» »

Linux vprasanja

Linux vprasanja

Matty ::

Se nekaj o Linuxu. Imam Mandrake 8.1.

1. ali zna brati linux tudi windows fat32 formatirane diske? To me zanima zato, ker bi rad videl da so razni fajli, npr. MP3 in DivX-i spravljeni na enem mestu, pa ce kej downloadam z WinXP za linux bi to tud rad pol v linuxu videl... Pravzaprav nekako niti ne samo pregledovati razlicnih diskov... (sem prevec navajen kot kaze na winse)
2. naj-urejevalnik web strani v linuxu?
3. kako pridt v direktorij, ki se zacne s piko... npr. .pub . Ker v "explorerju" ga ni vidt, nisem pa najdel nastavitve kako to pokazat. Namrec, nekaj sem downloadal v en tak direktorij, zdej pa ne znam do fajla!
4. instaliral sem tudi web server, v katerem direktoriju je postavljena prva stran, oz. v kateri direktorij moram posneti html fajle. Verjetno se to da kje dolociti, ce kdo ve kje :)

To je za enkrat vse. Ze vnaprej hvala!

GaPe ::

1. Valjda, pa ne samo FAT32, še mnoge druge.
Če hočeš z windows particije kaj pobrat jo moraš najprej "mountat" oz. priklopit. To narediš takole: mount -t vrsta naprava točka_priklopa oziroma mount -t vfat /dev/hda3 /mnt/winxp

To ti bo priklopilo particijo hda3 v direktroij /mnt/winxp.

2.) Koquer - the best, men je bolj od IE.
3.) cd .pub
"." pred direktorijem pomeni, da je skrit.

Ti priporočam, da si kupiš kakšno knjigo
Don't steal! The government hates competition.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GaPe ()

bastadu ::

1. Seveda zna brat fat32 datotečni sistem, sam moraš disk najprej mountat. To se naredi nekako takole:
odpreš konzolo in napišeš not (brez narekovajev seveda) "mount -t vfat /dev/hdaX /mnt/win". Namesto "X" napišeš številko diska, na keterem imaš tiste zadeve. Ko poženeš ta ukaz, se bo v direktoriju /mnt/win znašel celoten disk, ki si ga mountal. Pozor, če maš kor kakšen OS nikar ne briši tistih fajlov na začetku, če ne boš meu srnje...

3. Probej v konzoli z uporabo ukaz ls (ki je podoben ukazu "cd" v dosu)...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

bastadu ::

GaPe, za cele 4 sekunde si me šišno:D

simon ::

1. GaPe ti je dobro odgovoril
2. Bluefish ali paQuanta
3. v konzoli ti taksne fajle pokaze ls -a (-a show All files), not se premaknes z cd .ime_direktorija, v konquerorju pa imas nekje pod view menujem show hidden files.
4. Doloci se z direktivo DocumentRoot /pot/do/.. v /etc/httpd/conf/httpd.conf, potem pa znova zazenes apache (/etc/rc.d/init.d/httpd restart). Privzeto pa se v mandrake-ju nahaja v direktoriju /var/www/html/.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: simon ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prehod iz kernel-2.4.26 na 2.6.10 in problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
181404 (1263) Shaman
»

prilagajanje rad hat 9.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1395891 (4486) TICKO
»

Linux in particije

Oddelek: Pomoč in nasveti
101143 (1012) Gh0st
»

Pomoč...Linux

Oddelek: Programska oprema
161563 (1339) Gh0st
»

redhat 7.2 NTFS particije? kernel recompile?

Oddelek: Operacijski sistemi
91041 (928) CaqKa

Več podobnih tem