» »

Razlika med MX510 in MX518

Razlika med MX510 in MX518

MWMW ::

Kupujem novo miško in se zanimam za te dve miški (MX510 ; MX518)

1.Zanima me v čem se ti dve miški razlikujeta med seboje (poleg cene).

2.Kje bi katero izmed nju najceneje kupil?

Nujno!
//

Dr_M ::

mx518 ma malenkost boljsi senzor, se pravi ma vecjo locljivost. razlika v ceni med 510 in 518 je par sto tolarjev. v najslabsem primeru.
jest sm 2 dni nazaj kupu mx518 v bigbangu za 14k sit.

je pa ergonomsko in funkcionalno precej slabsa od mx1000. vse kar ma boljs, je 1600dpi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bajsibajsi ::

Ah daj no Dr_M... Kako lahko sploh primerjas MX1000 z MX518 ?!?

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

bajsibajsi: lahko, ker mam obe :) in je mx1000 v vseh pogledih boljsa :)


MWMW: drugac pa, ce se odlocas med mx510 in mx518 je izbira cisto logicna. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

mzidy ::

Js sem bil v dilemi MX1000-MX518 pa sem vzel slednjo pa mi ni niti malo žal;)

mzidy ::

Dr_M: MX518 je veliko lažja od MX1000;)

Dr_M ::

MX518 je veliko lažja od MX1000

ja sej to je en velik minus za mx518. ker je ze kabl dvigne in to je slabo za spile.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bajsibajsi ::

"lahko, ker mam obe..."

Mogoce pa nisi edini, ki imas obe.

"ja sej to je en velik minus za mx518. ker je ze kabl dvigne in to je slabo za spile."

A ti primerjas MX1000 in MX518 celo katera je boljsa za igranje? Cudno sam moja MX518 po nekaj mesecih uporabe kabel se nikoli ni dvignila. Logicno je (ce vsaj malo uporabis male sive celice) in seveda tudi golo dejstvo, da so ozicene miske boljse za igranje.
Seveda pa tebi individualno lahko bolje lezi MX1000. Se vsaj lahko sklicujes na zakasnjeno odzivnost ter s tem opravicujes svoje slabe skore v online igranju :p

Zgodovina sprememb…

strictom ::

Ammmm. Imel sem MX1000. Podn. Za igre podn. Lag. Je mali ampak se opazi. Sem jo prodal in si z denarjem ki sem ga dobil kupil MX518. Edina prednost MX1000 je da deluje na vsaki podlagi. Ampak to ne šteje ker če že maš gaming grade miško boš pol še itak mel eno podlago.

Kupi MX518. Nebo ti žal. Je nadgradnja MX510. MX1000 se pa sploh ne more primerjat z njo.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Dr_M ::

Se vsaj lahko sklicujes na zakasnjeno odzivnost ter s tem opravicujes svoje slabe skore v online igranju :p

jest sm nehu online spilat, ko si ti se v plenice sral.
pac ni nobene pametne 3d streljacine.

sicer nevem, kje ste vi najdl lag pri mx1000, ampak dam roko v ogenj, da ce bi delal slepi test, da nihce nebi ugotovil razlike med misko z zico in mx1000. tist lag je v glavi, ne pri miski :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mzidy ::

Pač je teb osebno bolj pri srcu MX1000:) Js preden sem kupil miško sem šel probat prijatelju MX1000 pa se mi je zdela sanjska miška, sam me je firbec matru, če je MX518 res tako dobra kot govorijo in sem jo kupil in videl, da je to to, kar se od miške pričakuje:D

strictom ::

Pa lag je no. Sicer se ga navadiš po parih urah ampak je. Mali ampak dovolj da ti gre na živce pri instagibu!

MX1000 je f00!:\
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Dr_M ::

ma dej no, ze 2 mesca spilam z njo, pa se primerju sm jo z mx518 (obe na PS2 prikljucku) pa ni nobene razlike.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

DMX ::

jaz si lastim MX1000 že odkar je prišla ven (ziher več kot leto), pa nisem niti 1x pomislil, da bi jo zamenjal za katero drugo.....MX1000 je No. 1!!!!!!!!!!!!!!prej sem imel MX900 pa sem jo takoj zamenjal za 1000ko.....

strictom ::

MX900 je pa res podn. Še proti MX1000 je podn. V glavnem. MX518 potolče vse miške. Edino Diamondback se lahko primerja z njo. Pa še tist ma neko smotano obliko :)

MX518 powah!
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

miguelslo ::

mx510 in mx518, obe zelo dobri miški, žal pa mi gre na jetra, saj se tista plastika s holografskim efektom zelo hitro segreje. Mene to moti. :)
_____

LojzePek ::

Dr_M:

Noben dober igralec streljačin ti ne bo priporočal brezžične miške. Sprijazni se s tem. Če ti ne opaziš razlike, še ne rabiš trdit da je drugi ne. Kapiš?

Dr_M ::

Noben dober igralec streljačin ti ne bo priporočal brezžične miške.

to je samo kompleks ljudi, ki se vedno mislijo, da so vse brezzicne miske neprimerne za igranje.
ampak mx1000 ne sapda pod tistse vse miske.

sprijaznite se s tem.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

DOOM_er ::

Jst priporocam MX518 ker je zakon miška. Moj frend jo ma in sem jo probal in mi je v roko sedča kot ulita. Dr_M nevem kaj mešaš sm not MX1000 ki je za tiste k ne špilajo iger zaradi laga ki dejansko je. Preverjeno od treh oseb. MX1000 je samo za tiste ku veliko delajo z računalnikom.

No če bi si jest zdele nabavlu miško bi vzel Razerja Diamondbacka:D
Robots will steal your job. But that's OK

strictom ::

Js sm igral z Razerjem DB in MX518 Half Life 2. Razer mogoče sede nekam dobro v roko in sploh ne opaziš da držiš miškem ampak je nekam smotano merit z njim. Mogoče je razlog da sem MX518 preveč navajen.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

ekseR ::

MWMW ej kup MX518 sam mam 500tko pa mij najhujša kaj šele 518.

Dr_M ej nism se mogu zadržat sam neki pripomnm kle zravn MX1000 je PRVA laserska miška in še ni tolk razvita pa ni za špile sploh pa za špile prek mreže pa nehj kle tolumbat s to MX1000 k je brezžična pa še tolk bl sux! Pa še to jo morš skos u un postauk djt da se fila!!!
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks

Dr_M ::

Pa še to jo morš skos u un postauk djt da se fila!!!

jest jo filam 1x na tri tedne. vedno se mi baterija sprazne zvecer, predn grem spat. :)
pa sej ni treba pizdit zdej name, sej mam na svojmu kompu mx518...:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boštjan ::

bajsibajsi in Dr_M,zelo bi bil vesel,če bi se vidva umirila in se prek ZS pogogvarjala,kdaj je kateri v plenice sral,ko je drugi online špile špilo.
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Matek ::

Ne se prepirat z Dr_M-om, ker ne boste dosegli ničesar...

Drugače pa kot so ti povedali, MX518 ima dosti boljši senzor od MX510, v bistvu ima MX510 malo pofejkan 800dpi, MX518 pa pravih 1600 dpi in še dodatne funkcije (rahlo pokradene od razerja) v driverjih za on-the-fly spreminjanje sensitivitija. Drugače pa cene MX518 se ne razlikujejo tako močno, največ jurja gor al dol, tako da kupi kjer boš pač dobil in se ne prehudo sekirat.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Dr_M ::

MadManMato: seveda, dejstev ne mores skrivat, pa se lahko se tako trudis. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Matek ::

Dr_M, ravno to sem hotel reči, končno se razumemo >:D .
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

zuz3k ::

btw: js sm mam LCH b 52 al kar je že ..:\ in sem si kupil mx518 in moram priznat da sem razočaran .. miška mi je teška in 1600 dpi je en shit .;(( . tud kakor je miška odspredaj uzdignjena je shit >:D .. prilega se na roko samo ni nevem kaj .. če ste s svojo miško zadovolni in če vam sede u roko vam mx518 ne priporočam8-)
Life is a psychological game.

ekseR ::

MX 500 pa naprej je za mačote z šapam ne pa za ene tamale ženske z mjhno roko k lohk kup uno tamalo miško za prensnga pa bo sedla v roko. Vse je odvisn od velikosti roke pa od oblike!:)
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks

cojss ::

Drugače pa sta na voljo dve novi Logitechovi gaming grade miški G7 in G5 in gaming tipkovnica G15. Kar pa se tiče MX1000 kot prve laserske miške in zato nerazvite tehnologije. Daj no, a misliš da je to res neka nova tehnologija ali kaj. Samo izvor svetlobe je drugačen, princip delovanja je pa še zmeraj popolnoma optičen kot pri vseh ostalih miškah z led diodami.

Brilko ::

Ko dobiš za razliko od navadnih mišk v roke MX510 ali MX518 vidiš, kaj se pravi imeti miško v roki. Ko pa kasneje dobiš v roke MX1000 pa vidiš da je primerjava MX510-MX1000 enaka navadna_miška-MX510.

Poleg vsega pa nemoreš primerjat teže miške da jo v roke primeš in vidiš kuk tehta. Ampak jo moreš probati na podlagi, kjer se dodatna teža ponavadi vsaj pri meni dobro odnese.

strictom ::

G5 je verjetno dobra ampak se že zaradi pomanlkjivosti tipk ne more pretirano primerjat z MX518. MX518 so trofli u nulo :D
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

zbogi ::

jst vidim da tle velik ljudje spekulirate, predpostavljate, predvsem pa nimate pojma kaj govorite.

Brilko ::

Konkretno ali obmolči...? >:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero miško?

Oddelek: Kaj kupiti
332277 (1530) kunigunda
»

Katero miško?

Oddelek: Kaj kupiti
362619 (1975) DominusSLO
»

Katera miška je najboljsa?

Oddelek: Strojna oprema
241866 (1453) Matek
»

katera miška je najboljša izbira (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
847534 (5695) Meddo
»

LogitechMX518 Gaming-Grade Optical Mouse

Oddelek: Kaj kupiti
131528 (1259) mzidy

Več podobnih tem