» »

Problem Z Konektorjom In Kablom Od Monitorja Pri Spajkanju

Problem Z Konektorjom In Kablom Od Monitorja Pri Spajkanju

eth0 ::

Stvar je taka, kabel za [LCD 17''] monitor [ne napajalni] mi je prekinjal nekje pri konektorju [15pinski navadn], pač včasih mi ni kazu vseh barv. Potem sem precviku kabel in šou po nov konektor da bi zaspajku na novo, namreč kabla ni mogoče zamenjat.Namreč problem postane.. kabel ima 3 debele žičke belo modro in sivo in 7 drugih manjših žičk drugih barv. Ko sem z meril OHM-metrom na konekorjevi strani precviknenga kabla pine in žičke, pač kera žička uporabla ker pin na konektorju sem dojeu da mi manjkajo 3 male žičke so se mi zpulile vn to so ble une ki so bile vzrok za prekinjanje =), no stvar je taka mam izmerjenih 7pinov za določeno žičko kjer se prispajka katera, no rabm kakšno sliko kjer bi videl katere se prispajkajo ostale tri! Druge možnosti namreč ni, razn če ne kupm nov LCD zarad kabla =) ! Rabm pomoč res kaj bi vi na mojem mestu =/ =) !!

OmegaBlue ::

Na tvojem mestu ne bi pisal celotnega posta v bold.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

eth0 ::

iam sorry but jebiga

stromar ::

Tiste tri debele žice so v bistvu koaksialci. Okrog je masa, na sredini pa signal

Stari konektor z ostrim nožem olupi plastike (pazi da se ne porežeš), spodaj boš našel kovinski del, ki ga odstraniš. Pod njim vidiš kam so prispajkane žice

Če se ti ne da zezat, ti ga za kak pir odpeljem :D

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stromar ()

eth0 ::

vem kje so 3 debele [koaksialci] za prispajkat sm zmeru z ohm-m sam zravn je še 7 čist tankih [žica-izolacija], za njih vem sam 4 kam prispajkat rabm za še tri k so se mi spulle iz konektorja =) aja stromar mam str konektor za navadn katodičen monitor, a je isti kabel kot za LCD da nebo drugih žičk al pa da ne bojo druge barve =)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

povezava RJ11 vtičnice - pomoč prosim

Oddelek: Omrežja in internet
2813183 (3400) wexor
»

Pravilna povezava kablov za podaljšat TEL. kabel / priključek

Oddelek: Omrežja in internet
1110255 (10061) BlaY0
»

lcd zaslonček (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
25123416 (13676) Mazo
»

kako odlotat konektor

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
221806 (1467) stromar
»

pomoc pri povezavi

Oddelek: Omrežja in internet
161761 (1641) f|ction

Več podobnih tem