» »

Čim cenejša (optična) očala

Čim cenejša (optična) očala

Mr_Globus ::

S5 sem ob očala... "kriva" je bla škisova tržnica :P Vglavnem ker ni redko da mi grejo očala v ramengo, bi si zdej kupu čimcenejša. Parkrat sem v časopisu vidu reklamo, da ti komplet očala zrihtajo za 20 jurjev. Zdej pa se ne morem spomnit kira optika je to - mislim pa da je v btcju. Se komu svita?

STASI ::

Clarus v BTC-ju.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Tody ::

v harten lojer al kva so tisti k sam še kruha ne prodajajo pravjo da je tud pr nih pocen. Odpri kak Žurnal tm je tega dost

Primoz78 ::

Kaj pa optika Krstič na Tržaški?...mogoce ma kdo za ti odstopit 20% popust ki ga dobis za rojstni dan ;)

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Mr_Globus ::

popust za rd? :D Glih čes 14 dni ga mam >:D

Ja v Žurnalu je blo. Vem da je blo neko čudno ime pa z rdečimi črkami na plavi podlagi. Zdej ko sem se selil ni več tega šrota v kaselcu in če bi bil gdo tako prijazen ;)

Primoz78 ::

V bistvu ce kupis kdaj pri njih ti pol vsako leto za RD posljejo kupon, ki ga lahko koristis v roku cca. 6 mesecev se mi zdi za nakupe pri njih...lahko ti ga tudi da kdo drug ane...ker niso imenski. Saj bi ti ga odstopu sam morem it iskat nova ocala...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

TESKAn ::

Si že kdaj pomislil, da bi si za na žure omislil kontaktne leče?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Mr_Globus ::

So v uporabi samo mi je ena padla v odtok. Tako ni blo druge kot z očali vn

Vesoljc ::

to je cist zaje..n, sam tud ze ene usijal, na drugih pa pred kratkim eno rocko odlomu. cist predrago je tole...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Primoz78 ::

Jap full drago...jaz sem zaspal enkrat z enimi ocali gor...pa mi je komar prsu na celo...in sem ga seveda mahnu...a so sla tudi ocala :D Lec pa nazalost zaenkrat ne morem met...ker mam + in - na enih in istih ocalih in se cilinder...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Mr_Globus ::

Ne mi govorit.. Junija mi izginejo prva na plaži, februarja mi hrvat na koncertu ena usuje, zdaj mi pa baba na škisovi tretja fenta... Porabim več za očala kot za pir =P Me kr na operacijo vleče

BladE_ ::

No k smo lih pr operacijah oči bi lahk ose kej na to temo rekl! Mene tut ta stvar zanima, ker očal lih ne maram preveč. Sm pa slišu da je okol 300k (nism 100%)! Ce ma kdo izkusnje al pa ve vec o tem kr pogumno v tejli temi vse napisat!! :D :D
Akcija - Reakcija

Jan987 ::

jest sm šov na operacijo za obe očesi! Baje je tako da če operacije uspe dobr je ful dobr, lohk ti pa udreže tud preveč mišice (škilavost) in pol se neda nazaj tega dt. Men sta obe operaciji zelo lepo ratali in od takrat naprej ne nosim očal! Mislm da se kr splača jit saj men je brez očal bol sploh pr kakšnih športih itd, čerpov se je pa pametno pred operacijo pomoje pozanimat da te operira doktor ki ima čim več izkušen in je tako najmanjša možnost da bo kej zajebov. Ker poznam tudi ljudi k so jim odrezal preveč mišiče in prej so škilli na vn zdej pa skor isto škiljo na not!

Tody ::

jani a lahko še kako večjo bedarijo poveš ???

Drugače nazadnje ko sem preveril pred parimi mesci je bila cena 250.000 za uč. Operacija sama traja 5 minut, drugače cel postopek 30 minut, potem si še kako uro tam na opazovanju potem pa te nekdo odpelje domov ker imaš še kak dan do teden občutljive oči. Od tam naprej je pa ubistvu vse OK.

ŠE nekaj o operacijah. Večina ljudi ima dioptrijo ker ima sfukano lečo (od tuki tudi očala ker popravljajo izkrivljenost leč) in zdravnik ubistv samo zravna lečo da ni več nepravilnosti. Od tuki tudi tedensko okrevanje da se leča nazaj zaraste oz opomore. Pred operacijo si podvržen zelo podrobnem testiranju in pogovoru 1/3 ljudi ni primernih za operacijo. Svetujejo da si star 25+ let da se ti dioptrija že več let ne spreminja bistveno in potem so še neke bolezni ki jih ne smeš met če hočeš imeti operacijo. Operacija zaleže za nekje do 45 leta ko se leča spet začne kvarit oz se telo stara.
Meja je tudi pri dioptriji in mislim da tm nekje -8 za + pa nevem kok je.

Tody ::

ŠE to v sloveniji so ene 3 zdravniki, ki to delajo. Nek največji sloves ma tip v Novi gorici, ki si je ustvaril kr celo bolnico za te zadeve. Potem mislim da je en model v Žalcu pa še 2 doktorci ki sta mati in hči in imata nekaj podobnega.

STASI ::

Kup očala za 60ksit ki se ne morejo zlomiti. Prodajajo jih pri BaronBaronu.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Primoz78 ::

Tody glede slovesa tega v NG...dr. Šalamun...tip jih kuha take da kar ni res, zgresi pri pregledu dioptrije (za+/- 1,5), veliko operacij neuspesnih...zaradi malomarnosti,...poznam osebno full folka, ki so sli k njemu na pregled in tudi ene par ki so se tam dali operirat (popravilo dioptrije in siva mrezna) pa noben ni zadovoljen! In mislim, da je malo verjetnosti, da bi vsi ki jih poznam bli nezadovoljni in bi bilo le naključje...vsi hvalijo tega v Žalcu, kar sem bral po forumih. Dam primer za operacijo dioptrije:
- Moja sefica...mela -7 (se mi zdi)...sedaj pa ma -1 in zraven pridobila se + (nekaj malega)...pa se nekaj ma pokvarjeno sedaj...da vogale vidi neravne
- Mama od kolegice...prej mela lih tko ene -7, sedaj je dobila +3...prej tega ni mela...tko da ocal se ni reslila!

Vem, da je pri teh operacijah moznost, da ti iz - rata pol neki (kao) malega +...ampak fora je v tem, da one dve tega nista vedle in jih dr. tudi o tem ni obvestil...v glavnem obe sta nezadovoljni z operacijo...

Dve, ki jih poznam sta sle tudi na operacijo sive mrene...in obe prej brez ocal, sedaj pa obe ocala +/- in velike probleme z ocmi mata.

Tko da nevem, a je to posledica operacije oz. stranski ucinki ali slabo delo kirirga...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Jan987 ::

Aja jest sm govoru za operacijo za škilavost

Tody ::

@Primoz78 vzeto na znanje ... Jest samo govorim tisto kar sem slišal...

Primoz78 ::

Tody ni panike...sej zato sem pac tukaj napisal, da se nebi kdo kesal ane...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

neres ::

Pri Optiki D (na Dunajski, malo pred Ruskim Carjem) imajo še kar poceni zadeve.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Laserska operacija oči (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
809268994 (21168) trancer01
»

Problemi z očali brez dioptrije

Oddelek: Loža
374531 (3851) amigo_no1
»

očala ali leče?

Oddelek: Loža
223795 (3175) mkk20
»

Laserske operacije oči

Oddelek: Znanost in tehnologija
224919 (4361) darian
»

Očala-špegli (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
885524 (4523) c0Rp_

Več podobnih tem