» »

Stari disk na še starejšem računalniku

Stari disk na še starejšem računalniku

Quickbeam ::

386ka se mi noče zagnat, po memory testu javi HDD controller failure. Verjetno je to zato ker je disk 2.5GB, biosi so pa takrat prepoznal nekje do 500MB. Kak bi se dalo to lepo rešit?
Bios upgrade (ima Amibios 386dx ISA...)?
Ve kdo za kakšen program ki reši to zadevo, da bi prepričal bios naj prepozna večji disk?

Binji ::

BIOS upgrade.. LOL! Nc ne bo.
Drgac pa ne verjamem da je zarad tega.Si kabel prav obrnil? Kaj s kasnim drugim diskom dela?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Quickbeam ::

Haha ja najbrž sem kabl narobe vtakno noter.
Kaj pa kak overlay software za western digital bi se najdo kje?

LojzePek ::

Po moje je najboljš da sfriziraš disk. Tam morš mostičke naštelat - zalotat.

Quickbeam ::

Kaj?
?

Samson ::

Ma dej pek, kaksno friziranje, kaksni bakrači....Simons, ti dej sam disk manager od proizvajalca diska, naprimer ce je WD dej njihov, ce je Seagate, dej njihovega, pa bos notri nasu opcijo, kjer se nastavi, da stari biosi vidjo celoten disk, kolikor ga je. V tem primeru se ti v MBR diska nasere programcek od Disk managerja, in spremeni zadevo tako, da je potem poln format diska...Srecno.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Quickbeam ::

Zdaj sem zamenjal IDE kabl in dela (mislim kaka huda fora), tudi boota se z diska. Problem pa nastane ko gor obesim še CDROM, potem pa spet - HDD controller failure :\
Kaj nej zdej probam spet s kakim tretjim kablom?

SasoS ::

To je vseskupi en velik problem. Namreč: Verjetno mašina nima niti EIDE krmilnika...že sami IDE krmilniki imajo omejitev 528 MB (poleg biosa...), zdej mogoče da se da s kkšnimi diskmanagerju to urihtat, sam jest s tem nimam izkušenj. Vem pa, da so ATAPI standard (cdromi...) dodali šele pri EIDE krmilnikih, tko da močno dvomim da bo CDROM deloval. Žal, pomoje je edina možnost da kje probaš dobit EIDE krmilnik (težko, hehe, sam enga VLB mam še v omari za rezervo, sam žal ti ne morem dat :D), al pa dobiš cdrom, ki ga priključiš na zvočno...

Quickbeam ::

Kje je moj stari Mitsumi double speed :)

Binji ::

Jst mam ene par kontrolerju ce cs
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Quickbeam ::

Če dela, potem rabim samo enega.

Sandi79 ::

Ja 386-ka in gotovo uporabljaš DOSovski FDISKver do 6.0 ki podpira do 512 MB sformatiraj disk z W95 Fdiskom in ga bo zaznal do konca. Glede CD-roma... na kontrolerju so mostički(jumperji), preveri če ni prišlo do spora naprav. 2 naprave bi ti na tem kontrolerju obvezno mogle delovati. Če pa ne pa si dobi EIDE krmilnik.
386 nimajo VLB slotov !
Alexsss

diso ::

ka kaj hudiča se sploh še lahko rabjo 386-ke. a si ne bi raje omislili kakšnega zx spectruma cal commodorja.

rojniki ::

jz bom znoru.vse sn probu nardit pa mi ne rata.isto mi javi napako HDD controller failure.ka naj nardim????nujno!!plosim
border


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bios ne zazna sata diska

Oddelek: Strojna oprema
323633 (3139) amigo_no1
»

Sestavljanje kište

Oddelek: Kaj kupiti
172117 (1651) sequAn
»

Odprtokodni procesor S1

Oddelek: Novice / Procesorji
252969 (2231) krneki0001
»

BEEEEP...BEEEEP...BEEEEP ????

Oddelek: Pomoč in nasveti
202349 (1944) prestopnik
»

POMOČ

Oddelek: Pomoč in nasveti
7963 (845) scenic

Več podobnih tem