» »

kaj je boljše?Kupljen Router ali star računalnik? +nekaj o UPS

kaj je boljše?Kupljen Router ali star računalnik? +nekaj o UPS

;-) ::

Zdravo

Prvo kot prvo nimam pojma v kaj se spuščam..torej pomagajte.

Ko sem kolegu razložil moje želje mi je rekel naj si nabavim UPS in še en računalnik (do 20k).

In sicer...rad bi popolno zaščito računalnika, pred virusi in vdori in pred strelo.

prvi problem naj bi rešil tako da bi pred svoj računalnik povezal enega manj zmoglivega (kot firewall pač) da če bi prišlo do vdora bi bil vdor v ta računalnik, ne pa mojega. Ali je kuplen router boljši???

Drugo težavo (strelo ali prenapetost bi rešil z UPS zaščito).

Torej pomagajte mi izbrati stvari, ki jih naj kupim, kakšen računalnik bi bil zmožen tega dela,če je boljši router lahko kakega predlagate...??? in kakšen UPS (do20k) bi mi priporočali?
kaj če prad ups postavim še en element (v OBI.ju jih majo za 2k deluje pa kot prenapetnostna zaščita). A bi bilo to varno potem???

moj komp če Vam kaj pomaga:
Gigabyte GA-K8NS
AMD SEMPRON 3100+ 64bit
1 GB ram
2x80 GB disk

pa priključen sem na triero 1536 / 256 kbps.

HVALA!
  • spremenil: ;-) ()

jan01 ::

Prvi problem čisto napačno rešuješ.
Dobi(kupi?) dober antivirus(npr nod32, kaspersky, bitdefender).
Rabiš še en firewall. Sam imam trenutno outpost, ki mi je kar dober(dobro, ker te sili v boljše konfiguracije!). Prej sem imel zone alarm, ki je tudi zelo dober firewall(slabost je le, da te ne sili v podrobne konfiguracje, ampak kar privzeto za npr porte pri programu da na any, medtem ko te npr outpost sili, da vse dobro, pravilno nastaviš). Nekateri priporočajo sygata, keriota,...
Firewall ni zadeva, ki ti stalno teži, prekinja povezavo itd, ampak zelo uporabna zadeva, ki jo moraš samo pravilno nastavljat! Za vsak program na internetu pobrskaj katere porte in protokole rabi in kam ter si pravilno nastavi!

Ne skrbi, sigurno ti ne bo nihče vdiral v tvj računalnik, zagotovo se ne splača!

;-) ::

outpost-a že mam pa deluje dobro...
sam zarad irca me pa mal skrbi, ker fejst ddosajo pa vdirajo pa me zanima če bi bil kaki router odporen na ddos...itd.

Microsoft ::

Tezko je rect, kaj je boljse. Ker slab ruter je vseeno boljsi od napacno nastavljenega racnualnika. In obratno.

Sicer pa lahko ima racunalnik prednost pred routerjem, ker ponuja vecjo kontrolo nad prometom. Jst recimo imam ISA 2004. To mam predvsem zaradi boljse kontrole nad blokiranjem bannerjev, tako inbound kot outbound filter, ter logiranje. Sicer pa stvar poleg tega uporabljam tudi za namen ucenja, ker malo raziskujem, kaj se dogaja v omrezju, ker prakticno vse logiram v SQL 2005. Potem pa z raznimi queriji preglejujem vsebino in sledim posameznimi "incidenti".
Recimo, tule in tule sem zbral nekaj informacij o tem, kaj se je dogajalo na omrezju en dan.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

destiny ::

Meni se bolj dopade router. Računalnik je večji, porabi več energije in vsebuje več komponent, ki lahko crknejo, hkrati pa imaš z routerjem manj sranja z nastavljanjem vseh potrebnih stvari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: destiny ()

Gwanaroth ::

In potem bo kupu en cheap router za 20k pa bo spet jamral, da zakaj mu ne delajo p2p programi in zakaj ima pri emule lowid..

Jst ti najprej predlagam, da si daš en antivirus + firewall ter vse podrobno nastaviš. Če ti ne bo zadostovalo, eno staro kišto (P100 je dovolj) + en linux in iptables-based firewall.
Lights often keep secret hypnosis..

steev ::

Eno staro kišto z dvema mrežnima in s 64 MB rama pa M0n0wall gor naložit.
:|

destiny ::

Za 20 dr.fig-ov dobiš čist spodoben router, ki pozna besedo WiFi in s katerim nimaš nobenih težav, npr. nekaj v stilu Asus WL500G delux, nekateri netgearovi, linksysovi in drugi produkti.

steev ::

Za 5 dobiš tak router z monowallom da prekosa tega asusa v vsem.
:|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri firewall? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Informacijska varnost
413130076 (19563) Qushaak
»

Nakup routerja - 300 uporabnikov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1309667 (6696) Spock83
»

Router za manjše podjetje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1178055 (6110) madmitch
»

Zakaj toliko 139 in 445?

Oddelek: Omrežja in internet
71505 (1419) Bakunin
»

Kaj uporabljate za zaščito in čistost vašega sistema?

Oddelek: Programska oprema
151640 (1405) pivo

Več podobnih tem