» »

POMOČ

POMOČ

scenic ::

Na novo sem namestil OS WIN98 SE SLO, plošča je Epox EP BX7+100, 264 rama celeron 633 in dva diska.
Moti me, ker imam v sporu naslednje :
Primarni IDE krmilnik(dvojni fifo)
Sekundarni IDE krmilnik (dvojni fifi)
Pri krmilnikih za USB:
Neznana naprava
In pri SCSI krmilniki:
HTP370UDMA/ATA100 Raid controler

Aja pa še to v sistemu ne najdem CD pogona, ga sploh ni čeprav mi dela?

Hvala

miranpozar ::

Kako to misliš v sporu? Ali imaš mogoče v upravitelju naprav kakšne rumene klicaje ali vprašaje pred temi napravami? Zelo verjetno nisi naložil gonilnikov za HPT370 krmilnik za EIDE naprave. Na ta krmilnik imaš verjetno priklopljen CD-ROM in ti zato ne dela!
Vglavnem... inštaliraj driverje!

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

Gh0st ::

glede CD-ROMA:
preglej config.sys ce imas mogoce ukaz za nalaganje napacnega CDROM driverja. najbolje je da sploh nimas cdrom naprave definirane v config.sys. mogoce je spor med zvocno in cdrom-om. Jest sem mel tako, ker je bil cdrom driver obenem tudi sound card driver. Kaj tako cudnega pa se ne v celem lajfu.
dobar da je un cdrom ze romal v kanto :-)

drgac za IDE driverje in kontrolerje:
primary mora bit na svojem IRQ-ju, secondary pa na svojem.
preglej tudi jumper master/slave na diskih in cdromu.
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

scenic ::

Meni zadeva še vedno ne dela kljub temu, da sem naložil driverje, ali je mogoče kriva mrežna in ali je bolje da jo pri namestitvi OS izpulim.

Hvala

[t502] ::

Ob novi plati (ne tako pri procesorju) je priporocljivo nanovo instalirat OS. Ker so lahko kaksne nastavitve v sporu itd. :D

No to je moje mnenje.

[t502]

ToniT ::

Pod prvo:
Zraven matične plošče si moral dobiti driverje za čipovje. Najprej to namesti, če ne bo v redu, pa začni izklapljat posamezne naprave - prva, ki bi lahko delala probleme, je SCSI kontroler.

LP

scenic ::

V tem je tudi en konc problema, saj mi je ista konfiguracija delala kar nekaj časa brez problemov. Ker pa bom v kratkem dobil ISDN se si rekel, da bom na novo naložil OS.
Tu se pa zatakne. Sformatiram disk, naložim sistem, CD rom driver in začnem z instalacijo winsow.
Vse gre kot po maslu, le na koncu v "upravitelju naprav" ni CD ROM-a. V sporu so komponente, ki sem jih navedel zgoraj, gonilnike za HTP370... namestim pa so še vedno v sporu.
CD ROM mi sicer dela pri setup-u kakega špila pa se pokaže začetno okno potem pa izgine, kot da se sploh ni nič zgodilo..
OS sem naložil že nekajkrat in zmerom je enako.
Ali je to mogoče kaj HARDWARESKRGA ne vem.

Hvala, če se komu to da brati in celo odgovoriti.

Lp





scenic ::

Glupa fora, ponagajal mi je virus v memoriji... šele po dveh dneh sem pomislil nanj.

Brez zamere.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Enojni disk na RAID kontroler (brez RAIDa)

Oddelek: Pomoč in nasveti
101378 (1235) neres
»

Izdelava zagonske diskete!

Oddelek: Operacijski sistemi
101682 (1499) Lincolin
»

CR-ROM !!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
5909 (773) Eric Cartman
»

Problem zunanjega CD-roma... POMOČ!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
71112 (1017) Ribicija
»

namestitev CD-ROM-a v novem računalniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
112094 (1934) nando

Več podobnih tem