» »

help win xp administrator je zaščiten z geslo

help win xp administrator je zaščiten z geslo

bosstjann ::

kako izbrisati ali izvedeti to geso

imam dostop do računalnika kot uporabnik v skupini administratorjev nimam pa gesla za administratorja

ki ga nujno potrebujem

BojlerTM ::

uprasi administratorja :)
jah, kle ni posebej user Administrator(le ce ga ti tko nardis) ampak vsi ki imajo administratorske pravice. Torej, kaj ti je storiti? Pac gres v control panelu v user acounts in sperenis komurkoli geslo (Admini naj bi bili prijazni..)
ce pa ne, pol pa jebat ga..
"Salt?"
"Pepper?"
"Oh, it's...it's all right. I don't like you either."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BojlerTM ()

Matek ::

Sej če si admin, lahko gledaš podatke od drugih userjev, al ne?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

BojlerTM ::

madmanmato: jest lohk :)
"Salt?"
"Pepper?"
"Oh, it's...it's all right. I don't like you either."

Mercier ::

Desni klik na My Computer>Manage, Local users and groups>Users, desni klik na adminov račun>Set password...

Po tem se pa spravi še na grupe in se odstrani iz adminov, povišaj se pa v paver juzerja.
Svoji k svojim.

ToniT ::

Jako povišanje: iz Admin v Power User!>:D

Mercier ::

Saj je zdaj user - v administratorski grupi. Če gre ven je samo user. Potem se pa poviša.

Grupe pa ravno niso namenjene, da bi userji bili administratorji, pač pa bolj kompliciranim zadevam.

Daleč najboljše se mi zdi, če ima računalnik enega administratorja, ostali pa pač pravice, ki jih potrebujejo.

ToniT ::

To je tako kot s cenami. Najprej jih zvišam za 50%, pol pa jih znižam za 20%:D.

Glede administratorja se pa strinjam - več kot eden je že gužva.

bosstjann ::

fora je v tem da se gremo vojno na področju upravljanja računalnika

jest pomagam sošolcu en programer pa njegovemu očetu

sošolc za admina ni mel nastavljenega pasworda sedaj sta mu ga pa oče + programer nastavila


kako ga spremenit ali pa mi povejte en program ki zahteva gelo da dovoli dostop do diska že na nivoju dosa

pred naložitvijo OS takoj za BIOSom

pomagajte nama zmagati vojno

rc-car ::

Geslo za admin dostop ime eno samo majckeno vrednost. To je, da ga ne zmore zvedet vsak kekec in potem brisat stvari iz racunalnika in delat druge necedne reci.>:D
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Mercier ::

Dej ti ti malo bolj informativno. Koliko in kateri so akaunti, pa komu pripadajo, kdo ve katero geslo, v kateri grupi so.

CaqKa ::

kolkor jaz vem... če zbrises datoteko SAM zbrises admin password pa mislim da tudi njegove nastavitve...
bostjann
Pa če particija ni NTFS bi moral do diska dostopat z čisto navadno boot disketo, če pa je NTFS pa lahko z admin geslom dostopaš do nje tako, da vstaviš winxp cd, bootaš iz njega in daš opcijo recovery console.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

andrej ::

pri prisanju SAM datoteke zgubis vsa uporabniska imena in gesla, nastavitve pa ostaneko, ker so zapisane v Documents and Settings...

bosstjann ::

hvala za pomoč to z gesi sva zdej uštimala


zanima me če kakšen program ki se naloži pred OS in zahteva geslo

tako kot vidiš v kakšnem filmu (v stilu imate 30s časa da vnesete pravilno geslo potem pa format c:)

Mercier ::

Na starejših računalnikih sem videl, da so imeli gesla še pred winsi, ampak ne vem, če tudi pred dosom. Mogoče pa imaš bios, ki to omogoča.

Skratka, ne vem.

bosstjann ::

fora je v tem k bios geslo ne pomaga ker ga lako izkopiš s juperjem

CaqKa ::

Daj na ohišje ključavnico >:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne morem potrditi nadzor uporabniškega računa

Oddelek: Pomoč in nasveti
213554 (3278) gorenjc
»

[Windows XP] Vaš račun je potekel (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
11913865 (10700) fosil
»

problem z glavnim geslom

Oddelek: Pomoč in nasveti
203264 (2957) StratOS
»

[Xp] Kako jih zaklenit v nulo?

Oddelek: Operacijski sistemi
162384 (2016) Ice-Heki
»

Kako varen je Microsoftov požarni zid? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
535614 (5614) gumby

Več podobnih tem