes!"

faca9 ::

Sam imam dva videorekorderja. Na prvem je en scart IN/OUT, drugi pa samo IN (decoder - satelitski). Na drugem videorekorderju, ki je višjega ranga, pa sta oba scarta IN/OUT, s-video IN/OUT, zadnji Chichi so OUT, sprednji pa IN, enako kot s chinchi je tudi s S-Video vhodoma.

LP,
David

Bodi pa pozoren na dve stvari:
1. scart kabel mora biti poln, kar pomeni, da deluje normalno v obe smeri.
2. če uporabljaš adapter iz shincha na scart, je zadeva enosmerna, razen če je na adapterju preklopnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: faca9 ()

matevzm ::

Scart je samo standard za prikljucek. Definirano je vse, kaj pa potem implementira proizvajalec videorekorderja, je pa vprasanje. Bos moral pri vsakem videorekorderju pogledati.

Kaiser ::

Ja, kako pa vem ali ima S-video scart prikljucek? Ponavadi prodajalci niso pravi naslov za taka vprasanja, kolikokr sem pa gledal po internetu pa tudi nisem nasel nic o tem pri opisih modelov. A mi lahko kaksnega priporocate?
"Very funny, Scotty. Now beam down my clothes!"

faca9 ::

Scart vhod ni isti kot S-Video. Scart je opisan na tem LINKU, S-Video pa na TEM.

Scart imajo praktično vsi videorekorderji, S-Video pa le boljši.

Še nekaj, če te zanimajo podatki o kakšni aparaturi, vprašaj raje serviserje kot pa prodajalce. Izkaže se, da stvari poznajo dosti bolje...

Kaiser ::

Ja, samo na tistem linku, kjer je opisan scart konektor prikazuje opcijo, da lahko nanj prikljucis tudi s-video signal in to je tisto kar me zanima. Ali lahko na scart vhod od videa prikljucis s-video signal iz kamere, recimo. Ali mora video imeti tocne specifikacije, da je ta opcija mozna in ali potem kompozitna vezava ne deluje. Kateri video ima tak scart prikljucek in koliko stnae me pa tudi zanima.
"Very funny, Scotty. Now beam down my clothes!"


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VHS v Divx in podobno

Oddelek: Zvok in slika
425987 (3577) francek1
»

Povezava S-VIDEO na TV (antenski priklop)

Oddelek: Zvok in slika
82316 (2126) danix1
»

TV-out in snemanje filmov na videorekorder?

Oddelek: Zvok in slika
91568 (1414) robinson33
»

Slika iz račualnika na tv

Oddelek: Pomoč in nasveti
151582 (1354) Dalmatinc
»

VooDoo3 TV-out in kabl S-video na SCART

Oddelek: Zvok in slika
271918 (1636) Caboose

Več podobnih tem