» »

miška: cordless ja/ne? koliko dpi?

miška: cordless ja/ne? koliko dpi?

CyberAD ::

po dolgem času se odločam za nakup nove miške, do zdaj sem še uporabljal arhaično krogljično miško:D
zdaj pa sem postavljen pred vprašanje: koliko dpi mora dejansko met tale stvarca? z njo bi rad igral igre kot so counter strike in to pri isti kvaliteti (ali pa še boljši - se ne branim ;) ) kot pri stari krogljični miški
pravtako me zanima, ali se splačajo že cordless ali imajo še vedno kakšne pomanjkljivosti in še niso najbolj primerne za resne igralce

was24184 ::

Odvisno je koliko denarja si pripravljen odšteti za miško. Jaz sem si pred kratkim kupil Logitechovo G5 in sem izjemno zadovoljen. Sicer miška ni cordless, a meni to ni igralo bistvene vloge. Bistvo pa je, da če si do sedaj igral s kroglično miško, te neka neopazno manjša odzivnost cordless miške proti ožičeni miški sigurno ne bo ovirala pri igranju. Novejše miške so že toliko izpopolnjene, da razlike med cordless miškami in tistim s kablom opazijo samo največji (profesionalni) igričarji.
Dpi pri G5 sega tudi do 2000, kar pa ti sam zagotavljam, da je že skoraj preveč. Poleg tega pa pri tej miški lahko nastavljaš dpi. Enako je pri razerjevi copperhead miški.

strictom ::

Pa naj še tako podpirate cordless tehnologijo pa še vedno nebo dovolj razvita za resno igranje FPS streljačin.

Sam sem si lastil MX1000 (najbolša cordless miška v času nakupa) in moram priznat da je zelo solidna miš. Baterija drži cca. en teden, odzivnost "zadovoljiva" za razna pisarniška dela po ekranu. Ampak Call of Duty-ja in pa Wolfensteina ET se pa res ni dalo normalno igrat. Tako da sem zadevco zamenjal za ožičeno MX518 in tako pridobil 800DPi (napram MX1000). Zadeva ne "legira", zelo natančna, in oblika mi deluje zelo lepo in udobno.

Zdaj pa večni flamewar med Razerjevimi DBjem in Logitechovim MX518 ... Razlika je samo v obliki. V ničemer drugem. Prednost Razerja so edino tiste teflonske nogice ki res drsijo po vsaki podlagi. Te se pa da dobit za MX serijo za 500 SIT.

Za igranje kupi ožičeno miško ker brezžična tehnologija še ni dovolj razvita za karkoli drugega kot word in brskanje po spletu itd.

PS.: Večina folka ki kupi npr. G5 in nastavi iz "počasnih" 800DPI na "hitrih" 1600-2000DPI ne ve da je bistvo natančnost in ne hitrost. Če nastaviš višji DPI potem znižaj hitrost miške v samih nastavitvah. Pridobiš na natančnosti in na koncu tudi na gladkem drsenju miške čez ekran :)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: strictom ()

Sycroft ::

no mx1000 je odlicna tudi za vse ostalo, ne samo za office paket in windows/linux uporabo. jaz sem zelo zadovoljen, pa igram razne mmorpg ipd. tako, da ti jaz priporocam, da gres v trgovino, poves kaj te muci. vzames domov, sprobas, in ce ti ni usec neses nazaj. jaz sem tako naredil in sprobal ene 3 modele misk.


pa veliko uspeha pri izbiri

CyberAD ::

hvala za odgovore - na žalost nimam ravno možnosti, da bi lahko si sposodil miško za domov, jo probal in se potem odločil ali jo vrnem ali ne :\

torej recimo, da se odločim, da bom ostal pri miškah z repom - kolko dpi mora dejansko imeti, da bom lahko normalno CS ipd. igre igral? 800 dpi je dovolj? ali moram iti na 1000+? (kake pa so kaj 400 dpi?)

gumby ::

brezzicne miske imajo tako minimalen zamik, da tega komaj opazis, ce ga sploh... je pa res, da je vedno lag kriv (miska lag ali net lag), ce te kdo owna v igrah>:D

btw sem vprasal direkt na logitech, kolk je kaj zamika pri mx-700 miski zaradi radijske komunikacije - za odgovor sem pa dobil tipicen PR crap
nato sem jih prosil, naj mi nekdo iz tehnicnega oddelka odgovori (hotel sem samo odgovor v stilu xx-yy milisekund) in za odgovor dobil tipicen PR crap, zavit v celofan...
a je ta informacija drzavna skrivnost al kaj? skoda ko nimam osciloskopa pri roki, bi v minuti izmeril:\
my brain hurts


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Legenda se vrača - Razer Boomslang Collector's Edition 2007 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
506424 (6421) Macketina
»

laserska vs optična miška

Oddelek: Kaj kupiti
159981 (9682) roli
»

Katero miško?

Oddelek: Kaj kupiti
332277 (1530) kunigunda
»

Razlika med MX510 in MX518

Oddelek: Kaj kupiti
322088 (1613) Brilko
»

katero miško za okoli 5.000sit??

Oddelek: Kaj kupiti
441579 (1193) azeed

Več podobnih tem