» »

Razvoj analognih fotoaparatov pod velikim vprašajem

1
...
3 4
5
»

Daedalus ::

Če so 50 pin priključki, pol dobiš kontroler za 2-5k (rabljen). Če so 68 pinski, 5k pa gor. Še vedno krepko pod 70k + kontroler...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

aljazh ::

Kaj pa uporaba miniDV kaset za arhiviranje podatkov (fotografij)? Nekoč sem zasledil nek programček, ki omogoča, da računalnik prepozna miniDV deck (ali videokamero z DV IN vhodom) kot tračno enoto. Na eno 60 minutno miniDV kaseto gre namreč okoli 13GB podatkov, cena teh kaset pa se giblje med 1.000 in 1.500 SIT (srednji kakovostni razred). Ali ima kdo kakšne izkušnje s tem?

BigWhale ::

Matev, svetujem ti, da si vse slike das izklesati na glinene ploscice. So dalec najbolj obstojne od vseh medijev!

Se par tisocletij ti bodo zdrzale!

jype ::

Matev, ce bi znal brat bi prebral, da moj program za pisanje na kaseto uporablja tar.

Kdor ne bo znal cez 50 let raztarat ene DDS3 kasetke je po domace povedano bukov.

In moj program bo se vedno tu in se vedno deloval na vecini resnih operacijskih sistemov.

Resitve za varnostne kopije pac morajo biti odprte, ali pa so nicvredne, ker nobeno bankrotirano podjetje ne ponuja podpore za svoje resitve.

Brane2 ::

Mene pa zanima, če je DAT res tako obstojen medij.

Kot jaz dojemam te stvari, je mišljen bolj tako, za rotacijski daily backup in ne neko otratrajno hranjenje.

Magnetni zapis tudi degradira sčasoma, še posebej če je na navitem traku, katerega sloji v navitju lahko vplivajo drug na drugega.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Matev ::

Kdor ne bo znal cez 50 let raztarat ene DDS3 kasetke je po domace povedano bukov.


čez 50 let ne bo več dd3 kasetk, ne bo več dds3 pogonov, ne bo več tara
ne bo več marsičesa

tele tvoje kasete bodo kot perforirani papirnati trakci sedaj (tisti pisani trakci z neko inačico brailove pisave)

kaj ti nucajo?

nič

a lej ga zlomka - navadna fotka bo takrat še vedno kompatibilna z vsakim človekom

ssitcm ::

Mogoče malo off topic: Nekaj novic iz EOS Magazine (31.05.06)

TIPA award for EOS 5D

Every year, editors of photo magazines which are members of the Technical Image Press Association (TIPA) vote for their favourite products. Among the cameras to receive an award this year is the EOS 5D - the best D-SLR professional camera. The citation from the editors reads:
"The EOS 5D is the first digital camera that offers a full-frame, 24x36mm sensor at a realistic price, and there’s no compromise on image quality. With 12.8 million pixels available, there’s plenty of resolution for huge prints, and they’re big pixels, too, which means lower noise and higher quality in the final image. Picture sharpness is excellent, and the high resolution and superb image processing means artefacts are rendered invisible. Moreover, the size of the sensor means that the actual focal lengths of Canon EF lenses are used, and with no ‘crop factor’ to swing the results, this gives the angle-of- view and the large viewfinder image that 35mm film photographers know and love."


Significant price increase for film

It seems that there is more pressure on film users to switch to digital. Kodak is increasing the price of its consumer and professional films by as much as 17%. Fuji film is also going to cost more. Rising raw material and energy costs are to blame.


Consumers confused

Half the consumer electronic products returned to stores in the US are in good working order, but customers can't figure out how they work, says a recent study conducted at the Technical University of Eindhoven, in the Netherlands. On average, American consumers will try for just 20 minutes to get a new gadget to work before giving up.

Brane2 ::


čez 50 let ne bo več dd3 kasetk, ne bo več dds3 pogonov, ne bo več tara
ne bo več marsičesa


kar se kasetk tiče, nisem ravno prepričan. Tudi danes še dobiš recimo 5,25 flopi, ki je star že koliko- verjetno kakih 25 let ali več.

Da o 8 inčnih ne govorimo.

Kar se softverja tiče, je stvar še manj porblematična. Danes lahko na PCju poganjam recimo ves SW za Spectruma, za starejše stroje pa še toliko lažje.

Za kak Eniac verjetno lahko napišeš emulator tudi sam za štos in poganjaš programe zanj.

Ob današnjih skenerjih tudi čitalnik papirnih kartic ni problem.


Vse to ob predpostavki, da vmes niti enkrat ne boš zamenjal formata in skopiral stvari s starih medijev ne veliko večji in hitrejši novi medij.


tele tvoje kasete bodo kot perforirani papirnati trakci sedaj (tisti pisani trakci z neko inačico brailove pisave)

kaj ti nucajo?


Hja, če se ravno trudiš, se vedno lahko postaviš v neoptimalno situacijo in zaogvarjaš uporabo nižjih tehnologij.

Kaj ti nuca analogni fotoaparat, če nimaš filma ali dostopa do laba ?

Takrat z barvicami na papirju lahko narediš vsaj skico tega, kar vidiš, pa še dodatnih kemikalij in razvijanja ne rabiš.

Poleg tega, škljocanje z aparatome jemlje poslu pomembnosti in dovoljuje fotkanje vsakmu cepcu.
Ročno slikanje ali risanej pa zahteva predanost in trening, končni rezultat pa je zaradi vloženega truda veliko bolj cenjen...

Če se pališ na take stvari navali. Jaz sem bil zmeraj bolj levi za risbe...


a lej ga zlomka - navadna fotka bo takrat še vedno kompatibilna z vsakim človekom


Ampak kaj boš glede zgubljene informacije s papirja, ki je med tem časom zbledel ?
Kako narediš iz njega več kopij brez izgube kakovosti, če jih rabiš ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

jype ::

Matev> čez 50 let ne bo več dd3 kasetk, ne bo več dds3 pogonov, ne bo več tara

1/8" tape lahko dames preberem, pa so tukaj od 60ih let.
tar je tukaj od maja leta 1975, kar pomeni da je 30 let cisto OK prezivel. Ne vidim zakaj ne bi naslednjih 500.

Matev> ne bo več marsičesa

Morda mene, podatki zagotovo bodo in tudi interpretirat jih ne bo tezko.

Matev> tele tvoje kasete bodo kot perforirani papirnati trakci sedaj (tisti pisani trakci z neko inačico brailove pisave)

Niti ne. Glej zgoraj.

Matev> a lej ga zlomka - navadna fotka bo takrat še vedno kompatibilna z vsakim človekom

Mhm. In ker imas v svojih albumih manj kot 1000 fotk, je to zate primeren nacin shranjevanja in urejanja slik. Zame pac ni, ker imam fotografij ze zdaj vec kot 50.000.

Matev ::

če jaz fotko založim in pozabim nanjo in jo po 20-tih letih zopet po naključju najdem je čisto OK (recimo)

če pa pozabiš ali založiš bite nekje - je zelo velika verjetnost da se v 20-tih letih izgubijo za vedno

BigWhale ::

Ja, to je zato, ker si raztresen in pozabljiv, kasetke pa niso nevem kako pozabljive in ne pozabljajo bitov. In tudi ce kak bit pozabijo, so tukaj nacini redundance.

In te stvari drzijo se precej dolgo casa....

Sicer pa, koliko glasbe imas na voscenih valjih? Audio kasetah? vinil ploscah??

perci ::

Matev je tukaj pač hudo zabluzil in vedno globlje tone. Jasno, da sedaj ne bo priznal, da se moti. Raj ne več drezat, sej vsi vemo kdo ima prav.

Matev ::

no kar mislim sem povedal
če komu ni všeč moj pogled in moje ocene naj se zamisli in začne opazovati okolico
nisi vsi ljudje enaki

BigWhale ::

Ne, tvoj pogled je cisto ok. Analogno je boljse od digitalnega.

Torej, koliko voscenih valjev imas? Vinilk (ti bomo tudi papirnate plosce, ki so se na 70 obratih furale steli!!)? Audio kaset?

Te papirnate plosce so v bistvu se najbolj podobna analogija fotografiji na filmu/foto papirju.

No koliko, pa lahko navzgor zaokrozis!
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel Core 2 Quad Q6600 (95W in 105W) v čem je razlika???

Oddelek: Kaj kupiti
7897 (897) macgajver
»

Sony decembra s prvim komercialnim OLED TV zaslonom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
5011129 (8604) lukanium
»

Plažni čuvaj vaših napravic (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
518412 (6482) Fizikalko
»

Sony-eva kriza identitete

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
173835 (3130) Matevžk
»

Cenejši Hi-End Teac Esoteric DVD predvajalnik

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
123732 (3277) Azrael

Več podobnih tem