» »

Težava s psom.

Težava s psom.

Mati ::

Imam 11 let starega psa. Pred kratkim sva se s punco selila v novo hišo, ki je oddaljena nekje 4 km od prejšnje. Oe hiši v MB.
Opazila sva, da je pes ful v depresiji, ničesar ne je, ne pije itd....Po 5 dneh brez hrane in pijače sem ga peljal na infuzijo k veterinarju. Vendar se hiranje nadaljuje. Le s težavo kaj spravim v njega. Recimo včeraj sem mu šel v Interspar kupiti piščančje zrezke pohane, danes pohan oslič, vendar vse to s težavo poje ali pa sploh ne.

Dnevno ga voziva k stari hiši, kjer ga obiščejo prijatelji, tam se malo razvedri, ko pa se peljemo domov pa spet depresija totalna. Drugače je s psom vse ok pravi veterinar. Kri - ok, urin - ok, bla, bla.

Ali je imel že kdo podobno težavo in kako jo je rešil. S psom se ful ukvarjava, jaz sem cel teden doma ostal in nisem šel delat, da sem z njim....

Kakšne ideje?

Vice ::

Pelji ga k šrinku.

miko 55 ::

če nisi preveč navezam ga pusti pri stari hiši, sam pa si novega omisli...

BigWhale ::

Je kak kos pohistva ali kak drug predmet od stare hise na katerega je bil pes navezan? Prinesi ga k novi hisi.

whatever ::

Mogoč si se mu zameril, pa gladovno štrajka.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

jype ::

What BigWhale said.

Verjetno bi rad imel omaro, katere vogal je zgrizu, ali pa kaj podobnega.

Za psa je selitev vedno ful stresno dozivetje (seveda odvisno od posameznega psa, ampak vseeno). Ce imas moznost, ga pa res pusti pri stari hisi, ker je tam doma.

WarpedGone ::

Ce imas moznost, ga pa res pusti pri stari hisi, ker je tam doma.


A ni 'splošna resnica' da se pes naveže na gospodarja, kot človeka? Po zgornji trditvi je gospodar bolj nujno zlo, psu gre za teren?
Zbogom in hvala za vse ribe

BigWhale ::

Seveda gre za oboje. In kombinacijo obojega... :)

Phil ::

Seveda gre za oboje. In kombinacijo obojega... :)

AFAIK naj bi se pes bolj vezal na okolje, psica pa na ljudi. Kje sem bral tole niti ne vem, tako da je lahk bolj tko tko.
LP

mihec87 ::

Kje je pa v prejsnji hisi pocival oz spal(kaka blazina..mogoce tisto pogresa kak fotelj itd..)
Daj psu kaksno ogromno kost al pa kj probi se tut mogoce igrat z njim..pac v bistvu mu manka neki kar je prej lahk delu zdj pa ne more vec(verjetno)..

Mati ::

Dobro saj vem, da je tole loža, vendar res ne vem zakaj se morajo v temah vedno pojavljati najrazličnejši debili in pametovati o stvareh, o katerih nimajo pojma.

Pustil sem ga že pri stari hiši, vendar je lajal in cvilil, ker je bil cele dneve in noči sam. Tja sem se peljal 3 x na dan, da sem ga nahranil in odpeljal na sprehod. Bom pa probal kakšno stvar iz stare hiše prinesti zraven, morda bo pomagalo.
Glede hrane je tako, da trenutno ne je. Le s kakimi dobrotami ga nekako uspem nafotrat, da preživi. Tudi veterinar mi je svetoval, naj mu nudim zdaj kar ima izredno rad, tako da ideje o pasji hrani trenutno niso koristne.
Prakticiram pa sedaj, da ga dopoldne peljem k stari hiši, proti večeru pa ga vzamem s seboj k novi hiši. Upam, da se bo tako navadil na novo okolje.

Tisto o motiki in podobnem pa je itak za v koš.

perci ::

Če misli še kdo bit zlo pameten, lahko tut nazive začnemo talat ;(. Govorim za tiste, katerih posti so rdeče barve.

mihec87 ::

Lahko probas tut da se pri novi hisi igras z njim npr mu meces palico po vrtu zogo.. ce bo hotu laufat..Ne vem nasa psica je ful navezana na eno tako penasto blazino na kateri spi..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

;-) ::

pa kaj si mel tega psa skoz doma-ga nisi nikamor peljal, ko si še bil tam doma...pa ne mislim to sprehod ampa kdrugo okolje in tako dalje.

jaz mam malo psičko, pa gre povsod zravn mene-morje, izlet, v hribe,..pa pomoje nebi blo težav če bi se preselili.

pa še če se bo kdo najdu ko bo reko, da je pes prevelik (mogoče v tem primeru);
poznam primere, k majo ovčarja povsod zravn u avtu,...

pomoje se to zgodi, ko pes ni navajen novega okolja...ker je vse življenje preživel na istem oz. še kakih 100m na sprehodu pa konc. Tist o pohištvu pa ni najboljša zamisel...raje mu daj kako koco, ko je ležal na njej ali pa predpražnik, pa uto al v čem je živel.

nesmiselno bi blo met star kavč v sobi-ker je pes navezan nanj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Mati ::

Seveda sem ga tudi kam drugam peljal. Vedno bolj se mi zdi, da za njegovo obnašanje ni kriva selitev, pač pa verjetno starost. Sedaj niti pri stari hiši noče več jest in je povsem shiran in brez energije. Vse živo sem že probal od igrač do zrezkov...vendar gre na slabše.

Počakal bom do ponedeljka potem se bom moral odločiti ali ga odrešim muk. :'(

;-) ::

če nebo šlo na bolje je res najbolje da ga odrešiš muk ja...nima smisla da še trpi kak teden, preden sam konča...

pa še slabe vesti neboš mel

Mati ::

Psa sem pravkar odrešil muk v dežurni ambulanti.

Hvala vsem za dobronamerne nasvete.

Doman ::

Pametno!!! Jaz bi uvedel inekcijo tudi za ljudi!

;-) ::

moje sožalje.

si pugumen,jaz ga nebi mogel-bi rekel raje kakemu znancu

Trubadur ::

OF

Kam dajo potem vse te poginule pse?
Berite Thomasa!

madviper ::

@Mati
Jaz sem mel podoben primer. Psa smo mel pri stari mami, na vasi, kjer je pes mel ogromen teren na voljo za gibanje. Potem se je stara mama preselila v mesto k stricu. Pes je bil malo mlajši od tvojega, vendar se v novem okolju ni mogel privadit (omejeno gibanje na dvorišču ipd.). Edino kar ga je vezalo na stare čase je bil stirčev avto.

Problem smo rešil na enak način kot ti. Je pa res, da ni bilo problemov s prehranjevanjem.
I'd like to do something crazy!

whatever ::

Pomojem poginule pse zažgejo. To bi bilo edino logično in pravilno. Ali pa jih izvozijo v kako Korejo, Vietnam...
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Vajenc ::

Sožalje Mati za izgubljenega kompanjona.
Drugače, pa bo za tistega, ki bo uradno, v kakem velikem mestu, npr. LJ, odpru prvi pet sematary, to zelo donosen posel.

bozickus ::

Mati, iskreno sožalje.

Sam sem imel psisčko srnastega pinča 14 let (!!!!) in sem bil nanjo bolj navezan kot na žlahto.

Ko sta jo starša peljala na injekcijo, je blo zelo hudo za vse nas.
Še huje je bilo, ko smo jo pokopali v vrtu ob rododendronih. (zanimivo, da je letos krvavo-rdeče barve).

Zdej imamo psičko iste pasme.
Priporočam ti, da se odločiš za nakup novega čim prej, ker, če si bil navezan na psa, te bo full matralo, ker nekoga ne bo ob tvoji nogi, ko prideš domov (razen žene :) ).

Koliko placa okol hiše pa imate?
Priporočam ti kakšnega manjšega psička. Lahko ga vzameš kamorkoli, nimaš problemov z dlako, prostorom, daljša življenska doba..

Naša pokojna je videla več krajev, kot nekateri ljudje (Bled,morje, tujina....).
Sedanja pa bo tudi šla na Kanarske otoke ( starša gresta malce na lepše).

Ko bi vsaj mene, sina, vzela :D :D :D
Carpe diem permaneo!

Mati ::

Hvala vsem. Res je hudo, nikoli si nebi predstavljal, da ti lahko pes tako pod kožo zleze. Punca še danes joče, pravtako je meni ful hudo, ker nekaj manjka.
Prostora imam v novi hiši okoli 40m2 na terasi, pri stari hiši neprimerno več, vendar se mi zdi, da je njega bolezen oz. starost načela, ker se včeraj sploh vstat več ni mogel, pa smo bili cel dan pri stari hiši. Edinokrat, ko se je vstal je bilo takrat, ko sem se po 2 urah vrnil domov z avtom in me je od daleč slišal. No takrat se je vstal in gledal kje bom prišel. Ko sem ga pocartal in pohvalil se je zavlekel v hišico nazaj in se niti premaknil ni 2 uri. Vmes je še bruhal.

No takrat sem se odločil, da ne bom čakal do ponedeljka in začel iskati alternativo. Zmenil sem se z dežurnim veterinarjem, da ga odreši še isti večer, ker nisem želel, da ima pes tako dolgo noč pred seboj.

Tja sva ga peljala s kolegom, ki ga je imel tudi zelo rad. Zraven sem pa bil do konca in ga držal v rokah. Čeprav je bilo zelo hudo je to najmanj kar sem za psa lahko storil v tistem trenutku.

Mati ::

Aja še to. Zamenjave si ne bom nabavil, in tudi vprašanje, če še bom imel kdaj psa.
Čez mesec dni dobiva punčko, tako da pride novo življenje k hiši.

Drugače pa če bi moral izbirat, bi si vedno izbral isto pasmo, kot sem jo zdaj imel.

Trubadur ::

>Čez mesec dni dobiva punčko, tako da pride novo življenje k hiši.

Čestitam ;)

Kere pasme je pa bil?
Berite Thomasa!

Mati ::

Bil je Pit Bull. Vem, da se sliši grozno, vendar v 11 letih ni pokazal nikakršne agresije ali želje, da bi kogarkoli ugriznil.
Načeloma se ga je pa tudi redkokdo bal, ko ga je videl, ker je imel tak nedolžen pogled. Saj če bi vedel kako bi postiral eno sliko gor.

Pa hvala za čestitke.

gzibret ::

Moje sožalje. Čeprav nimam psa pa sem videl izraze na ljudeh, ki so psa imeli in jim je umrl. Sicer pa, tak je življenje, jeb** ga. Nič ni večno. :(

> Kam dajo potem vse te poginule pse?

Grejo v kostno moko, pol pa v TE Šoštanj (ne tega vzet za resnico) >:D
Vse je za neki dobr!

Mati ::

Psa pustiš v ambulanti, oni pa ga odpeljejo potem v krematorij.

Tukaj pa slika, ko je bil star okoli 9 let.

strictom ::

Luban je :))

Mi mamo 5 let staro psičko. Še v življenju ni ugriznila koga. Razen ene sosedove psice ki je dvakrat večja kot ona (pa naša je še bolj napadalna ker ima mlade :) ). Sploh si ne morem predstavljati kako bi bilo če bi jo moral dati uspavati.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

kajpravis ::

Zelo milo gleda, zelo lep pes menim, da ti ga je bilo res zelo žal saj je 11 let dolga doba in si se navezal nanj, preživel veliko lepih trenutkov. Vadi pa, da si en mesec pred porodom naredil edino prav, saj bi se ti lahko zgodilo, da bi bil pes ljubosumen in bi moral vedno paziti na psa. Enkrat bi že prišel čas tudi za to in bi ti bilo kasnej žal, sedaj pa boš dobil otroka in bi imel manj časa za psa. Če pa ga nimaš dve uri na dan, pa je škoda imeti psa.
Pa še to: vzgoja psa in otroka je podobna, tudi če se malo čudno sliši. Ne popuščaj, bodi dosleden.

klemen22 ::

Hvala vsem. Res je hudo, nikoli si nebi predstavljal, da ti lahko pes tako pod kožo zleze. Punca še danes joče,....

A pa dej no sej vam ni umrl kak sorodnik no.:\

Zraven sem pa bil do konca in ga držal v rokah. Čeprav je bilo zelo hudo je to najmanj kar sem za psa lahko storil v tistem trenutku.

Pravilno.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Looney ::

A pa dej no sej vam ni umrl kak sorodnik no.


Ah, prosim te, no! očitno še nisi mel kšne res dobre domače živali, al si pa totalno brez čustev!:\ na žival se človek naveže kot na človeka. nekateri imajo svojega psa še raje kot najboljšega prijatelja, tako, da so taki komentarji čist zgrešeni. za usmrtitev svojega dolgoletnega prijatelja moraš met res živce. to je namrač š hujš, kot če sam pogine!:(
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

klemen22 ::

Ah, prosim te, no! očitno še nisi mel kšne res dobre domače živali

Imel sem veverico
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Looney ::

no, potem pa pač velja druga trditev! no, jst še nisem imela psa, ga je pa imela moja dobra prijateljica in je bil njen pes vedno z nama in ko je izginil je bilo hudo tudi meni. vem pa kako je izgubiti kakšno drugo domačo žival... npr. zajčka ali skakača... ni prijetno!

tako, da res občudujem ljudi, ki so sposobni dati uspavat svojega ljubljenčka...:(
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pes izbruha vse (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8410976 (8755) jype
»

Resen problem s psičkom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6812324 (10437) koyotee
»

prepovejmo pse v mestih! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10922339 (20588) krneki0001

Napad psov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20114351 (10874) Tody

Več podobnih tem